Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса свързани с поддръжката на автомобила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса свързани с поддръжката на автомобила

    Здравейте, имам няколко питания:1. От седмица-две насам при крайно завъртане на волна се чува едно свирене или виене. На какво може да се дължи това? Не съм сменял/доливал хидравлично масло от доста време.2. Напоследък колата не държи стабилни ниски обороти и непрекъснато "играят" на свободен ход. Освен моторчето на автоматичния смукач, какво друго може да играе роля за това.3. Има ли шанс ако сменя ламбда сондата с чисто нова, да ми се вдигне разхода на гориво (вместо логично да се случи точно обратното). Моята в момента реагира бавно, била "мудна" и ми препоръчаха смяна. На други места ми казват да не я пипам, че можело да стане по-зле. До колко вярно е това. В момента разхода ми градско е 12-14 бензин, а извънградско - 7-9 (което със сигурност до преди 2-3 години беше не повече от 7, като е било и под 6).4. Препоръчайте ми някакви хубави свещи, които да изкарат поне 20к километра. Става въпрос за Брава 1.6 16v - 103 коня.Предварително благодаря!
    Fiat Brava 1.6 16V

    #2
    Re: Няколко въпроса свързани с поддръжката на автомобила

    Whiskey написа:
    Здравейте, имам няколко питания:1. От седмица-две насам при крайно завъртане на волна се чува едно свирене или виене. На какво може да се дължи това? Не съм сменял/доливал хидравлично масло от доста време.2. Напоследък колата не държи стабилни ниски обороти и непрекъснато "играят" на свободен ход. Освен моторчето на автоматичния смукач, какво друго може да играе роля за това.3. Има ли шанс ако сменя ламбда сондата с чисто нова, да ми се вдигне разхода на гориво (вместо логично да се случи точно обратното). Моята в момента реагира бавно, била "мудна" и ми препоръчаха смяна. На други места ми казват да не я пипам, че можело да стане по-зле. До колко вярно е това. В момента разхода ми градско е 12-14 бензин, а извънградско - 7-9 (което със сигурност до преди 2-3 години беше не повече от 7, като е било и под 6).4. Препоръчайте ми някакви хубави свещи, които да изкарат поне 20к километра. Става въпрос за Брава 1.6 16v - 103 коня.Предварително благодаря!
    1. Провери все пак течността :D Ако е много бозава...смяна2. Понякога подобни симптоми е когато дросела се нуждае от почистване3. С нова ламбда НЯМА КАК да ти харчи повече 3. може да е свързано с 2.4. Вземи NGK но от читав търговец нормална цена около 10.тина лв/бр
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    Коментар


      #3
      Много благодаря за съветите. Допълнително питане, моите свещи с един или с два електрода са, т.е. какъв размер са, за да мога предварително да взема и направо да ми ги подменят. Също така дали има значение ще взема ли ламбда с готова букса или такава, чиято букса трябва да се сглоби по някакъв начин?
      Fiat Brava 1.6 16V

      Коментар


        #4
        карам с евтини шампионки, един полюс, към 6лв бяха
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          С един, с два -все тая е.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Искате да кажете, че няма значение каква свещ ще взема ли? Нещо поне резба, някакъв номер?
            Fiat Brava 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Whiskey написа:
              Искате да кажете, че няма значение каква свещ ще взема ли? Нещо поне резба, някакъв номер?
              По каталожен номер за конкретния автомобил/двигател/година. Иначе: NGK, DENSO, CHAMPION са добри марки.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Добър майстор по ФИАТ

                Имам проблем с автомобила,но не знам дали е по електрониката.Дайте добър майстор в София.

                Коментар


                  #9
                  Re: Добър майстор по ФИАТ

                  Христо1976 написа:
                  Имам проблем с автомобила,но не знам дали е по електрониката.Дайте добър майстор в София.
                  а какъв е автомобила и какво точно прави?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Няколко въпроса свързани с поддръжката на автомобила

                    [/quotebmahob]4. Вземи NGK но от читав търговец нормална цена около 10.тина лв/бр [/quote]Аз съм с такива, с два електрода са, струват по 12лв/бр. и спокойно издържат 50 000 км на газ
                    Play Golf ,but not drive golf!!!
                    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                    Коментар


                      #11
                      Смених хидравличната течност, но шумът от волана остана. По-скоро е нещо като търкане на някакво гумено съединение. Кои са заподозрените елементи, за да проверя? Прави го и в двете посоки на завиване и не всеки път.
                      Fiat Brava 1.6 16V

                      Коментар

                      Working...
                      X