Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приста ойл

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Приста ойл

    коментари ,моля.И аз съм на мнението че евтиното не е хубаво,но забелязвам че пълната им синтетика е направо без пари.Някой пробвал ли е пълма синтетика или полусинтетика от тая марка

    #2
    Имаш ли сайта им да го постнеш? Да, видях го! Ако е това си заслужава за зимна експлоатация. http://www.prista-oil.com/pdf/oils/b.../Ultra.pdfНо 5W-40!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Преди време работих на бензиностанция. Да ви кажа купуваха го много, щоно беше евтино ама предимно за по стари колички. Тогава я нямаше синтетиката още и нямам наблюдение. Като за българско масло става изнасят го и в Сърбия и Македония. Май разработките им са съвместно с Тексако, защото Приста Ойл са дистрибутори или поне тогава бяха - това пред 3 години. Карах стария Фиат с такова и нямаше проблеми.
      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
      Совалката средно на LPG
      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

      Коментар


        #4
        Те са собственост на Тексако ! Даже логото им в русе на фабриката е Тексако - Приста Ойл!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #5
          и на мен ми е интересно дали това масло е добро, защото е доста евтино, но едва ли някой може да каже нещо конкретно. просто едва ли някой ще рискува да си кара продължително колата с такова масло....
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            Нищо ме видях да са написали за турбодизелите само за бензиновите

            Коментар


              #7
              charlie написа:
              и на мен ми е интересно дали това масло е добро, защото е доста евтино, но едва ли някой може да каже нещо конкретно. просто едва ли някой ще рискува да си кара продължително колата с такова масло....
              Ми аз съм един от тези дето рискуват. Пък то ще си обади какво ще стане 4л 15W40 от това тук http://www.prista-oil.com/pdf/oils/u...ils/Leader.pdf ми излиза 18 лв на складови, доставни цени, което е добре от към цена. Като резултат за сега 5-6 хил км като го гледам на цвят е още златисто, не е почерняло.
              Punto SX 1.1 55

              Коментар


                #8
                http://www.prista-oil.com/pdf/oils/b...G/Ultra_TD.pdf каква е тая пълна синтетика 10/40 ?ПРИСТА УЛТРА ТД се препоръчват за използване в дизелови двигатели от EURO 1 до EURO 4,конструкциите на които не включват филтри за улавяне на твърдите частици, както и за някоидвигатели с EGR и SCR NОx системи. Особенно подходящи за работа в товарни камиони и авто-буси при свръх-тежки режими, за които се препоръчва удължен пробег за смяна на маслото.Препоръчвания оптимален срок за смяна на маслото от Daimler Chrysler е 100 000 км.мойта дали има такъв филтър

                Коментар


                  #9
                  gdd55 написа:
                  http://www.prista-oil.com/pdf/oils/bg/Masla%20za%20DVG/Ultra_TD.pdf каква е тая пълна синтетика 10/40 ?ПРИСТА УЛТРА ТД се препоръчват за използване в дизелови двигатели от EURO 1 до EURO 4,конструкциите на които не включват филтри за улавяне на твърдите частици, както и за някоидвигатели с EGR и SCR NОx системи. Особенно подходящи за работа в товарни камиони и авто-буси при свръх-тежки режими, за които се препоръчва удължен пробег за смяна на маслото.Препоръчвания оптимален срок за смяна на маслото от Daimler Chrysler е 100 000 км.мойта дали има такъв филтър
                  Бе това е масло за камиони Жорко!!! Предполагам не е подходящо за лека кола!Класа по АСЕА е Е4/камиони/... за леки дизелови коли трябва да е В3/В4.За теб зимата става онова в линка който съм постнал по-горе, но 5W-40.Твоята Марея няма такъв филтър.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    ама там не пише че е особенно подходящо за дизели само за бензини пише тва ме тревожи

                    Коментар


                      #11
                      Приста Ойл притежава около 76% от Монбат.

                      Коментар


                        #12
                        и май проценти от ВЕКО ... а не само, че го продават в съседните балкански страни - там го и произвеждат (в техни заводи) ... това е най-богатата фирма в Русе ... ако не беше качествено дали щеше да стане такава и да се разрасне толкова - така бързо? Може да не е било качествено преди да станат смесено предприатие ама сега си е досущ като ТЕХАСО. влезте в раздел история на сайта им.
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          аз мога да ви дам наблюдения но за фиата от подписа ми вече 10 години го караме(преди баща ми сега аз ) с приста shpd 15w40 и няма никакви проблеми преди две години отваряхме двигателя на 500 000 км (беше пукнала главата между клапаните на три цилиндъра) и двигателя беше без грам ръб по ризите и преди да го отворим компресията на всички цилиндри беше около 20 бара само сменихме сигментите и готово това е моето мнение за маслото на приста
                          Fiat Croma 2.5TD 86

                          Alfa Romeo 2.5TD 94

                          Коментар


                            #14
                            ...
                            Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                            Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                            Коментар


                              #15
                              moko написа:
                              [quote:109598b281="rustson"]Те са собственост на Тексако ! Даже логото им в русе на фабриката е Тексако - Приста Ойл!
                              Колега след като не си информиран недей да говориш. Не са собственост, а имаха, повтарям ИМАХА дялово участие. Вече не. Сега към Приста ойл се включи друга голяма инвестиционна компания от щатите. В момента също така има разработки с Шеврон. "Грамърси влезе в управата на Приста ойлНа 21 септември т.г. се проведе Общо събрание на акционерите на ,,Приста ойл

                              Коментар

                              Working...
                              X