Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT CROMA въпроси преди покупка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT CROMA въпроси преди покупка?

    Харесал съм си Фият Крома 2006година, но нищо не знам за тази кола, единствено на външен вид ми харесва.Интересува ме как е като надеждност?Окачването как е?Двигателите какви са и кой е за предпочитане, интересувам се от дизел?Подръжката как е, скъпа ли е много?Имам още много въпроси, но вярвам поне за начало ще мога да се ориентирам с тези благодарение на вас. Предварително благодаря.Интересува ме също след покупка какво трябва да сменя и евентоално колко излиза първоначалното обслужване?

    #2
    Дизелите са три-1,9-120 к.с, 1,9-150 к.с и 2,4 200к.с. Мога да изкажа впечатления за 2,4 и те са, че това е наистина добър и много подценен автомобил. Окачването е 1:1 с Опел Сигнум и Векта /не знам коя точно/ и за 3 години не съм го пипнал. Този двигател се предлага само с автоматична скоростна кутия и по мое му е по-добрия вариант/автомата/. Първоначално обслужване в порядъка на 600-700 лв. в зависимост от състоянието на колата, като на по-късен етап трябва да приготвиш и някой лев за премахване на ДПФ и ЕГР/това е за всички печки/. Разход на гориво в София-12- 12,5, извънградско между 6 и 8 в зависимост от крачето.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #3
      pplk написа:
      като на по-късен етап трябва да приготвиш и някой лев за премахване на ДПФ и ЕГР/това е за всички печки/.
      Мойта печка все още вече 3,5г. си се вози с работещи ДПФ и ЕГР. Не бързай да махаш нещо, което си върши работата. А и 120-те коня са напълно достатъчни за нормално придвижване и изпреварване. Разход в града 8.5 извън съм свалял до 4.3. От друга страна е вярно и това- колкото повече толкова повече.
      Fiat Croma 1.9Mjet 8V

      Коментар


        #4
        1,9-150 к.с със 16 клапана ли е?
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Йеп, двувалов.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Аз моята съм я купил преди 2 години и няколко дни.Минал съм около 73 хил. км от тогава. Като я купих км показваше 130 хил, сега е почти 203.Сменил съм следните неща (горе долу по ред на смяната):-лагер-главина на едно от колелата - не помня кое (веднага след покупката) (около 150 лв)-задни "скърцащи" втулки (нещо от сорта на 40-50 лв с труда)-премахване на DPF,EGR (механично и софтуерно) - около 150 с приятели.-предни кормилни накрайници и биалетки (около 100 лв - не помня точно)-предни амортисьори (под 300 лв двата с труда)-съединител комплект (600 лв) - беше тръгнал още като купих колата. -предни спирачни дискове и накладки (с труда около 250 лв).Ремъци, ролки при първоначално обслужване (около 500 лв) с маслата и филтритеМасло и филтри на всеки 25 хил.км (не се чудете, толкова пише на книжките, даже пише 30к, Карам само с препоръчаното от производителя масло Selenia WR - една смяна отива около 130 лв с филтрите).Вчера - предно стъкло, по-евтиния вариант без лайсна - 230 лв. с монтажа.Досега заедно с 2 чифта чисто нови гуми (зимни и летни) и акумулатор съм дал около 3700 лв за подръжка (само двата чифта гуми са ми 1100 лв)Уточнявам, че повечето неща са сменяни при приятел, който ми взима много по-тънко от сервиз, като обикновено му и помагам.Поддръжката средно ми е излязла около 0,05 лв/км.Горивото ми е грубо около 0,10 лв/км... т.е. около 0,15 лв/км ми излиза да си карам Кромичката Разход на гориво: На дълъг път - 4.9 - 5.5 (зависи от скоростта и пътя), на магистрала със 140 км/ч - 6.5 л/100 км.Градско: около 8/100.И една поправка към различните дизелови двигатели: Ако колата е вкарана от Белгия, 16 клапановия 1.9 дизел е 136 к.с., а не 150. Има такава модификация само за белгийския пазар.

