Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приста ойл

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    donnna написа:
    я и аз да оцапам малко темата....я ми кажете ако съм примерно с кастрол 10W 40 и съм долял примерно на 5000 км 200-300 гр. примерно Мобил 1 10W 40, щот кастрола ми е свършил или съм го забутал некъде или съм го загубил, ще има ли некъв проблем за двигателя????
    ако и двете са полусинтетика примерно - няма проблем
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #92
      [...
      Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
      Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

      Коментар


        #93
        moko написа:
        ...Ето за това нещо говоря ...
        Да същият е! Останалият направо ще го изхвърля!Досега течността в системата не е показала признаци на ръждясване...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #94
          И колко струва тоя бълбоч?

          Коментар


            #95
            Около 3 лв. и го дават за -70 градуса концентрат.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #96
              Tornado написа:
              Около 3 лв. и го дават за -70 градуса концентрат.
              Олелеее аз вече втора година сипвам от него,като миналата го подмених стария изцяло с такъв разреден с вода малко над опътването за към -22,а тази досипах 2 шишинца(вече доволен от изпитаното качество миналата година).Не съм имал проблеми нито през зимата нито през лятото.Забелязъл съм че е доста масов и на повечето места е над 3лв за литър,аз го взимам от илиянци за 2-ебати далаверата
              Fiat Punto 1.7 TD

