Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със съединителя

    Здравейте колеги! Имам следната ситуация, след дълъг път съединителя като го натисна не се въща до горе. Остава в най-долно положение и трябва да го натисна 1-2 пъти за да се върне в първоначалното положение(да се прибере най-горе). Поразпитах и ми казаха че е от амбреажната помпа, но те били 2, горна и долна. Въпросът ми е коя от двете помпи трябва да сменя и трябва ли да се сменят и двете еднпяременно?Автомобилът е фиат пунто 1.2 60кс 2001г (18

    #2
    Виж коя тече - едната е под стойката на акумулатора, а другата над педала на съединителя.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      и смени само тази която тече

      Коментар


        #4
        Погледнах помпата под акумолатора, не изглеждаше да тече, но при студен двигател, при натискане на съединителя издава скърцащ звук. Като я караг 3-4км спря да скърца. Др помпа не успях да я видя.

        Коментар


          #5
          Twitchy написа:
          Погледнах помпата под акумолатора, не изглеждаше да тече, но при студен двигател, при натискане на съединителя издава скърцащ звук. Като я караг 3-4км спря да скърца. Др помпа не успях да я видя.
          Не искам да те плаша, но скърцането обикновено е от ламелите на притискателния диск.

          Коментар


            #6
            naskobg написа:
            Twitchy написа:
            Погледнах помпата под акумолатора, не изглеждаше да тече, но при студен двигател, при натискане на съединителя издава скърцащ звук. Като я караг 3-4км спря да скърца. Др помпа не успях да я видя.
            Не искам да те плаша, но скърцането обикновено е от ламелите на притискателния диск.
            Може и лагера.
            FIAT BRAVO II 1.4 GPL
            FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
            FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
            FIAT UNO 1.5

            Коментар


              #7
              stanleyhacker написа:
              naskobg написа:
              Twitchy написа:
              Погледнах помпата под акумолатора, не изглеждаше да тече, но при студен двигател, при натискане на съединителя издава скърцащ звук. Като я караг 3-4км спря да скърца. Др помпа не успях да я видя.
              Не искам да те плаша, но скърцането обикновено е от ламелите на притискателния диск.
              Може и лагера.
              Целият комплект съединител е сменен преди 12-13хил км. Като цяло скърцънето ми се стори да идва от помпата, която е под стойката на акумолатора.

              Коментар


                #8
                Ако тече помпа ще губиш спирачна течност, иначе нещата отиват както са писали към съединител. Какъв сложи?
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар


                  #9
                  wwalker написа:
                  Ако тече помпа ще губиш спирачна течност, иначе нещата отиват както са писали към съединител. Какъв сложи?
                  Как към съединител... проблемът е в някоя от помпата, ама не ми се иска да действам на принципа "проба, грешка". Иначе съединителят е валео.

                  Коментар

                  Working...
                  X