            Коментар


              #7
              И една поправка към различните дизелови двигатели: Ако колата е вкарана от Белгия, 16 клапановия 1.9 дизел е 136 к.с., а не 150. Има такава модификация само за белгийския пазар.
              ......Холандия и Люксембург също,но не е задължително да е 136,това се проверява по кода на мотора,просто при тях заради данъците е имало тази опция със 136-те коня,аз съм виждал няколко коли внос оттам със 150 коня мотор,просто хората не им е пукало за данъците По номера на рамата обаче,не е 100 % сигурно че може да се провери,защото често се случва с един номер на рама,да излизат 2 мотора,моята 159 беше така,излизаше и с двата мотора 136 и 150 коня.
              Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
              Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
              Ventura garage

              Коментар


                #8
                Само за протокола да спомена, че реално версиите на дизелите са с мощност от 115, 120, 136, 150 и 200 конски сили според годините и пазара, в който са се продавали.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Аз моята Крома я имам от половин година и малко. Досега съм минал около 7000 км.За ремонти и поддръжка, без да включвам зимните и летните гуми, съм дал грубо към 2400 лв., от които 500 лв. за първоначално обслужване (ремъци, ролки, масло, филтри), останалите са за: смяна лагер на компресора на климатика, още веднъж смяна на обслужващия ремък и наместване на ролки (от предишния сервиз си бяха оставили ръцете), ЕГР - софтуерно и хардуерно, премахване на вихрови клапи, смяна външен кормилен накрайник, смяна или по-скоро затягане/наместване на някаква скоба на изпускателния колектор, монтаж на кора под двигател (неоригинална - алуминиева), смяна на термостат. Всички ремонти, с изключение на последните два, бяха в прекалено прехвалени (по мое мнение) сервизи в София, които взимат относително скъпо.Разхода на гориво: извънградско 5,4-6,5/100, градско - 8-9/100, като зависи колко пъти ми се пусне регенерацията на филтъра, и до 10-11/100 е стигал, но по-рядко. Последно по борд сега ми даде за 120 км градско - 8,1/100.
                  Fiat Croma 1.9 16V MJet

                  Коментар


                    #10
                    Кажете някакви добри сервизи, където си ремонтирате кромите. Че последно време ми писна от "свесни" майстори...

                    ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                    ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                    Коментар


                      #11
                      Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                      Кажете някакви добри сервизи, където си ремонтирате кромите. Че последно време ми писна от "свесни" майстори...
                      Пробвай с някой от форумните сервизи: Лисан сервиз, Вентура, Екстрийм, Дани от Дружба.

                      Коментар


                        #12
                        Мерси, малко са ми супер неудобни. При Дани съм ходил и не мога да кажа, че съм недоволен- Само това, че ми трябват 2-3часа докато отида там оставя колата (лафче 20-30мин) и после наобратно до другия край на София . Но пък и той е много зает и не обича да задържа колите за много ремонти. Направи едно и после пак трябва да се уговаряме и да губя време.

                        ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                        ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                        Коментар


                          #13
                          И понеже темата е съвети преди покупка как ви се струва тази обява?
                          https://www.autoscout24.bg/objawi/fi...0%B2-304977574
                          Намерих някаква възможност да пратя човек да ми докара кола от Италия, че тука всичките са морги. С докарването и комисионна на него ще стане около 6500лв.. Струва ми се леко ниска цената . Не, че е лошо, но другите обяви за Croma след 2008-ма са около 4000-5000евро. То това си е почти двойно... Ето например тази
                          https://www.autoscout24.bg/objawi/fi...0%BD-303418674
                          Има ли нещо което изпускам? Честно казано до сега не съм си избирал кола само по обява от друга страна. А не мога да ходя лично да я тествам. Ако я докарат остава моя...т.е. ще дам парите предварително.

                          ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                          ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                          Коментар


                            #14
                            Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
                            Има ли нещо което изпускам? Честно казано до сега не съм си избирал кола само по обява от друга страна. А не мога да ходя лично да я тествам. Ако я докарат остава моя...т.е. ще дам парите предварително.
                            Аз лично никога не бих направил подобна глупост, ама ти си знаеш.

                            Коментар


                              #15
                              Не те разбрах.

                              ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                              ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                              Коментар

                              Working...
                              X