              Коментар


                #97
                tzetzo_slavista написа:
                Tornado написа:
                Около 3 лв. и го дават за -70 градуса концентрат.
                Олелеее аз вече втора година сипвам от него,като миналата го подмених стария изцяло с такъв разреден с вода малко над опътването за към -22,а тази досипах 2 шишинца(вече доволен от изпитаното качество миналата година).Не съм имал проблеми нито през зимата нито през лятото.Забелязъл съм че е доста масов и на повечето места е над 3лв за литър,аз го взимам от илиянци за 2-ебати далаверата
                Сега moko като извади снимки от пробите подобни на тази и ще настане едно групово източване... Ами колеги, дори и при типичната българска дяволия на дребно, няма как да не вади очи ценова ралика в пъти за литър антифриз. Приста е 5лв/литър, аз купувах тази година ACDelco за 7лв/литър а Paraflu е някъде около 10лв/литър.Предполагам всеки е съгласен че има нещо гнило в цена от 2-3 лева/лирър? Особено продавано в опаковка стил "гаражен нефтохим". Евтиното излиза скъпо, нали така беше?Доброто в случая е че колкото и зле да е антифриза, резултатите обикновено излизат след години.Не е като с маслото - там лошите неща стават бързо :D
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #98
                  То по добре да бяхте си взели Тосол или Инса.Тоя Мотокс превзе пазара с тези течности за стъкломиещо устройство.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #99
                    Ето какво изрових от Оффроад форума за тия тъпанари от Виста,Полихим и другите.итат от вестник стандарт онлайн:Тровят шофьорите с течност за чистачкиВместо с етанол у нас препаратът се прави с токсичния метанолВ България, изглежда, всичко е менте. Като се започне от някои лекарства и аптеки и се стигне до червения пипер и оцета за туршиите. Знайни и незнайни производители до такава степен са се вторачили в печалбите си, че изобщо не подбират материала за продукцията си. Важното е да забъркат нещо евтино и да го продадат скъпо. Нищо, че без да искат могат да отровят и собствените си деца. Поредното опасно менте е течността за чистачките на автомобилите. Доста търсена стока от шофьорите, които подготвят колите си за зимата. В кишата и студа препаратът се харчи като топъл хляб. Не е трудно да се намери. Има го по всички бензиностанции, автосалони, големи супермаркети. Литър концентрат върви от 2 до 4 лв. Внимавайте обаче какво купувате. И ако прочетете на етикета, че препаратът съдържа етанол, изобщо не вярвайте. Почти всички български производители тайно са заменили етиловия алкохол с метилов или метанол. Това е безцветна отровна течност, която се получава при суха дестилация от дърво или чрез окисляване на метан. Неслучайно метанолът е забранен за включване в състава на течните битови химични препарати с Наредба №35 от 1 септември 1995 г. на здравното министерство.Забраната обаче е само на книга.На 4 ноември тази година "Стандарт" предостави на Центъра по хигиена 15 оригинални запечатани бутилки с течност за чистачки на различни фирми. Лабораторният анализ доказа категорично, че метанол няма само в една от опаковките - вносната. Всички български производители предлагат на пазара отровен препарат. Лидер в това отношение е "Виста БМ" ЕООД от София. В нейната течност за чистачки има 65% метилов алкохол. На етикета, разбира се, това не е отбелязано. Там пише, че продуктът съдържа алкохол, етиленгликол, повърхностноактивни вещества, парфюм, оцветител и вода. Същите съставки вероятно са описани и в техническата спесификация. Иначе фирмата едва ли е щяла да получи разрешение за производство от здравното министерство.С 60% метанол е препаратът на "КАС-2" ООД, също от София.На етикета няма никаква информация за съдържанието на течността, начина на употреба и съхранение, разрешението за производство, ако изобщо има такова. Оскъдни данни за себе си и своя продукт дава и "Ароматик" ООД. Според протокола от лабораторния анализ в опаковките на тази фирма има 55% метанол. Почти толкова отровна течност влагат производителите "Полихим-СС" ЕООД от София и "Инса" ЕООД от Раковски. Върху техните етикети също липсва каквато и да било информация за съдържанието на опаковките.Защо го правят, след като знаят, че метанолът е опасен за здравето? Заради печалбата. Литър етанол струва 1,20 лв. Същото количество от отровната течност може да се купи само за 0,46 лв. Разликата в цената е близо 3 пътиНо има и друго. И това е липсата на всякакъв контрол от страна на ХЕИ. Точно тези инспектори, съгласно наредбата на здравното министерство, трябва да осъществяват предварителен и текущ контрол и да санкционират нарушителите, като бракуват опасната им продукция. По всичко личи, че нито един от споменатите 14 производители, а има и други,не е проверяван от ХЕИЕ, метанолът със сигурност убива само ако се погълнат над 30 кубични см. Доколко е вреден в течността за чистачките, никой не знае. Подобно замерване в автомобилите също е работа на ХЕИ.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      Esper написа:
                      Сега moko като извади снимки от пробите подобни на тази и ще настане едно групово източване... Ами колеги, дори и при типичната българска дяволия на дребно, няма как да не вади очи ценова ралика в пъти за литър антифриз. Приста е 5лв/литър, аз купувах тази година ACDelco за 7лв/литър а Paraflu е някъде около 10лв/литър.Предполагам всеки е съгласен че има нещо гнило в цена от 2-3 лева/лирър? Особено продавано в опаковка стил "гаражен нефтохим". Евтиното излиза скъпо, нали така беше?Доброто в случая е че колкото и зле да е антифриза, резултатите обикновено излизат след години.Не е като с маслото - там лошите неща стават бързо :D
                      Дааааа. Евтиното излиза скъпо! Интересно, че този МОТОХ /антифриз и течност за стъкломиещо устройство/ май се продава в почти всички големи /надявам се, уважаващи себе си и клиентите си / вериги магазини в София ! Правилно съм направил, като си купих преди месец Paraflu - около 11лв/л от ВантоТрейд! :D
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        masterkar написа:
                        Esper написа:
                        Сега moko като извади снимки от пробите подобни на тази и ще настане едно групово източване... Ами колеги, дори и при типичната българска дяволия на дребно, няма как да не вади очи ценова ралика в пъти за литър антифриз. Приста е 5лв/литър, аз купувах тази година ACDelco за 7лв/литър а Paraflu е някъде около 10лв/литър.Предполагам всеки е съгласен че има нещо гнило в цена от 2-3 лева/лирър? Особено продавано в опаковка стил "гаражен нефтохим". Евтиното излиза скъпо, нали така беше?Доброто в случая е че колкото и зле да е антифриза, резултатите обикновено излизат след години.Не е като с маслото - там лошите неща стават бързо :D
                        Дааааа. Евтиното излиза скъпо! Интересно, че този МОТОХ /антифриз и течност за стъкломиещо устройство/ май се продава в почти всички големи /надявам се, уважаващи себе си и клиентите си / вериги магазини в София ! Правилно съм направил, като си купих преди месец Paraflu - около 11лв/л от ВантоТрейд! :D
                        Абсолютно правилно си направил, че си взел антифриза който препоръчват за Фиат.И понеже аз съм патил от подобна заменка... както много пъти съм писал във форума, ще "поен-тя"....имам и Рено, което е купувано като ново тук в България преди 20 г. Воден от евтините ПРОСТАШКИ съображения " к’во толкова, един антифриз" му набухах някакво евтино руско или българско менте не спомням... резултата беше моментално протекло радиаторче на парното и след месец-два ръждите по охладителната система видими в разширителния съд.Рено препоръчваше някакъв Елф, който го имаше , но беше скъп.Според прости сметки ПЛАТИХ десеторно дяволъка си! Да, PARAFLU e 10лв, но предполагам има защо.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          sev написа:
                          donnna написа:
                          я и аз да оцапам малко темата....я ми кажете ако съм примерно с кастрол 10W 40 и съм долял примерно на 5000 км 200-300 гр. примерно Мобил 1 10W 40, щот кастрола ми е свършил или съм го забутал некъде или съм го загубил, ще има ли некъв проблем за двигателя????
                          ако и двете са полусинтетика примерно - няма проблем
                          Ако и двете са двигателни масла, ако ще и с тотално различен вискозитет - няма проблем.Колкото до антифризите - на типото имах лепенка парафлу. Не го смених като купих колата, само го измерих - беше под -35 градуса. След 2 години го смених и пак му сложих парафлу. Нито ми е кипвал, нито съм видял ръжда в казанчето. За около 30 лв са 3 литра + 3-4 литра дестилирана вода... абе Нино го е написал колко струва тарикатлъка...За маслото - шибнах 5В40 синтетичен валволайн от Хит на промоция 5 литра на цената на 4 (надявам се тоя дето ми остава да не се наложи да го доливам) + подарък спрей за табло. За резултати се отбийте след някой месец
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            Благодаря Nino! :D Но сега се връщам към някой предишни теми и мнения и ... :На някой колеги /нямам нищо против тях/ им се видя скъпо http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...r=asc&start=15
                            sachma написа:
                            niko_ymn написа:
                            masterkar написа:
                            10.91 лева/1литър концентрат :D .
                            Скъпо е поне за мен - системата 6-7 литра ли събираше - поне 30-40 лева - че то доближава цената за смяна на масло бе хора - баш пък антифриза айде да не ми е толкова марков - няма нужда.
                            И аз така мисля.При положение че на Приста е 19лв 4 л.
                            Добре, че попрочетох някой неща предварително - преди да го купя и сложа! http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...%F4%F0%E8%E7И най-вече това:
                            Nino написа:
                            Искам само да ти кажа, че антифризът който Фиат препоръчва за твоята кола е PARAFLU, син на цвят и се продава в метални еднолитрови опаковки тип бирени..... ментето е ИЗКЛЮЧЕНО.
                            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                            Среден разход на газ

