Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не връща скоростния лост в средата Fiat Croma!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не връща скоростния лост в средата Fiat Croma!?

    Колеги, Още при покупката на колата усетих, че движението на лоста, изключен от скорост, наляво надясно е стегнато и лоста не се връща по средата след като изключа от 1ва и 2ра, същото и при 5та и 6та. Отдадох го на това, че не е карана дълго време, малко по малко с карането почна по-лесно да се движи лоста, но пак не връща в средата. Не ми правеше впечатление, обаче днес пътувах до морето и по-голямата част от пътя карах на 6та, и спирайки да заредя малко преди Бургас установих, че движението на лоста е още по-трудно като дори прискърцва като го движа наляво надясно, явно от загряването на кутията. После като поизстина оправи малко може би. Иначе скоростите влизат много добре. Та въпроса ми е, ако някой е запознат да сподели, голям проблем ли е това и какво е решението за отстраняването му?Ако някой колега с Крома е имал подобен проблем да каже Поздрави
    Fiat Croma 1.9 16V MJet

    #2
    Проблема е в жилата за скоростите, при мен не се връщаше от 1 и 2 -ра в средно положение, от 5 и 6-та нямах проблем. Смених жилата с 2-ра употреба и нещата се оправиха,преди това пробвах с пръскане,чистене и т.н но нямаше ефект. По принцип нови жила са около 300-400лв и се намират само оригинални. Ако решиш да взимаш втора употреба ги изпробвай като ги свиваш леко жилата дали се местят жилата в бронята си или затягат, старите малко ако изкривиш жилото затягаха а с новите беше ОК.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Колега, благодаря за бързия отговор. Интересно е, че тук градско като карам проблема почти изчезва, но пак е налице, като обърнах внимание, че от 5 и 6 връща лоста по-добре, а от 1 и 2 малко бавно и може би не хубаво в средата. Въпроса е защо при по-дълго пътуване се получава това затягане и трудно движение на лоста като е изключен от скорост. Казваш и да не пробвам със смазване и такива неща, че няма ефект? Също и за друго да питам, подгревни свещи, какви да сложа? Свети на таблото "реотанчето" явно имам изгоряла. Четох, че Искра са хубави, но не знам дали има за Крома. Иначе направо всички ли да сменя или само изгорелите? И малко глупав въпрос, но нали са 4 броя за моя двигател?
      Fiat Croma 1.9 16V MJet

      Коментар


        #4
        По принцип 1 като е тръгнала всичките ще смениш, ама дефакто може и само 1 да смениш.

        Коментар


          #5
          Поне при мен пръскането и почистването на жилата не даде ефект, даже с времето заради полепващите неща по смазващия спрей май стана по-зле. Свещи аз не съм сменял но ако ми се наложи бих сложил Беру
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар

          Working...
          X