Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква марка лагер на главина да си сложа?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каква марка лагер на главина да си сложа?

    Имам виене в предните колела и най-вече в дясното. Ще отида на диагностика, за да е сигурно, че не искам да сменям части напразно, но опасенията ми са за точно лагер (звук на стържене на ламарина).Направих и запис от шума - тук записа.Става въпрос за Fiat Punto II 1.2 8v 60к.с(бензин) на хипотетични(и май невъзможни :D) 95к км Но виждам много марки, в някои форуми имат доста резерви и най вече опасения за оригиналността на частите...Каква марка, какво производство, къде да е производството, как да разбера, че е оригинална частта?А, за шума... Интересното е, че не се чува веднага като тръгне колата, а след 10-15 минути. И като че ли се влияе от скоростта - преди само при поне 50-60 км/ч, а сега и при 40км/ч. Забелязвам, че като че ли започва да се чува само при изкачване/спускане на наклон?!Но шума сериозно ме притеснява, въпреки че нямам никакви проблеми в управлението на автомобила, нито със спирачни(перфектни са), нито пък усещам повече вибрации в автомобила. И тук вече показателното - когато започне шума, като леко променя траекторията наляво, шума спира, а надясно става по-осезаем.

    #2
    Колега, от записа чувам само нормални шумове. Ако е лагер ще има глух шум при завой, съответно при ляв завой се проявява десен лагер и при десен завой ляв. Шумове като от лагер и то по скоро е бучене, може да се чуват в предните колела при скорости над 70-80 км/ч , а при задните е нещо ксато хрупане при около 40 км/ч. Може и да има " тръгнал" лагер и все още шумът да е като от малко по шумни гуми... Не бива да се изключва и ороблем с някоя гума, особено зимните са способни да те извадят от равновесие, имах наскоро подобен проблем и почти се бях навил да сменям заден лагер, но реших първо да пробвам и да разменя съответната гума с предна. След замяната проблема изчезна, но тогава разбрах че едни гуми могат да те вкарат в лудница...

    Коментар


      #3
      Най-добре иди при читав майстор, който си разбира от работата. Само със слушане, нищо няма да стане. Преди време и аз чувах виене на лагер или нещо подобно на колата - отдясно. Закарах я на сервиз, повозих майстора да чуе, той също се съгласи, че много вие и като я прегледа на стенд, се оказа, че не е там, откъдето се чува, а от другото колело. Смени каквото трябваше и всичко си заспа - няма шум вече.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        balev64 написа:
        Колега, от записа чувам само нормални шумове. Ако е лагер ще има глух шум при завой, съответно при ляв завой се проявява десен лагер и при десен завой ляв. Шумове като от лагер и то по скоро е бучене, може да се чуват в предните колела при скорости над 70-80 км/ч , а при задните е нещо ксато хрупане при около 40 км/ч. Може и да има " тръгнал" лагер и все още шумът да е като от малко по шумни гуми... Не бива да се изключва и ороблем с някоя гума, особено зимните са способни да те извадят от равновесие, имах наскоро подобен проблем и почти се бях навил да сменям заден лагер, но реших първо да пробвам и да разменя съответната гума с предна. След замяната проблема изчезна, но тогава разбрах че едни гуми могат да те вкарат в лудница...
        Карам с зимни гуми Michelin с DOT от 2012 година и между другото точно дясната бях спукал през зимата в едно шило и после бе ремонтирана от вулканизатор.Да слагам летните гуми и да видя какво ще стане?

        Коментар


          #5
          При мен лагерът се чуваше без значение дали завивам или не... Това по-скоро си мисля че за каретата става въпрос...Иначе на Пунтото зимните гуми са адски шумни... Все едно карам Нива...
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #6
            Вдигаш предницата във въздуха, палиш мотора, влючваш пета и погегляш. Ускоряваш до 120 - 140 и слушаш шумове. При тази скорост едновременно натискаш съединител и гасиш мотора и пак слушаш.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              вдигаш ЕДНО ПО ЕДНО колелетата,влючваш на 4-та и слушаш всяко едно колело.ако при вдигнато дясно се чува виене в купето,значи е то и обратното

