Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за крушките!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за крушките!

    Колеги,изписано е много по тази тема,но сега имах възможност да разгледам подробно различни видове крушки осрам.Нещото,което ме впечатли е,че крушките 50% повече светлина,4000°К и 30% всесезонни имаха една картинка с часовниче и им даваха 2 пъти по-малък живот от нормалните!Интересува ме как стоят нещата при Филипс?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    При късмет и филипс, и осрам ще те изкарат около година-две На такъв период да даваш по 30-40 лв мисля, не е много. Ако не тисе дават повече пари, си вземи осрам. При тях комплектът излиза с около 10, че и повече лева по-евтин от на Филипс
    _______
    146 JTD

    Коментар


      #3
      А я аз да ви запитам къде ги откривате тези крушки.Аз гледам по магазините с части и т.н. където ходя ама.....няма
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        Колега,гледам ги в Германия.Разлика в цената няма.Около 8-9^ е бройката.Сега бях в магазин с щанд на ОСРАМ и там видях това с часовника.Никой не те закача и си оглеждаш наволя :D
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Аз днес ходих до Шел да си купя Осрам Силвърстар за Бравото, ама нямаше Н1. (нали такива бяха, нещо да не се изложа). Иначе продавачката усилено ми предлагаше Н4.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            Точно Н1!Ама виж часовничето,че е даден половин живот спрямо нормалната крушка,та ми се иска да разбера истината за филипс.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              Това ми попадна след известна доза ровене:For reference, here are the lumens/hours-to-63%-fail for an H4 lamp low beam.OEM H4 (GE/Stanley, other top tier): 885lm/2400hrs (long life versions for warranty reasons)Standard H4 (GE/Sylvania, etc): 1000lm/900hrs+30 H4 (Philips +30): 1100lm/660hrs+50 H4 (Philips +50): 1150lm/550hrs.Вижте и тази статия за крушките (на руски) - http://www.potrebitel.ru/data/11/14/p38lamp.shtml
              Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
              Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

              Коментар


                #8
                Значи и при филипс,както и при дженерал електрик полжението е ,както при осрам.интензитета е обратнопропорционален на живота.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  zfa159 написа:
                  А я аз да ви запитам къде ги откривате тези крушки.Аз гледам по магазините с части и т.н. където ходя ама.....няма
                  Във всеки Шел има Осрам.

                  Коментар


                    #10
                    trace написа:
                    Аз днес ходих до Шел да си купя Осрам Силвърстар за Бравото, ама нямаше Н1. (нали такива бяха, нещо да не се изложа). Иначе продавачката усилено ми предлагаше Н4.
                    И аз също, но преди седмица - Шел Младост. Имаше само обикновени Осрам - около 6лв/бройката.
                    zfa159 написа:
                    А я аз да ви запитам къде ги откривате тези крушки. Аз гледам по магазините с части и т.н. където ходя ама.....няма
                    И си взех оттук http://www.dn-bg.com/ крушки HELLA - 3лв/бр. :D
                    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                    Среден разход на газ

                    Коментар


                      #11
                      Аз бях обиколил 4 бензиностанции Шел, докато си намеря Осран Силвърстар. На последната им вдигнах скандал.

                      Коментар


                        #12
                        doofiat написа:
                        Аз бях обиколил 4 бензиностанции Шел, докато си намеря Осран Силвърстар. На последната им вдигнах скандал.
                        Явно проблема е хроничен!
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          masterkar написа:
                          doofiat написа:
                          Аз бях обиколил 4 бензиностанции Шел, докато си намеря Осран Силвърстар. На последната им вдигнах скандал.
                          Явно проблема е хроничен!
                          Проблемът е, че качеството на обслужване в Шел, а и в ОМВ падна значително и ги интересува какво му е нужно на клиента. Не правят заявки.

                          Коментар


                            #14
                            За 10 години активно шофиране се убедих, че бензиностанциите не са най-доброто място за закупуване на крушки! Често продават боклуци, персоналът е ниско квалифициран за да ви помогне в конкретна ситуация. Купувам крушки от такива места само в краен случай-ако ми изгори крушка на път и нямам резервна. А Н1 от Philips си купих от фирмен магазин-официален вносител на крушки.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              За 10 години активно шофиране се убедих, че бензиностанциите не са най-доброто място за закупуване на крушки! Често продават боклуци, персоналът е ниско квалифициран за да ви помогне в конкретна ситуация. Купувам крушки от такива места само в краен случай-ако ми изгори крушка на път и нямам резервна. А Н1 от Philips си купих от фирмен магазин-официален вносител на крушки.
                              И аз нямах доверие, но вече три комплекта - два комплакта Силвърстар и един Куул Блу, си взех от Шел и качеството им е перфектно.

                              Коментар

                              Working...
                              X