Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вода към антифриза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Карай, не бой се! Даже и маслото недей сменя. Тея течности в автомобил си имат срок на експлоатация.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #17
      И кой го казва/определя-производитела,за да му върви продукцията.Едно време на българското масло М-8С му даваха 5000 км. или 5 год.,а сега на съвременните защо да е 1 или 2 год.Маслото го сменям според изминатите км.Те и колите имат срок /гаранция/ на километри и години,ама ние ги караме още по "Х" км. и години след това.Трябва да ги сменяме ли?За спирачната течност знам защо трябва да се сменя,само за антифриза-не.Ако може,нека някой да обясни,за да ни стане ясно на всички.
      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

      Коментар


        #18
        Ми най-малкото защото вътре има добавки,които си губят качествата след определен период от време.Губят му се мазилните свойства,почват да се трупа налеп по системата и тн. Всичките тия промени водят до лошо охлаждане и бъдещи проблеми охладителната система и двигателя.Ма тва не са проблеми,нали колата си върви?Виждал ли си бензина на 3 години в туба?Аз съм виждал и повярвай ми целият беше на парцали.Според теб дали е годен за използване?После италианците не си били поддържали колите.
        FIAT FORUM BULGARIA
        Ракията е над политиката

        Видео от Италфест 2011

        Коментар


          #19
          кола

          По тази логика що сменяме маслото а не си го караме години щото се разваля от влагата. Аз например само доливам щото ми капе от семеринга и винаги имам ново масло че за смяната на двата семеринга 200 лв няма да ми стигнат :D
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #20
            Виждал съм над 10 годишен бензин,оловен,нищо му нямаше и автомобила си вървеше съвсем нормално.Карал съм с над 20 год. дизел,и не можех да разбера двигателя дизелов ли е или бензинов-толкова тихо и равномерно работеше.
            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

            Коментар


              #21
              Ми карай си колата и да не ти пука Като си купуваш нови гуми ,гледаш ли им ДОТ а или караш с Вида спорт? Ма те като имат храйфер кво като са на десет години.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #22
                iliyan написа:
                Виждал съм над 10 годишен бензин,оловен,нищо му нямаше и автомобила си вървеше съвсем нормално.Карал съм с над 20 год. дизел,и не можех да разбера двигателя дизелов ли е или бензинов-толкова тихо и равномерно работеше.
                Ако си пуснеш колата за продажба няма да да я купя , утре специално за теб колега ще пусна една снимка на водната помпа и на отвора и в главата за да видиш кола карана с редовно сменяне на консумативи и хубав антифриз какво представлява, все едно преди малко е била излята, няма дори капчица следа от утайки или замърсявания. Ти защо си сменяш чнията като ядеш, облизваш я и става като нова. Не те нападам, давам само пример, че грешиш в голяма степен. 30 лева за антифриз няма да ти съспят бюджета но аз когато карах с вода миналата година и не пожелах да си сложа антифриз, ми протече водната помпа заради ръждясалата ос и дори се беше счупила, та сметката е 70 лева за помпа + 30 за антифриз, като си я смених сам, ако трябваше да ходя на сервиз поне още 50 лева за работа щяха да ми искат, за това сега си слагам каквото е нужно, за да няма непредвидени разходи след време.
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #23
                  И сега,като бензина в резервоара ми е от началото на м,Фефруари,какво да го правя,да го източвам ли?Резервоара ми е над половината.Колко му е годността?Какво им е на гумите ,,Вида Спорт",да не да бяха лоши,тогава повечето коли караха с регенерет,а за нови гуми се правеха списъци в ,,Мототехника".Според вас излиза,че съвременният автопарк е много по-технически неиздръжлив от стария.Навремето в автобусния и товарния автотранспорт,ТКЗС,АПК и т.н. зимно време наливаха антифриз,а напролет вода.Източения антифриз се събираше в цистерни,измерваше се за минус колко градуса е,и ако не отговаряше на нормите,му се доливаше етиленгликол и на следващата зима-в радиаторите.Много от тази техника още се движи.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #24
                    Ами покарай тогава 20тина км. Извън града на бензин и ще разбереш причината. Бензина просто отлага разтворени смоли който има в него. Относно антифриза, той винаги се разрежда едпо че се подобрява топлообмена и другото е че рйзредения етиленгльокол замръва доста по трудно от чистия който замръзва при 4градуса и почва да се разширява а това е п облем. Но също има и корозивно действие и мие отлаганията в системата. Затова антифриз се сменя на 2 или 3години.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Нищо не се износва на антифриза, променя му се алкалността, заради разтворени метални окиси. Той трябва да бъде леко алкален, окисите го вкисляват и става корозивен. С добавянето на алкализатори отпада смяната.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар

                      Working...
                      X