Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една непозната ми крушка в купето на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Една непозната ми крушка в купето на Браво

    здравейте колеги, имам нещо на централната конзола, което си нямам идея какво е колата е Браво, чудя се дали и вие имате такава лампичка - неква червена, като диодче в средата - и дали някой знае какво е. вижте снимката
    Прикачени файлове
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Това е индикаторното диодче за фабричната аларма :D
    Marea Weekend TD100 HLX
    Големия Кораб

    Коментар


      #3
      ohooo написа:
      Това е индикаторното диодче за фабричната аларма :D
      100% индикатор за алармата. Колко е фабрична друг въпрос.
      Punto SX 1.1 55

      Коментар


        #4
        значи е направено, че да можеш диода на алармата да си го сложиш там, така ли щото и аз не съм забелязвал да присветва или да дава някакви сигнали, наистина има логика да е нещо такова - хитро са го измислили италианците
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          Да ама мисля че само за фабричната аларма е пригодено. Аз като имах браво го свалих цялото панелче (лесно се сваля отстрани се махат крайните "копченца" и под тях има болтчета) И доколкото се сещам диода е вързан към платка, която най вероятно е оставена за фабрична аларма...

          Коментар


            #6
            Да за фабричната аларма е, при мен си мига след вкл. на алармата.
            Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
            Renault Safrane 2.0 16V

            Коментар


              #7
              и при мен е вързано за алармата и мига като е включена.
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                Моята аларма е фабрична, но нямам такова диодче.Иначе и според мен е за алармата, но не е фабрично.

                Коментар


                  #9
                  e убаво де, ама как разбирате дали алармата е фабрична това първо, и второ, защо някои коли имат монтирана лапичка, пък алармата им е вързана така, че тази кампичка де факто не работи
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    Моята аларма е фабрична, но нямам такова диодче.Иначе и според мен е за алармата, но не е фабрично.
                    Може някои модификации на модела да са с диод на фабр. аларма на конзолката, а други не. Трябва да се провери в owner handbook на конкретната кола-там си пише. :D
                    Fiat Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      При мен (Типо) имам също такова диодче, но то е свързано на едно ключе, коетопрекъсва подаването на ток за бобината. Като е цъкнато - не можеш да запалиш посмъртно и диодчето мига. Няма аларми няма щуротии. Да не би случаят да е идентичен...
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        Да, както повечето колеги са обяснили, това е диодът на фабричната аларма.А за да провериш дали и в твоята кола има вградена такава, първо трябва ключът ти да има вградено копченце за дистанционно отключване на колата (говоря за ключа за отключване на вратите). Ако имаш такова копче, най-вероятно имаш и фабрична аларма.Втора проверка - сваляш капачето на бушончетата до кормилото (което се отвинтва с 2 болтчета с права отвертка), вдясно на бушончетата трябва да има едно гумено капаче - махаш го и там се вкарва ключа за фабричната аларма (сега вече говоря не за ключа за отключване на вратите, а за едно малко ключе-като тръбичка отпред). На много от колите-внос им изключват фабричната аларма още италианските собственици когато оставят колата за продаване, за да не се разпищява при последващите й превози. Но в такива случаи си дават заедно с трите ключа и 2 ключета за фабричната аларма.
                        Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                        Коментар


                          #13
                          благодаря за изчерпателната инфомация, колеги, още утре ще проверя дали и аз нямам такава фабрична аларма. :D пп ще ви напиша поздрави
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар

                          Working...
                          X