Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със стартер (бендикс? четки? бобина? слаба връзка?)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със стартер (бендикс? четки? бобина? слаба връзка?)

    Здравейте на всички, прегледах много теми по въпроса, но така и не разбрах моя проблем от какво може да е точно. Колата е ФИАТ Брава 1.6 103 коня 99г. с пластмасовите колектори. Понякога, когато завъртя ключа за да запаля, стартера не върти а се чува само едно "фиууууууу" и понеже ме обхваща паниката на секундата, в която го чуя това "фиуу", връщам ключа обратно и в този момент се чува веднага едно силно "ЩТРАК" или "ЧАТ" - незнам как по друг начин да го обесня... След това като пробвам да запаля, стартера си върти нормално и си паля като пич. Проблема го прави когато си поиска - и на студен мотор и на топъл - абе общо взето в 15% от случаите, когато се опитвам да запаля колата. Нека да уточня и че паля на метан и стартера трябва да повърти малко повече, че да запали колата (с обикновенна метанова съм и знам, че не бива ама така ми подариха колата...) - снощи проблема ми го направи докато стартера си въртеше нормално и таман да запаля и пак това "Фиуууу", последвано разбира се от връщане на ключа и "ЩТРАК"... След това си запалих отново като пич. Опитал съм се да обесня максимално точно какво се случва, знам че на някой може би ще му прозвучи смешно, но незнам как по друг начин да го опиша. Идеи от какво точно може да е? Благодаря на всички предварително!
    Fiat Brava SX 1.6 16v 103hp 99г. Метан

    #2
    На бендикс ми прилича тая работа.Стартера върти (това прави фиууууу), но бендикса не се изхвърля и не зацепва мотора.

    Коментар


      #3
      Immortal написа:
      На бендикс ми прилича тая работа.Стартера върти (това прави фиууууу), но бендикса не се изхвърля и не зацепва мотора.
      май е така
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        ясно

        Immortal написа:
        На бендикс ми прилича
        Ясно. То и на мен няколко човека така ми казаха, но им нямам много доверие що за разбирачи са, пък аз хал хабер си нямам от цялата работа и за тва реших да питам и тук за всеки случай. Успокоих се малко вече - няма да ми излезе скъпо като гледам. Другата седмица сигурно ще купя бендикс и ще я закарам да ми го сменят и ще им кажа да огледат като цяло самия стартер - дано наистина само с тва да се размина - ще пиша отзиви след ремонта. Благодаря за вниманието
        Fiat Brava SX 1.6 16v 103hp 99г. Метан

        Коментар


          #5
          Може и да не е само бендикса затова първо свали стартера и го прегледайте а бендикса ако не е капсулован може и да може да се ремонтира-това ако само прави "фиуууу" без други "нови" звуци.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            аз като има проблем с бендикса смених всичко по стартера - бендикс, бубина и четкида се го свалям 3-4 години паквече 2 години го карам без проблемитогава ремонта излезе около 200лв мисля, или нещо подобно
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #7
              alvanovo написа:
              аз като има проблем с бендикса смених всичко по стартера - бендикс, бубина и четкида се го свалям 3-4 години паквече 2 години го карам без проблемитогава ремонта излезе около 200лв мисля, или нещо подобно
              Е ако проблема ми е само в бендикса примерно и се размина с 30-50лв, няма логика да давам повече - криза е все пак
              Fiat Brava SX 1.6 16v 103hp 99г. Метан

              Коментар


                #8
                lubo_Y10 написа:
                ... бендикса ако не е капсулован може и да може да се ремонтира...
                И да е капсулован може да се отвори - с една отвертка леко се изправя валцования край, като се внимава да не се счупи пластмасата. Ревизира се, после малко силикон и по обратния ред се затваря.
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар

                Working...
                X