Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задната чистачка на Браво проблем!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задната чистачка на Браво проблем!!!

    Имам проблем с задната чистачка. Когато я пусна ми опира в спойлера. Проблема как да го отстряна чрез смяна на чистачката или на някоя част в нея или нещо друго. Каточели самата чистачка не се долепя до стъклото, а ми се струва че и чистачката е раздрънкана.

    #2
    Да не би да е сложена неоригинална по-дълга чистачка?
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    Коментар


      #3
      Re: Задната чистачка на Браво проблем!!!

      mitkomar написа:
      Когато я пусна ми опира в спойлера.
      Спойлера къде е? Опира отдолу в спойлера или?т.е. Спойлер ли е или как се казва - такова дето е в горната част - до тавана ....??
      mitkomar написа:
      Каточели самата чистачка не се долепя до стъклото, а ми се струва че и чистачката е раздрънкана.
      Ако наистина не се долепя - пружините на рамото ти са си отишли .... сменяй рамото и всичко трябва да е ОК ...
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #4
        Пробвай да е натегнеш от гайката, може би рамото се е разхлабило, иначе цялото рамо, заедно с чистачката е към 110 лв. (по принцип на Бравото за да смениш задната чистачка, трябва да купиш цялото рамо, но у нас се маха само перото и се заменя с ново)
        Bravo 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Peykov написа:
          Пробвай да е натегнеш от гайката, може би рамото се е разхлабило, иначе цялото рамо, заедно с чистачката е към 110 лв. (по принцип на Бравото за да смениш задната чистачка, трябва да купиш цялото рамо, но у нас се маха само перото и се заменя с ново)
          Да и това е вероятно .... при темпрата са същите рамена .... оригинално .... но при мен вече не са .... взех си едни хубавички които ми паснаха по профил ... и сега си слагам обикновенни чистачки ... и нямам грижи ...
          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

          Коментар


            #6
            Мдам, прецаках се по същият начин - взех си задна чистачка с рамо - за 29 лв. от Итал сервиз - някаква непозната за мен марка беше - и опира по същият начин, проблемът не е в пружината, а в самото рамо - долната му част е по-дълга и извита малко по-различно - реших проблемът като смених само горната част на чистачката, тя върви заедно с перото. И така, сега имам полу-нова задна чистачка, срещу скромна сума от около 30 лв.... За съжаление, при мен не ставаше смяна само на перото, защото рамото се беше изкривило и задрало стъклото
            Alles in Ordnung

            Коментар

            Working...
            X