Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат пунто 1.2 60 коня 8 цилиндъра колата тресе на празен хо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат пунто 1.2 60 коня 8 цилиндъра колата тресе на празен хо

    1.Колата тресе много особено напред-назад от 1500 до кум 2000 оборота при леко подаване на газ колата е 2004г. и нямам оборотомер но д/г по скоростта се ориентирам прави го на 1-2-3 предавка най много се усеща когато карам с 25-30 км/ч на 2-ра скорост това ми е големия проблем. Оборотите на празен ход на мотора се усещат как не са постоянни ту затихват ту се покачват . 2.Разхода ми е доста висок не знам на другите коли д/г колко е но на мен ми харчи към 11-12 литра газ в града като не смятам бензина който гълта сутрин докато прехвърли. Така това са ми проблемите с моята кола. Сменени части - така да почна от далече първо очаквах да са нещо по токовете проблемите взех си НЖК свещи 4 нови кабели нова бобина нова модела е с 2те реших да пробвам със смяната на 1 та видя дали проблема е от нея и после да я обърна на другата на мястото ако не се оправи не знам метода правилен ли е но проблема си го има още. Така нова ламбда сонда. Почистих си дроселовата клапа . Ново стъпково моторче защото при ваденето счупих старото . Вадих мап сензора и го напръсках с почистващ спрей няма ефект . След толкова много неща ми се изчерпаха идеите и затова реших да се посъветвам.

    #2
    8 цилиндъра? Като си ръчкал около дросела, правил ли си нова самоадаптация на стъпковото моторче?Откачаш акумулатора за час, палиш на бензин и чакаш да загрее без да пипаш педала на газта. Форсираш няколко пъти до 4000, правиш едно кръгче с нормално каране, гасиш и проблема трябва да изчезне.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Ще го пробвам не съм правил адаптация не знаех че е нужно благодаря

      Коментар


        #4
        кола

        Свещите чисти ли са и кабелите здрави ли са
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          8-клапана объркал съм се за което се извинявам днес пробвах адаптацията която колегата беше написал по нагоре нямаше ефект нищо не се промени .Какво направих вечерта си свалих клемите + - и 2те сутринта ги сложих запалих без да барам газта докато загря до 90 градуса форсирах я 3-4 пъти покарах я само на бензин 10тина минути и нищо не се промени.Свещите и кабелите са ми чисто нови на 500км. И с новите и със старите кабели и свещи проблема си го има .

          Коментар


            #6
            biankov е твоя човек. Пиши му на лични и нека види Пунтото. Според мен е нещо тривиално, но ти така поднасяш информацията, че...8 цилиндъра! Чудно Пунто, нали? :DM5kov, удари и ти едно рамо на място. При това описание, може от тампон на мотора да му тресе... Знам ли.Или по-скоро газовата е за настройка. Със сигурност. И това.
            Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
            Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
            Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

            Коментар


              #7
              А на диагностика закачал ли си я?Силно се надявам да не изкарва грешка за проблем с бобина
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                M5kov написа:
                А на диагностика закачал ли си я?Силно се надявам да не изкарва грешка за проблем с бобина
                що просто поредното пунто с нов комп
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Щот е кофти диагноза, но при толкова сменени части и надявам се правилна адаптация, не остава нищо друго.Аз имам един кабел за диагностика от тези с копченцето, не съм сигурен дали ще може да се върже с пунтака, но не пречи да се прова.Утре няма как, но вдругиден след 19:00 съм на линия, ако ти се разхожда до Сторгозия.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар

                  Working...
                  X