              Коментар


                #8
                Едно по едно е по-информативно, ала товари много планетите и сателитите в дифа. Виждал съм аварирала кутия от такава проба.Аз лично проверявам едно по едно.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  най-вероятно изсъхнал лагер, но за да си сигурен трябва и хлабина да имаможе накладките да не се връщат и те да свирят, но тогава и ще загрява повечеаз преди години сменях преден десен - СКФ сложих, от тогава съм минал сигурно към 100 хил
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    В понеделник ще отида за диагностика и ще допълня темата, няма какво друго да е освен лагера...Но само забравих да спомена, че веднъж след този шум, реших да видя какво става зад предните гуми и интересното беше, че от тази страна, откъдето се чуваше, джантата беше сериозно по-топла, вкл. и болтовете.Луфт нямаше никакъв и интересното е, че на студена кола, шум няма, дори ако се движа 60-70 км/ч. веднага като потегля, а вече след 10-15 минути започва шума при над 35км/ч.Днес шума беше ужасно силен
                    alvanovo написа:
                    аз преди години сменях преден десен - СКФ сложих, от тогава съм минал сигурно към 100 хил
                    Какво производство беше(в коя държава)?

                    Коментар


                      #11
                      Не си уточнил колата с АБС или без е-лагерите са различни.Марките на които можеш да разчиташ за качество са: SNR , FAG , SKF/ с номерация VKBA/ и RUVILLE/вътре ще е тип първично вграждане-най-вероятно SNR/.
                      LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                      LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                      LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                      Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                      Grande Punto 1.2 LPG

                      Коментар


                        #12
                        mitaka_71 написа:
                        Не си уточнил колата с АБС или без е-лагерите са различни.Марките на които можеш да разчиташ за качество са: SNR , FAG , SKF/ с номерация VKBA/ и RUVILLE/вътре ще е тип първично вграждане-най-вероятно SNR/.
                        да това са лагерите. Иначе както ти казаха вдигаш колата и палиш. Чуеш ли излитащ самолет работата е ясна
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          mnnedialkov написа:
                          В понеделник ще отида за диагностика и ще допълня темата, няма какво друго да е освен лагера...Но само забравих да спомена, че веднъж след този шум, реших да видя какво става зад предните гуми и интересното беше, че от тази страна, откъдето се чуваше, джантата беше сериозно по-топла, вкл. и болтовете.Луфт нямаше никакъв и интересното е, че на студена кола, шум няма, дори ако се движа 60-70 км/ч. веднага като потегля, а вече след 10-15 минути започва шума при над 35км/ч.Днес шума беше ужасно силен
                          alvanovo написа:
                          аз преди години сменях преден десен - СКФ сложих, от тогава съм минал сигурно към 100 хил
                          Какво производство беше(в коя държава)?
                          беше отдавна и не помня производствотоспоред мен е лагер, може леко да грее ако няма грес в него, лагерът моеж да свири и без да има хлабина все още, по-късно ще се появиможе и накладките да допират - пак грее, но това сякаш е само теоретична възможност
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #14
                            Сменихме нужния лагер и този шум на ламарина, удряща се в нещо, изчезна...Но се появи нов шум, който е съвсем различен и няма значение както беше преди смяната, да зависи дали колата е загрята. Сега се чува постоянно и шума някак си е по-глух, ако мога така да се изразя - ще се върна пак в сервиза да го видят....Момчетата бяха много сериозни и смяната стана в мое присъствие, като аз им дадох допустими марки лагер...Но аз надали разбирам как се монтира и нищо не мога да кажа, но бих казах, че са съвестни и цената беше доста добра с труда.

                            Коментар


                              #15
                              Вече толкова дни не може да се локализира от къде идва шума... Отивам вече на 4 места за диагностика на предницата и след проверка отдолу, казват че всичко е наред, но шума си остава...Това е много по-тих от стария, но се отличава.Един наш съсед е на мнение, че е може да е някоя съчма в полуоската?!(вече пенсиониран монтьор с над 30-годишен стаж)Лошото е, че когато отивам на тези места за диагностика, колата не е "загрята"(т.е колата я паркирам и си чакам реда и тя вече "изстива").Те не ми взимат пари за това, но и проблемът ми не е решен... Имам опасения, че колата, ако я карам над 2-3 часа и то извънградско, ще стане ужасно.Колата се кара само в града(чести карания по 30-40 минути).

                              Коментар

                              Working...
                              X