Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с кабелите към свещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с кабелите към свещите

    От вчера ми се появи следният проблем: Двигателят работеше все едно е без един цилиндър, при подаване на газ колата глъхне или не реагира веднага на подадената газ, прекъсване и т.н. След оглед видях че при едната свещ от кабела /при "лулата"/ излиза искра към корпуса на двигателя - очевидно има теч на ток. От време на време тази искра изчезва и двигателя започва да работи нормално. Извадих го почистих пак сложих и т.н., но това не промени нещата. От друга страна свещите съм ги сменял преди 12 000 км с оригинални такива от Ал.Ауто. Дали ако сменя кабела проблема ще се оправи или трябва да сменям и свещите? Също така кабел един ли да купя /проблемния/ или и четирите?Благодаря ви

    #2
    Re: Проблем с кабелите към свещите

    1.4SXBravo написа:
    Дали ако сменя кабела проблема ще се оправи или трябва да сменям и свещите? Също така кабел един ли да купя /проблемния/ или и четирите?Благодаря ви
    За смяна е само проблемния ... но само един ли е? Според мен няма нужда да се сменят свешите - като си направят километрите - тогава - да ....
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Мерси за отговорите,Бърза телефонна справка по магазините даде следния резултат: Комплект кабели /по един няма/ от 111лв до 125лвДа ми е честито и да не ви се налага.

      Коментар


        #4
        Гледай от другата страна, ако пък ти създаде някой кабел пак проблем, ще имаш 3 резервни

        Коментар


          #5
          ако си закъсал за пари - ла Лада стават - вършат работа известно време - със стария избираш нов по дължина и готово - а пък аз не вярвам да не продават някъде по 1бр
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            Абе незнам,ама аз никъде не съм виждал само по 1 бр.Винаги са били комплект
            SKODA 105L '78
            PUNTO 1.2 MPI ELX '94
            FIAT 126p '89
            TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
            GRANDE PUNTO 1.2 '06

            Коментар


              #7
              damianoff написа:
              Абе незнам,ама аз никъде не съм виждал само по 1 бр.Винаги са били комплект
              А що - тези за лада може и да са ...
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                намират се и единични, гледай накрайника да ти е подходящ
                tempra 2.0i.e.

                Коментар


                  #9
                  Според мен проблема ти е в свеща, или поне тя е причинила повреда в кабела! Когато е повишено сьпротивлението на свеща/ прекьсната;зацапана/ токьт тьрси най-прекия пьт кьм маса!Така, че пьрво виж свещите!

                  Коментар


                    #10
                    hit-ko написа:
                    Според мен проблема ти е в свеща, или поне тя е причинила повреда в кабела! Когато е повишено сьпротивлението на свеща/ прекьсната;зацапана/ токьт тьрси най-прекия пьт кьм маса!Така, че пьрво виж свещите!
                    А не може ли механично кабела да се е повредил /ужулен пречупен ударен/ а и електрически - все пак и кабелите стареят /вервайте ми завършил съм ТЕ и ТУ спец. АП и КСТ ...../
                    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                    Коментар


                      #11
                      Резилтатът

                      Ето и резултатът: Купих комплект кабели от Ал.Ауто 111лв. Смених въпросният и колата заработи супер без прекъсвания и игра в оборотите. Опитах да сменя и останалите, но се изгорих на 100 места, споменах една дузина майки и отложих интервенцията. Много трудно се вадят между другото - голямо дърпане падна Свещите така и не ги проверявах - първо двигателят беше топъл, второ разчитах на това че са само на 12К км. А между другото на колко км се сменят свещите? Аз ги сменям веднъж годишно което е около 35 000км. И още веднъж мерси на всички за съветите

                      Коментар

                      Working...
                      X