Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Премахване на катализатор 1.8 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Премахване на катализатор 1.8 16v

    Мисля да си махна катализатора, че нещо не ми харесва, как не върви и гори последно време. Та реших да почна от катализатора, че и без това се чува някакво леко пърпорене отдолу. Та въпроса ми е, какъв резонатор да сложа. Има ли значение от дължина, ширина и такива неща. Идеята ми е, с премахването му, ако е запушен, да се отпушат изходящите газове, същевременно и колата да е приятна на звук, особено на дълъг път.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    #2
    Еми гърне най-добре.Тия пури са ала бала работа.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Re: Премахване на катализатор 1.8 16v

      kal0yanch40 написа:
      Мисля да си махна катализатора, че нещо не ми харесва, как не върви и гори последно време. Та реших да почна от катализатора, че и без това се чува някакво леко пърпорене отдолу. Та въпроса ми е, какъв резонатор да сложа. Има ли значение от дължина, ширина и такива неща. Идеята ми е, с премахването му, ако е запушен, да се отпушат изходящите газове, същевременно и колата да е приятна на звук, особено на дълъг път.
      Просто сложи тръба, няма да е по шумна
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Сложи си гърне за да нямаш проблеми после.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Какви проблеми? Аз от 6 години съм с най-обикновена права тръба. Колата е една идея по-шумна и толкова.
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            gamma написа:
            Какви проблеми? Аз от 6 години съм с най-обикновена права тръба. Колата е една идея по-шумна и толкова.
            Те този проблем.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Ами а сложи тръба тогава ако иска да му ручи, то ако не беше нужно гърне като заместител на катализатора не биха го измислили. Какво ще кажеш за скороста на изгорелите газове и ламбда сондата в такъв случай?
              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

              Коментар


                #8
                Той е с една ламбда сонда и в това отношение няма да има проблем.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Сложих резонатор. Не забелязвам дискомфорт от вибрации или гаден звук.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    И аз ще слагам резонатор, че вчера нещо се раздрънча на умиране в тея гърнета...Въпросът е, мога ли да махна средното гърне и да остана само с резонатор и крайно?По-скоро дали ще бръмчи осезаемо много?
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Преди 5 години някъде махнах катализатора и поставих тръба.Повече бръмчи, но се ядва. Ако караш с отворени процорци още повече се чува.Проблеми с вървенето няма никакви.
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        само с резонатор и краино ще ти гръмне главата трябва ти краиното и предпоследното без другите си може аз карам с резонатор средно и краино и не дразни краиното ми е проходно

                        Коментар

                        Working...
                        X