Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

кормилото се тресе при спиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    кормилото се тресе при спиране

    когато колата се движи с висока скорост и натисна спирачката кормилото ми се тресе някой има ли идея от какво е това може ли да е от крив спирачен диск
    Fiat Croma 2.5TD 86

    Alfa Romeo 2.5TD 94

    #2
    Определено криви или износени дискове.Изкривяват се при рязко охлаждане - локва след доста спиране или нещо подобно.Оправят се със смяна.
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      Re: кормилото се тресе при спиране

      do4ko написа:
      когато колата се движи с висока скорост и натисна спирачката кормилото ми се тресе някой има ли идея от какво е това може ли да е от крив спирачен диск
      Колега и на моята се тресеше .. започна малко след като я купих. Мислех си накладки, но като и погледнахме дисковете се оказа, че са хванали язвички от ръжда на определени места /понеже е стояла някъде в Австрия 1 година без да е карана/ и вече в БГ-то като съм започнал да я карам по активно се е изронила ръждата от тези места. В резултат няма равна повърхност и здраво ми тресеше при спиране. Може и да са се поизкривили междувременно.Смених и четирите диска и сложих нови накладки.
      Lancia Delta II 1.6 l.e. 55kw 835C1.000
      Bigas ELC'92 Lambda Control

      Коментар


        #4
        Определено е криви дискове оправят се само с смяна. Изкривяват се когато се прегреят, примерно ако слизаш по наклон само на спирачки или спреш от 160км/ч аварийно до нула без да пилиш гуми.
        FIAT GRANDE PUNTO 1.3 MJT '09
        FIAT BRAVO 1.6 16V '97

        Коментар


          #5
          И аз така си мислех понеже и колелото малко ми задържа, и то само на едно място след това като го мине се оправя после пак и това все на едно място.
          Fiat Croma 2.5TD 86

          Alfa Romeo 2.5TD 94

          Коментар


            #6
            Значи със сигурност са криви дискове.Възможно е да е крив и само единия ама по-добре ги смени двата защото не е хубаво да са различни като марка и да са различно износени.За Типо-то ми двата бяха общо 25лв доколкото помня.Аз си взех на Metelli и не са никак лоши.
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              И на мен на темпрата така тресе и ще ги сменям тия дни. Задължително трябва да смениш и накладките. За София в Т&Н предни дикове са 48лв двата някакви иналиянски. И накладки около 25-30лв.
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                Подкрепям отговора на колегите. При мен се забелязваше тресене при тестове при 170 km/h, при по-ниски скорости нямаше проблеми, но реших и ги смених. Сега няма значение скоростта, спира без потреперване.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  Може и с фрезоване да се оправят.Друг е въпросът че новото е по-добре.
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    накладки не мисля да сменям защото ги сменях преди 200-300 км то от тогава почна да задържа а за кромата някой знае ли колко пари са новите дискове
                    Fiat Croma 2.5TD 86

                    Alfa Romeo 2.5TD 94

                    Коментар


                      #11
                      do4ko написа:
                      накладки не мисля да сменям защото ги сменях преди 200-300 км то от тогава почна да задържа а за кромата някои знае ли колко пари са новите дискове
                      Според мен може и да минеш със старите накладки, но докато се напаснат и започнат да спират, както трябва може да минеш 100-200км. градско каране! Дотогава ще спираш по-отдалеч за всеки случай и проблеми никакви! В крайна сметка накладката се напасва по диска, а не обратното така, че...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        а за цена преблизителна да знам да ли си заслужава на старо или направо ново
                        Fiat Croma 2.5TD 86

                        Alfa Romeo 2.5TD 94

                        Коментар


                          #13
                          do4ko написа:
                          накладки не мисля да сменям защото ги сменях преди 200-300 км то от тогава почна да задържа а за кромата някой знае ли колко пари са новите дискове
                          Ако старите накладки са износени вълнообразно,могат да ти прецакат новия диск.Затова,ако искаш да ги ползваш пак,трябва да ги изправиш на фреза.
                          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                          Коментар

                          Working...
                          X