Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Nissan Micra 1.5 dCi

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Nissan Micra 1.5 dCi

    Колеги, нуждая се от съвет за тази колица.http://www.mobile.bg/11429599780957738Днес я огледах и покарах. Салона е захабен, но това е нормално. Върви прилично. Има тресене в предницата при около 120 км/ч, най-вероятно от гумите, но това ще го видим. Педала на спирачките е по-твърд в сравнение с Мареата. Не хлопа и тропа през дупките. В понеделник ще я закарам до фирмен сервиз да прочетат компа. Нооо, много съм бос с дизелите...Какво друго да гледам?Нещо специфично?Също ще съм доволен да споделите за цените на консумативи и части.Благодаря!
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Ако е от гумите ще тресе и на свободна скорост.Ако тресе само докато ускоряваш - я трансмисия, я карета/полуоски.Аз лично този мотор не го харесвам. Количката е по-скоро на 200к км.Гледай по-добре някое Поло/Ибиза/А2/Пунто
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Колега, ако си от Бургас на Автомивката на Москва, до жп линиите, продаваха две Микри, бензинова и дизелова. Мисля, че бяха май и по-евтини..

      Коментар


        #4
        Това е мотора от Клио ли...какво беше там. Не е серийно проблемен с нещо, ама е кекав. Поне такава репутация има, не съм карал Рено (освен бус), нямам и намерение.

        Коментар


          #5
          Уффф, без да искам си редактирах (затрих) мнението. Та, общо взето нямам си и представа какъв е двигателя.
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            Бллизък човек има такава, точно 1,5 dCi. Толквоа е икономичен, че имам чуството, че гори повече масло отколкото нафта. Обачееееее, на човекът му побеля косата от проблеми с ABS-а и управлението на чистачките. Компютър за ABS-а поръча от E-bay, употребяван, за около 100 лева и се оправи дерта. Но проблемът с чистачките отне още повече време и нерви. Та чистачките работят когато и както си искат, включват и изключват по собствена преценка и със скорост, която им е удобна. Проблемът в крйна сметка се реши с ЦК ключе на плюса на кабела...

            Коментар


              #7
              Колега,просто не си вкарвай таралеж в гащите.Този двигател е на рено и както казва колегата е много кекав,а при възникване на проблем ремонта е изключително скъп.Когато работи добре е икономичен ,но има проблеми които направо ликвидират мотора.Шуреят ми караше едно канго и на 60000км в движение превърта ремъка и къса два клапана като единия се забива в главата а другия в буталото.Няма да влизам в подробности но ремонта излезе над 3000лв.Двигателя е направо като детска играчка,стъблата на клапаните са 6 мм,няма подложки под пружините.Основен проблем е че колелото на разпределителния вал има отлята към него шпонка ,която се къса и всичко отива на кино.А само това колело струва 250 лв.Като правих ремонта прегледах турбото и установих че оста на турбината има стахотен радиален луфт.А колата наистина беше на 60000км щото е купена тук на ново от магазина.Мой комшия кара едно рено такси със същия мотор.С този двигател си беше все в сервиза.Добре че имаше под ръка едно пунто та работеше през това време.Преди две години въобще му е махнал турбото и колкото върви.Та като прибавим и към този двигател и марката нисан,частите на която са в пъти по скъпи от тези на фиат,картинката става неприемлива.Така че горещо те съветвам да не си сменяш марейката с такава микра.Поздрави.
              brava 1.9.jtd 2001
              punto 1.2 sport 1994
              Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

              Коментар


                #8
                Re: Мнение за Nissan Micra 1.5 dCi

                gamma написа:
                Колеги, нуждая се от съвет за тази колица.http://www.mobile.bg/11429599780957738Днес я огледах и покарах. Салона е захабен, но това е нормално. Върви прилично. Има тресене в предницата при около 120 км/ч, най-вероятно от гумите, но това ще го видим. Педала на спирачките е по-твърд в сравнение с Мареата. Не хлопа и тропа през дупките. В понеделник ще я закарам до фирмен сервиз да прочетат компа. Нооо, много съм бос с дизелите...Какво друго да гледам?Нещо специфично?Също ще съм доволен да споделите за цените на консумативи и части.Благодаря!
                Перфектна е взимай смело.Ако е в ред мотора.Бачкал съм към рено 3 години някъде им слагах алармите и горе долу имам на представа за какво иде реч.Мотора е хубав ако е читав де.Мога да ти дам тел на колеги от рено сервиза да питаш по подробно за този мотор.Най добре я закарай в сервиз преди да я купиш.
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #9
                  Благодаря, колеги! При повторен оглед не ми се видя толкова читава. Прекалено много съвпадения станаха. Ще търсим друго.
                  Alfa 159 SW 2.4 Ti
                  Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                  "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                  Коментар


                    #10
                    ь

                    Ако ти трябва малка кола земи си пунто мк2 як дизайн евтина подражка
                    FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

                    Коментар


                      #11
                      Новите Микри са доста зле. Майка ми караше старата 1.5дизел 99 година - 8 години никакви грижи. Само консумативи и от време на време нещо малко за по 30-40лв. След като ръждата я удари през 2013-та решихме да купим новата Микра - точно като тази дето ти си показал 2005г. Взехме я в топ състояние, нов внос - проверихме всичко и обслужихме в сервиз. 3 месеца беше супер, ама после се почна. Компютъра почна да се бъзика, колата гаснеше в движение. Оказа се, че това е често срещан проблем. Наложи се смяна - 550лв в сервиза. Месец по късно предницата се разтропа - цените са г/д като на фиат. Имобилайзера 2 пъти блокираше и оставяше майка ми на паркинги в магазини, докато не го изолираха :D Аербе-зите се отвориха ПО ВРЕМЕ НА ВЪНШНО МИЕНЕ на колата в мивка!!! Решихме, че тая кола просто не иска да е при нас и я пуснахме за продажба. Докато чакаме клиент, замина и скоростната кутия...Накрая се появи човек и я продадохме за 5200лв - пролетта на 2014-та. Не случайно цената им пада бързо - сега средно вървят за по 4к, просто колата е боклук. Единственото хубаво е разхода и.За същите пари купихме Сивик 1.7CDTI 100 коня 2003 години хечбек. Разликата е огромна.

                      Коментар


                        #12
                        + това е грозна според мен :D лично мнение..
                        Drive It Like You Stole It | Гараж
                        RIP Fiat Tipo '92 1.6

                        Коментар


                          #13
                          Вземи си Renaul Clio с двигател 1.5 dCi - уникално икономичен, версията ~82 коня, a не 65.Имал съм две служебни коли с тоя мотор - едната Logan комби, а другата Sandero (то май беше 75 коня вариант).Изключително икономичен е - около 3,9 на сто гори извънградско.Има една транспортна фирма, която вози до Букурещ по 2 пъти на ден и с тоя двигател имаха проблем чак на 500 000 км да сменят 1 дюза.В момента колата им е на над 650 хил и все още си движи нормално (Логан 6+1 местна);Цък2
                          Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                          Коментар

                          Working...
                          X