Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шпонка- колянов вал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шпонка- колянов вал

    Привет, колеги! Проблема е следният.Точно преди да тръгна на път преди 10 дни, Пунтото беше в сервиз за смяна на силикон на картер, понеже бях говорил с майстора преди време , че трудно пали той се е "разровил" и се оказва шпонка на кол. вал. 0Да, ама нямаше как и тръгнах за В.Търново и сега трябва да се връщам и се притеснявам да не стане белята. Майстора ми каза, че е натехнал болта с пистолет и че като се прибера трябва да се смени. Та да ви попитам, има ли как да проверя дали е прекалено разхлабено зъб. колело!? Някакви съвети защото трябва да се прибера или всичко е БОЖА РАБОТА??
    Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

    #2
    кола

    Отдолу се вижда шайбата на коляновия вал.Как така ще е проблем шпонката тя да не е о вафла освен нешо да е магеренопобългарявано
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Чупи се, поне 4 човека са ми звъняли за такъв проблем...
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Как мога да разбера дали е охлабила прекалено?
        Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

        Коментар


          #5
          Като опиташ да затегнеш болта с ключ.Дали не беше с обратна резба обаче...Търси "ново" колело, не рискувай, че мотора ще стане на дроб-сарма.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Колега аз имам май от ПУнто 1,2 75
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              M5kov написа:
              Като опиташ да затегнеш болта с ключ.Дали не беше с обратна резба обаче...Търси "ново" колело, не рискувай, че мотора ще стане на дроб-сарма.
              Трябва да се прибера първо, нямам намерение да рискувам. Но ми се ще да го "проверя" на какво дередже е преди да се прибера.
              Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

              Коментар


                #8
                Може и 1000, може и 10 км да кара, знаеш ли го кога ще се предаде...
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  M5kov написа:
                  Може и 1000, може и 10 км да кара, знаеш ли го кога ще се предаде...
                  Дано имам късмет в такъв случай...
                  Fiat Punto MK1 1.2 60 hp, 99`

                  Коментар

                  Working...
                  X