Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите

    Става въпрос за Темпра 1,6 75 коня бензин/газ. Паля на бензин и почват оборотите да играят от 1200 до 1600. Падат качват се и така. Прехвълям на газ и няма проблеми. Тъпото е че автоматично ми прехвърля от бензин на газ на 1700 оборота и когато е студено колата сама се прехвърля на газ и гасне. Трябва да превключвам не бензин и такива работи. Мисълта ми е следната. Какво се е прецакало, до сега нямаше такива проблеми. Чистих разни клеми по датчиците ама не става. Скоро ми сменяха съединителя. Може майстора да е пипнал нещо или де да знам
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    #2
    Провери си моторето за празен ход 99% в него ти е проблемаМоторчето се сваля и почиства(смазва) изключително лесно

    Коментар


      #3
      PuntoDEMON написа:
      Провери си моторето за празен ход 99% в него ти е проблемаМоторчето се сваля и почиства(смазва) изключително лесно
      То хубаво се сваля ама не знам къде да го търся. Ако може малко повече инфо. Колата е 94 година. Ама ако имам време, че май на рано в понеделник ще го правя това нещо....
      Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
      Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
      Совалката средно на LPG
      Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

      Коментар


        #4
        Аз продавам такова моторче ама е от Браво..незнам дали ще стане
        Fiat Punto GT

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с оборотите

          Fiat 127 написа:
          Става въпрос за Темпра 1,6 75 коня бензин/газ. Паля на бензин и почват оборотите да играят от 1200 до 1600. Падат качват се и така. Прехвълям на газ и няма проблеми. Тъпото е че автоматично ми прехвърля от бензин на газ на 1700 оборота и когато е студено колата сама се прехвърля на газ и гасне. Трябва да превключвам не бензин и такива работи. Мисълта ми е следната. Какво се е прецакало, до сега нямаше такива проблеми. Чистих разни клеми по датчиците ама не става. Скоро ми сменяха съединителя. Може майстора да е пипнал нещо или де да знам
          Разкачи си акумулатора за 2-3 часа.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Re: Проблем с оборотите

            Fiat 127 написа:
            Става въпрос за Темпра 1,6 75 коня бензин/газ. Паля на бензин и почват оборотите да играят от 1200 до 1600. Падат качват се и така. Прехвълям на газ и няма проблеми. Тъпото е че автоматично ми прехвърля от бензин на газ на 1700 оборота и когато е студено колата сама се прехвърля на газ и гасне. Трябва да превключвам не бензин и такива работи. Мисълта ми е следната. Какво се е прецакало, до сега нямаше такива проблеми. Чистих разни клеми по датчиците ама не става. Скоро ми сменяха съединителя. Може майстора да е пипнал нещо или де да знам
            При 1.6/75 SPI моторчето за празен ход механично въздейства на лостовата система на газта! Това моторче си има и контакт за празен ход, при отпусната газ който е възможно да не се включва, ако при смяната на съединителя са ти разместили и лостовата система на газта. Върни газта до край и виж натиска ли се бутона на моторчето!

            Коментар


              #7
              Fiat 127 написа:
              PuntoDEMON написа:
              Провери си моторето за празен ход 99% в него ти е проблемаМоторчето се сваля и почиства(смазва) изключително лесно
              То хубаво се сваля ама не знам къде да го търся. Ако може малко повече инфо. Колата е 94 година. Ама ако имам време, че май на рано в понеделник ще го правя това нещо....
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Намира се точно зад двигателя, в горната част и е в една правоъгълна черна кутийка.Сваляш, отваряш, почистваш и ако стане без фалове да почерпиш
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  Стига бе хора. Не може моторчето на газ да работи а на бензин да не работи.Дали е на газ или на бензин за него няма никаква разлика - единствено му се подава грешни сигнали когато колата работи на бензин от натрупалите грешки в ЕКУ-то. Имал съм го този проблем доста така, че най-вероятно това е проблема.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Ей сега отивам откачам акумулатора. После ще пиша кво е станало. Ако не стане така ще чистя. Поне да видя къде е проблема. Днес поне нямам работаСлед откачане на акумулатора за около 30 минути се оправи не играят оборотите. Качват се до 1500 и падан на 1100 като не е загряла колата. Свалих черната кутия дето е зад кутията на въздушния филтър да намеря моторчето за празния ход и намерих това на снимката. Две релета 12/20 и два бушуна по 10А. Какво е това нещо
                    Прикачени файлове
                    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                    Совалката средно на LPG
                    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                    Коментар


                      #11
                      едното реле в комплект с бушона е за бенз. помпа, друго е или за клапана за налягане или за моно инжектора, ама за кое беше точно съм забравил. я направи снимка на това моторче ако не е те затруднявам
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Значи до колкото разбирам съм помогнал нали?Течи релета са за бензиновата помпа и за подргряването на ламбда сондата+напрежение до ECU-to.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          След двудневно тестване оборотите не играят това след като откачих акумулатора за 30 мин. Обаче нещо палетето на било както трябва според приятелката ми. При мен си пали нормално ама май свещичките са за смяна се пак са на 20к и отгоре
                          Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                          Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                          Совалката средно на LPG
                          Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                          Коментар

                          Working...
                          X