Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Два въпроса за Брава 1.4/12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Два въпроса за Брава 1.4/12V

    Колеги,да попитам колко горе-долу струва обтяжната ролка на ангренажния ремък на Брава 1.4/12V и още нещо:Забелязвам,че на панела под врътките на парното,до бутоните на халогените има един сектор със светодиод.За какво е този диод ???Благодаря предварително!

    #2
    По първото не мога да кажа - за мен въпросната ролка струва 126 лв. в АА, а по второто - Търсене му е майката:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...EE%E4%E8%EE%E4
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Аз сменях скоро ангренажния ремък и ролката и мисля, че ролката беше 115 лв. , а ремъка към 30 лв.
      Fiat Brava 1.4 SX 12V 97

      Коментар


        #4
        Брава 1.4/12V

        Благодаря колеги,страшно много ми помагате.Сетих се да попитам и още някои неща:1)Регулират ли се по някакъв начин оборотите,когато автомобила е студен (на смукач),т.е когато се запали сутрин автомобила започва да работи на 1500 об/мин , а аз искам да работи на малко по-ниски,да кажем 1100 об/мин.Има ли начин да се смъкнат?2)При монтиране на газова уредба,нужни ли са емулатори за ламбда сондата и за дюзата?3)Необходимо ли е да махна катализатора,ако сложа газ на автомобила?Еми това е за сега,че иначе ще стана нахален.Успехи !!!

        Коментар


          #5
          Re: Брава 1.4/12V

          milky написа:
          Благодаря колеги,страшно много ми помагате.Сетих се да попитам и още някои неща:1)Регулират ли се по някакъв начин оборотите,когато автомобила е студен (на смукач),т.е когато се запали сутрин автомобила започва да работи на 1500 об/мин , а аз искам да работи на малко по-ниски,да кажем 1100 об/мин.Има ли начин да се смъкнат?2)При монтиране на газова уредба,нужни ли са емулатори за ламбда сондата и за дюзата?3)Необходимо ли е да махна катализатора,ако сложа газ на автомобила?Еми това е за сега,че иначе ще стана нахален.Успехи !!!
          Не ... не си нахален - нещата са дискутирани във форума .... т2 и т3 - разтърси го ....а за т.1 мисля че не може без да се препрограмира ЕКУ-то ...
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            1) И при мене е така докато не е загряла- работи на 1000-1500об. После като загрее си подържа около 650-700об. Точно по тази причина ходих до Вантотрейд (защото зимата сутрин много бучеше като я запаля) и ми казаха че си е съвсем нормално. Не се притеснявай!!!3) Не е необходимо да махаш катализатора. Няма връзка с газовата уредба. Ако го махнеш може да се вдигне мощноста и разхода малко да ти падне.Успех.
            FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

            Коментар


              #7
              Стига бре колега,650-700 об/мин не са ли малко за празен ход?При мен не пада под 1000 об/мин.Та в този ред на мисли да питам още нещо:-Има ли начин да се регулират оборотите на празен ход?-Информацията от кои датчици се взима предвид от ECU-то,за да регулира оборотите?-Каква може да бъде причината за малко по-високите ми обороти на празен ход?

              Коментар


                #8
                Колата като е загряла си ги подъчжа 700об. и мисля че си е съвсем нормално .Ако искате ще я снимам и ще ви покажа.
                FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                Коментар


                  #9
                  По отношение на оборотите: В книжката ми за Браво 1.4 12V пише че нормалните обороти при загрял двигател са 850 +-50 об/мин

                  Коментар


                    #10
                    Да,

                    Точно така-това са оборотите 850+-50,а при мен са 1000-1100.Чудя се къде може да е причината,в някой датчик ли,в моторчето за празен ход ли или къде ???Успехи !!!

                    Коментар


                      #11
                      Re: Да,

                      Коментар


                        #12
                        Milky, ролка/ те са само оригинал все още/ струва 108-118лв, а ремьк GATES 31лв. Успех!

                        Коментар


                          #13
                          Re: Да,

                          mariobg написа:
                          milky написа:
                          Точно така-това са оборотите 850+-50,а при мен са 1000-1100.Чудя се къде може да е причината,в някой датчик ли,в моторчето за празен ход ли или къде ???Успехи !!!
                          Колега имай предвид че стрелката не показва абсолютно точно, зависи и ти от какъв ъгъл я гледаш. На времето ми мериха оборотите със броене на импулсите на кабела от бобината, и мога да ти кажа че колата показва около 750-800, а на компа показваще 850-860... всичко е измама... 835С1000 двигателите като цяло държат малко по-високи обороти, около 900. та мисълта ми е че може да са си нормални...
                          Точно така е, на мене стрелката ми показва 550об., но всъщност се оказа че тая гадна стрелкичка много лъже. Мериха ми оборотите във Вантотрейд и се оказа че работи на 810-при нормални 820об. Така ,че не вярвай точно на това което ти показва оборотомера. Успех.
                          FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                          Коментар

                          Working...
                          X