Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно чукане/тракане. Пистов ремък?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно чукане/тракане. Пистов ремък?

    Здравейте хора, днес докато си играх по колата и реших да я запаля се чу ето това тракане: https://youtu.be/NgyA3v1xUoc От пистовия ремък ли от къде ще да е, мисля, че после изчезна след време... Ремъка не е сменям, но ролките да
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    мотора 1.8 ли е????
    fiat bravo 1.6 16v gt
    fiat marea 1.9 8v jtd
    fiat punto 1.7 td
    fiat marea 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Да
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        Климатик имаш ли ?, ако не е от ролките можеш да се насочиш към лагер на компресора на климатика, при пен пукаше здраво, след сваляне лагера беше посинял, пробвай да пуснеш климатика да видиш дали звука ще се променя или не, ако не сваляш пистовия ремък и тестваш всички ролки на ръка.
        punto HGT

        Коментар


          #5
          didich написа:
          Климатик имаш ли ?, ако не е от ролките можеш да се насочиш към лагер на компресора на климатика, при пен пукаше здраво, след сваляне лагера беше посинял, пробвай да пуснеш климатика да видиш дали звука ще се променя или не, ако не сваляш пистовия ремък и тестваш всички ролки на ръка.
          Бе да ти кажа, пуснах го ама сякаш имаше странен звук от там точно, утре ще видя да пусна да проверя
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            Форсирай я малко, да чуем как се променя звука.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              didich написа:
              Климатик имаш ли ?, ако не е от ролките можеш да се насочиш към лагер на компресора на климатика, при пен пукаше здраво, след сваляне лагера беше посинял, пробвай да пуснеш климатика да видиш дали звука ще се променя или не, ако не сваляш пистовия ремък и тестваш всички ролки на ръка.
              Колегата е прав,ако не е климата махнете пистовия ремък.Аз имах подобно щракане,след като махнах пистовия ремък продължи да си щрака. Оказа се паразитната ролка Ина на няма 3000км :D
              Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
              KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
              Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

              Коментар


                #8
                колеги да ви питам и аз нещо преди година смених обтяжната ролка с механизма пооправи си звука но след 6 месеца пак почна тракане от там сега даже и по зле вътре в обтяжната предполагам всичко е намляно та закарах я да ми я погледнат и ми казаха при положение че съм я сменял скоро самия фрайлайф ако ви говори нещо аз видях просто ролка с канали за ремака та тоя фрайлайф е бил разбит и от него се получава ролката с механизма оптяжната бързо да разбива самият механизъм та искам да попитам ако някои е по в час дали може да е от там проблема защото ходих само при един майстор нямам мн време да я погледнат и други искам да съм сигурен че да не хвърлям едни пари на вятъра

                Коментар

                Working...
                X