Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростите спряха да влизат при Fiat Punto 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростите спряха да влизат при Fiat Punto 1.9 JTD

    Здравейте! Става въпрос за Fiat Punto 1.9 JTD 80к.с. 2001г.Преди месец за първи път ми се случи да не ми влизат скоростите - при натиснат съединител до долу, скоростния лост не иска да влезе на желаната (или коя да е) скорост или влиза с голяма мъка. Направи ми впечатление, че това се беше случило в доста топъл ден и след доста продължително каране из града - беше доста загряла.1 месец не ми беше правила никакви проблеми и днес отново цял ден едвам вкарвам скоростите, задната хърка и не ще да влиза, а дори като влезе след това не мога да я изкарам - трябва да изключа двигателя, за да мога да си мина пак на първа..(когато колата е изключена скоростите влизат)Знам, че най-вероятно ще ми кажете за "нов съединител си", но (изчетох повечето теми с подобрен проблем) днес ходих в един сервиз и ми казаха "първо задължително се сменят горна и долна помпа на съединителя, а след това ако продължи да прави проблеми и самият съединител".И най-странното е, че в този момент може да ми направи проблема и след минута пак скоростите си влизат супер мазно. Т.е. оправя се от самосебе си. Лично според мен се случва само когато колата е загряла по-продължително време. В сервиза даже без да ги питам споменаха, че когато е загряла е възможно да има проблем с някакви гумички на помпите.Та искам да се посъветвам с вас, защото не искам да сменям излишно части без да има ефект.

    #2
    Почни със смяна на горна помпа или гумичките и ако разбира се долната не тече.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      Смених ги и двете помпи и проблемът (за сега) е решен! :D

      Коментар

      Working...
      X