Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем - тресе при скорост от 60 до 75 км/ч фиат Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем - тресе при скорост от 60 до 75 км/ч фиат Крома

    От известно време забелязах, че при скорост над 60км/ч започва едно тресене или сеене на предницата, което с времето се задълбочи... Има го в диапазона 60 - 75км/ч, като в този диапазон се усеща като че ли цялото купе се клати и лашка. След това в диапазона между 100 и 130 се усеща вибрация във волана, но не усещам такова лашкане на купето. Наскоро бях закарал кромата във Вентура гараж за ремонт по окачването, и от там също ми споменаха, че се усеща някаква вибрация и тресена, като ми казаха да си проверя гумите и джантите. Беше точно в момента, когато щях да сменям зимните с летни гуми и помолих гумаджията да провери дали всичко е ОК. Каза ми, че всичко е ок и при слагането на летните гуми каза, че е направил баланс и всичко би трябвало да е ОК. Да ама като покарах, усетих че пак си го има това. Закарах колата пак във Вентура, защото заподозрях каретата или полуоските. Да но там ги провериха и казаха, че са добре.. смениха ми едното вътрешно каре, защото е имало съвсем минимален луфт и веднага след това, като че ли се пооправи, но пак се усещаше съвсем леко. Казаха, че чашите били перфектни и няма износено... Минах през Диана, да ми проверят и там гуми и джанти - казаха, че имало леки кривини, но нищо фатално, направиха баланс и казаха, че би трябвало всичко да е ОК - да ама не. Тези дни ми се наложи да карам доста и това тресене се засилва. Даже днес карах по планински път малко и всеки път щом достигна към 60 км/ч и започваше доста да лашка... дори жена ми ме попита - абе какво става защо така се тресе тази кола (споменавам го, защото не е аз нещо да си внушавам ) Стигна ли към 80 км/ч и изчезва. Наблюдавах внимателно колата кога точно го прави и устнових, че това тресене си го има и при спускане - да речем по наклон с 80км/ч като започна да се пускам и пусна напълно газта, като намалее скоростта към 70 и започва да сее предницата и да се тресе. Само да подчертая, че съм с автоматик и ме е страх да изключа от скорост за да видя ще го има ли и на свободна. Но при спускане без газ си го има, може би не чак толкова силно като при натисната газ. След като й оправих окачването ми е кеф да се возя, ама с това лашкане и вибриране ме е яд да я карам направо. Дайте предположения, какво да търся.. взех да подозирам вече и автомата - да не се тресе от скапан хидротрансформатор. Но ако е от него проблема не трябва ли да си тресе при всички скорости. Възможно ли е да има някакъв проблем с диференциал?
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    При мен беше така от износени спирачни дискове ( криви ) . Не се заблуждавай че тресе само при натискане на спирачка. И на мен не ми се вярваше но след смяна на дискове и накладки се оправи при мен .
    weekend hlx 2.0 20v

    Коментар


      #3
      Ïðè ìåí ГЎГҐГёГҐ ГІГ ГЄГ  îò èçíîñåíè ñïèðà÷íè äèñêîâå ( êðèâè ) . ГЌГҐ Г±ГҐ çàáëóæäàâàé Г·ГҐ òðåñå ñàìî ïðè Г­Г ГІГЁГ±ГЄГ Г­ГҐ Г­Г  ñïèðà÷êà. Г^ Г­Г  ìåí Г­ГҐ ìè Г±ГҐ âÿðâàøå Г­Г® ñëåä ñìÿíà Г­Г  äèñêîâå ГЁ íàêëàäêè Г±ГҐ îïðàâè ïðè ìåí .
      weekend hlx 2.0 20v

      Коментар


        #4
        killah_baby написа:
        При мен беше така от износени спирачни дискове ( криви ) . Не се заблуждавай че тресе само при натискане на спирачка. И на мен не ми се вярваше но след смяна на дискове и накладки се оправи при мен .
        Пф дисковете са нови баси..... смених ги края на миналото лято. Съмняваме да е от тях, изглеждат перфектни.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Прегледай тампоните на мотора скорости и т.н ама ме ми се вярва.
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            cs_aleksandar написа:
            Прегледай тампоните на мотора скорости и т.н ама ме ми се вярва.
            И те са прегледани във Вентура... казаха, че са ОК. Не знам.. утре ще се опитам да взема от едно приятелче с Крома джанти със гуми и да ги сменим на моята и да покарам, за да установя или изключа евентуално проблема в гуми или джанти..
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Не търси под вола теле, тоя проблем е само и единствено от вътрешните карета/чашите. При мен беше същото и се оправи като смених и двата трипода (вътрешните карета) . Ако са ти сменили едното проблема е в другото, ако обаче са износени чашите работата става по-сложна.И при мен тресенето беше в тоя диапазон - малко след тръгване започва да се усеща, около 70-80 км/ч е най-отчетливо , нагоре вече вибрира при подаване на газ но не се усеща като клатене а като вибрация.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                pi4_s_bravo написа:
                Не търси под вола теле, тоя проблем е само и единствено от вътрешните карета/чашите. При мен беше същото и се оправи като смених и двата трипода (вътрешните карета) . Ако са ти сменили едното проблема е в другото, ако обаче са износени чашите работата става по-сложна.И при мен тресенето беше в тоя диапазон - малко след тръгване започва да се усеща, около 70-80 км/ч е най-отчетливо , нагоре вече вибрира при подаване на газ но не се усеща като клатене а като вибрация.
                Май май си е каре. Вчера покарах 30-на км в София сам и това тресене се усеща много по-слабо, особено ако няма някакъв наклон. А предишния ден колата натоварена с 4 човека и багажче - лашкаше яко по нанагорнище...
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  .

                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=109551
                  Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                  EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                  EX.Fiar Ritmo 105TC

                  Коментар


                    #10
                    Re: .

                    viktorsterev написа:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=109551
                    Чел съм я тази тема колега. При мен чуденките са по-скоро от това, че закарах колата все пак в сериозен сервиз, от където ми казаха, че няма проблем с чашите и ми смениха едното каре, защото в старото имало лек луфт. Но проблема си остана... За това се чудех дали може да е от друго проблема или да продължа да дълбая в полуоски и карета
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      .

                      Не искам да обиждам никои,обаче аман от прехвалени сервизи и маистори.Нагледал съм се на всякакви цигании и в доста по-реномирани сервизи
                      Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
                      EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
                      EX.Fiar Ritmo 105TC

                      Коментар

                      Working...
                      X