Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Седалки от 147 в Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Седалки от 147 в Браво

    Здравейте, колеги!Имам един салон от 147 и искам да го сложа в Бравото, защото моите седалки са поизносени вече. Разглобих да сравня. Задните седалки влизат, обаче отпред разстоянието между релсите на седалките на Бравото е по-малко отколкото на тези от Алфата. Варианта да се прехвърли чарколяка от Бравовите седалки на новите не става. Някой може ли да ме посъветва къде мога да отида да ми изработят релси, така че да станат добре нещата и евентуално колко биха ми взели като парички?Благодаря!
    Fiat Bravo 1.6 16V '99
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    ------------------------------------------------------------
    Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

    #2
    Не знам как точно стоят нещата като и двете коли са италиански, но в моето Браво съм сложил седалки от Suzuki Swift GTI. Разликата в релсите е огромна, все пак знаеш, че почти всяка японска кола е като в леген, а и механизма е друг също. Разглобихме релсите и другите чарколяци от едната и с други планки, много мереници и заварки ги закачихме за другата. Механизма за вдигане на седалката нагоре и надолу си стана и на новите седалки. Ако искаш утре да ти сваля една седалка и да ти я снимам отдолу. Ако оставиш на някой да го прави, то трябва да оставиш и самата кола, защото трябва да се мери много пъти, за да пасне на 4те дупки и да не стане по-ниска или по-висока от старата.
    Прикачени файлове
    Никоя друга кола не може да ти направи такъв кеф, какъвто прави италианската!

    Коментар


      #3
      Ако можеш колега направи едни симки да видя и аз за какво иде реч, че ме чака слагане на салон от алфа 166 на мареа и може да взема някоя идея.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #4
        Понеже малко бях позабравил как точно беше правено.. Релсите са си от Бравото и на двете седалки и от Сузукито нищо не е ползвано. Понеже тоя ламаринения леген върху, който лежи дунапрена е по-различен от на Бравото, релсите не могат да се завият и се налага да се правят планки, но зависи от самата кола и седалките й. Снимките са от седалката до шофера, защото тя не беше завита, а другата ме мързеше да я отвивам :D 1-ва(задна част) и 2-ра(предна част) снимка са страната от към скоростния лост, 3-та и 4-та са от към вратата. На 4-та снимка двете планки, които се вижда, че са заварени за седалката, са за да не пада гърба назад и да може да се сваля от лостчето. Ако е някоя бегачка по-добре я хвани с 2 да не изправиш краката на някой светофар. Не е трудно за правене, но е много голяма играчка, но пак зависи от самата кола.
        Прикачени файлове
        Никоя друга кола не може да ти направи такъв кеф, какъвто прави италианската!

        Коментар


          #5
          Супер се е получило колега. Аз не мога да го изфабрикувам така, не ме бива с електрожена много, а и напоследък времето е дефицит, затова търся някой да го направи. Не ми е проблем да оставя колата за някакво време при някой, който да направи планките
          Fiat Bravo 1.6 16V '99
          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09
          Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
          ------------------------------------------------------------
          Безсмъртен съм до доказване на противното, а след това няма да ме засяга!

          Коментар

          Working...
          X