Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен звук от скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен звук от скоростната кутия

    Напоследък чувам странно "изчаткване" откъм скоростната кутия в моменти, когато натискам отново газта, след като съм карал на скорост, но без газ. Например, наближавам завой, махам си крака от газта, след завоя натискам и изчатква. Аз оприличавам звука, все едно липсва някой зъб в скоростната кутия и след преминаването на мястото без зъб, изчатква, когато зацепи отново. Подобен звук имаше едно време и от карето на кардана на стария ми полски Фиат. Оня ден пък, като ми беше отворен прозорецът, като че ли ми се стори, че изчатква откъм лявото каре, но в общия случай, усещането е, сякаш от скоростната кутия и звукът е металически и ясно различим, не е внушение. Някаква идея, от какво може да е, защото и да ида на майстор, с подобно обяснение, а и без проявления, нищо не може да диагностицира, а и не мога да запиша звук или видео, защото се случва по различно време и все още рядко.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    #2
    мен ми го е правило от доста разбито външно каре,но може и да е деференциал или вътрешно каре..на всяка скорост ли го прави
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Като че ли съм го засичал на четвърта и пета само.
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Каре! Или вътрешно или външно. Зъбите на скоростната кутия ако са оронени ще почне да вие, но да чатка по начина, по който го описваш едва ли...
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          При мен имаше подобен звук и се оказа скъсан тампон на двигателя.

          Коментар


            #6
            vgroove написа:
            При мен имаше подобен звук и се оказа скъсан тампон на двигателя.
            При мен беше същото, само че тампона беше здрав, но единия болт липсваше, втория с изядена резба, а третия се скъса и мотора се залости назад. Колегите които бяха на Ксилифор до Велико Търново на юбилейната среща бяха свидетели Разпробиване на блока, скоростната кутия и тампона. Нарязване на резба 14 (оригинално е на 12) и нови болтове и колата беше на пистата още на другия ден. Всички дейности на ръка защото не може да влезе машинка там(нямаше подходяща) , тампона на струг и така... А като си държиш ръката на лоста в момента когато чуваш странните шумове има ли местене на лоста напред-назад? Това е много показателно за дефекта който описах.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Ами, не съм забелязал да се мести лостът, но пък и аз не си задържам много ръката там, след като сменя скоростта, а и този шум продължава все така рядко да се чува, та не мога да уцеля точния момент, за да ми е ръката на лоста.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар

              Working...
              X