                            Коментар


                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...art=30ВЕКО е дъщерна фирма на Приста Ойл ако не се лъжа или поне си правят продукцията при тях по поръчка.Приста може да са били всякъкви в началото, но сега поне си държат на качеството. (а и аз все пак съм от Русе).Ако не ставаха техните продукти - нямаше да има ето такива резултати:"над 150 вида смазочни масла, греси, охладителни течности, акумулаторни батерии ... 60 % пазарен дял в България ... 80% от цялата продукция е предназначена за износ ... произвежда над 4000 т масла за концерна CHEVRON TEXACO за региона ... "Приста Ойл Румъния" заема 15% пазарен дял в Румъния ... СЪРБИЯ И ЧЕРНА ГОРА пазарният дял на продуктите "Приста" е 8% ... пазарният дял на продуктите "Приста" в Македония е 20% ... "Приста Ойл Унгария" 8% ... "Приста Ойл Украйна" 8% пазарен дял ... КОСОВО ... Турция ... текуща печалба на Българското дружество 5 980 000 лв. ... Приходи от осн. дейност 75 550 000 лв. ... "и това по данни от 2004 г.Източник:http://www.prista-oil.com/technical/...s.php?l=bg&a=6
                              Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                              Коментар


                                Ми аз съм един от тези дето рискуват. Пък то ще си обади какво ще стане
                                ..е,аз ще сьм втори!И винаги сьм карал с ПРИСТА!Може би следвам девиза:"избери бьлгарското!" :D..и досега не сьм имал никакви проблеми
                                FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
                                FIAT MAREA1.6 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X