Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да разбера здрави ли са ми шарнирите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да разбера здрави ли са ми шарнирите?

    Здравейте,имам следния проблем - реших да правя предницата на Типо-то ама не искам да сменям целите носачи а само тези гумените тампони отзад.Имам два комплекта носачи - едните са си оригиналните на колата които свалих при предния ремонт без да знам че се продават само тампончетата отзад.Другите са на колата все още.Искам някак ако е възможно да прегледам шарнирите на двата комплекта и да преценя може ли да карам с единия комплект или и двата са за изхвърляне.Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Re: Как да разбера здрави ли са ми шарнирите?

    zfa159 написа:
    Здравейте,имам следния проблем - реших да правя предницата на Типо-то ама не искам да сменям целите носачи а само тези гумените тампони отзад.Имам два комплекта носачи - едните са си оригиналните на колата които свалих при предния ремонт без да знам че се продават само тампончетата отзад.Другите са на колата все още.Искам някак ако е възможно да прегледам шарнирите на двата комплекта и да преценя може ли да карам с единия комплект или и двата са за изхвърляне.Благодаря!
    На свалените лесно се проверява - шарнира, на ръка трябва да се движи плавно без каквито и да е луфтове, а на монтираните е по-сложно! Трябва да се вдигне на крик всяко едно колело и да се провери за вертикален луфт!Смятам обаче, че ако си качиш носачите в багажника и минеш през сервиз / проверката отнема 5 мин. / ще си провериш и двата комплекта!

    Коментар


      #3
      бих добавил само,че на свалените носачи шрнирите трябва много трудно да можш да ги мръднеш, дори може и да ен успееш да ги мръднеш
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Моят шарнир като беше за смяна хлопаше и то мъжката си хлопаше.Ако не хлопат и нямаш оплаквания най-вероятно са здрави
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Ами старите носачи след около 1000km в България започнаха да тропат и подрънкват по дупки и бабуни и аз понеже въобще не бях запознат че се продават само гумените втулки си купих два нови носача и си ги смених.Сега новите след около 6000km (BIRTH) и те започнаха да тропат по същия начин.И се замислям вместо да си купя поредния комлект да видя става ли нещо от тези и евентуално да си купя само тампоните.Имам един майстор познат дето може би ще ми помогне да ги прегледаме (мисля да си сложа пак старите понеже ако не друго поне са си оригиналните).Благодаря!
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар

          Working...
          X