Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране на фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулиране на фарове

    Здравейте, днес направих следната трансплантация на фарове от мареа на брава ... остана да се направи габарита .. но фаровете бият много в земята и пътят е много зле осветен .. регулирах ги от купето но няма кой знае какъв ефект , могат ли да се регулират ръчно от фара и какво друго може да се направи в случаят
    Fiat Brava ELX 1.6 16V

    #2
    Може, има две врътки на фаровете, една с шестограм (горе/долу) и една с еврйска звезда(ляво/дясно). Има тема някъде из форума, обяснено как се регулират фаровете.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Re: Регулиране на фарове

      drnkk написа:
      Здравейте, днес направих следната трансплантация на фарове от мареа на брава ... остана да се направи габарита .. но фаровете бият много в земята и пътят е много зле осветен .. регулирах ги от купето но няма кой знае какъв ефект , могат ли да се регулират ръчно от фара и какво друго може да се направи в случаят
      сложи им ксенон,регулират се и от машинките и с ’въртене’ на фараи си оправи габарита, че и за по-малко спират от движение.

      Коментар


        #4
        Re: Регулиране на фарове

        колеги днес забелязох че като регулирам фаровете от купето само десния се движи левия не помръдва проверих..ел. моторчето не е от него ръчно като го регулирам също не става къде да търся проблема ....
        Fiat Brava ELX 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Re: Регулиране на фарове

          drnkk написа:
          колеги днес забелязох че като регулирам фаровете от купето само десния се движи левия не помръдва проверих..ел. моторчето не е от него ръчно като го регулирам също не става къде да търся проблема ....
          В тоя дето ти е поставял ел.моторчето е проблема.

          Коментар


            #6
            Re: Регулиране на фарове

            u_bo написа:
            drnkk написа:
            колеги днес забелязох че като регулирам фаровете от купето само десния се движи левия не помръдва проверих..ел. моторчето не е от него ръчно като го регулирам също не става къде да търся проблема ....
            В тоя дето ти е поставял ел.моторчето е проблема.
            Аз съм си го слагал .. имам още 2 моторчета пробвах и с тях не става
            Fiat Brava ELX 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Провери си механизъма на фара, не на машинката.
              Fiat Punto`04 1.2 60hp.
              Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
              ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

              Коментар


                #8
                Re: Регулиране на фарове

                drnkk написа:
                u_bo написа:
                drnkk написа:
                колеги днес забелязох че като регулирам фаровете от купето само десния се движи левия не помръдва проверих..ел. моторчето не е от него ръчно като го регулирам също не става къде да търся проблема ....
                В тоя дето ти е поставял ел.моторчето е проблема.
                Аз съм си го слагал .. имам още 2 моторчета пробвах и с тях не става
                Именно

                Коментар


                  #9
                  Намери си друго копче за реглаж от таблото- за проба. Може и в него да е проблема. И моите фарове (с лупите) след монтажа правиха номера докато не смених копчето на таблото.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #10
                    Устройството на копчето, начинът му на действие и начинът, по който моторчетата са свързани към копчето (успоредно), предполагат, че ако едното моторче работи нормално, то не е възможно другото моторче да не работи заради проблем с копчето на таблото. Пробата с друго копче ще е само загуба на време. Все едно да включиш късите светлини на колата и ако светне само левият фар - да търсиш проблем в копчето за включване, а десният да си свети нормално. След като с няколко различни моторчета има един и същи проблем, твърде вероятно е да има прекъснат кабел или този, който поставя моторчето, да не знае как да го постави правилно във фара и вместо да функционира - то просто пречи, защото бута фара надолу, което води до "фаровете бият много в земята и пътят е много зле осветен".

                    Коментар


                      #11
                      търсих проблема по фара прекъснати кабели няма, механизма на фара е толкова прост, че от там според мен неможе да е проблема ...
                      Fiat Brava ELX 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        drnkk написа:
                        търсих проблема по фара прекъснати кабели няма, механизма на фара е толкова прост, че от там според мен неможе да е проблема ...
                        Ако ти е важно да имаш хубави фарове - отдели 10 до 20 лв. и иди в сервиза на Христо да оправят нещата.

                        Коментар


                          #13
                          Проблема е там където влиза моторчето часта е влязла навътре и трябва да се изкара с нещо
                          Fiat Brava ELX 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            drnkk написа:
                            Moje li edin telefon ako imash
                            http://www.axm-auto.com/

                            Коментар


                              #15
                              Рефлектора е влязъл на вътре към стъклото и самата пъпка на моторчето не може да се захване за рефлектора. Извади едната крушка, пъхни си пръста и издърпай рефлектора. Щом имаш 2 моторчета едното поне ще работи, като го извадиш се вижда работили или не.
                              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X