Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за ляти джанти на Фиат Мареа 1,8 16ки- Спешно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за ляти джанти на Фиат Мареа 1,8 16ки- Спешно

    Харесъл съм си тези джанти: http://olx.bg/ad/dzhanti-16tsola-za-...tml#00912d8281, но се чудя с какъв размер гуми да ги обуя. От продавача разбрах някой данни за джантите 4х98, Ет 35 j 7,5х16 централен отвор с втулката 60мм марка Борбет. Предполагам ще паснат на Мареята без проблем, но искам да сложа 205/55/16 и се чудя дали няма да имам проблеми с този размер гуми, защото ми препоръчаха да е с 205/45/16, което ми се струва доста ниско за нашите хубави пътища и като цяло цените на гумите са си доста височки. Утре имам път към продавача и трябва да имам конкретни мнения за да взема решение какво да правя. Мерси на всички отзовали се.
    Продавам Fiat Bravo 1,4 12v На Части

    #2
    205/55/16 ще са големи и сигурно ще опират. Оптималният размер наистина е 205/45/16.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Много лошо не ми се троши окачването с тия нископрофилни гуми. Какво ще кажете за тези:http://olx.bg/ad/gumi-letni-dzhanti-...Вторите са по добри, но са само с 2бр гуми 185/50/15
      Продавам Fiat Bravo 1,4 12v На Части

      Коментар


        #4
        Първите са оригиналните лети джанти от Мареа. За мен недостатъкът им е, че са с капачки и когато изчезне някоя от капачките, дупката седи грозно. Аз съм виждал Мареа с джанти от Фиат Купе и стоят доста добре. Ако искаш, огледай се за такива или виж дали ти харесват.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Може ли снимка на тия от Купето, а какво ще кажеш за вторите. Момчето каза, че ги е купувал чисто нови от Бг за 600лв ама ме притеснява да не са от тези дето след всяка дупка съм в гумаджииницата.
          Продавам Fiat Bravo 1,4 12v На Части

          Коментар


            #6
            Аз съм с 15-ки 4х98, Ет 35 j 7. До сега бях с размер 195/55/15, а от 2 седмици със 195/50/15 и всичко е както трябва.
            Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
            Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
            Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

            Коментар


              #7
              Колега, първите дето си си харесал 16-ки са много яки и аз ги бях загледал. В интерес на истината на моето купе оригиналния размер е 195 55 15, а го карам с 205 55 16. Действително при пълен ляв/десен се чува как гуми те започват да съскат в пластмасата на подкалника при маневри за паркиране но пък за сметка на това разреших проблема с височината на колата (рибар съм). Та ако искаш потърси някой колега с 16-ки сложете една гума виж дали опира и си прецени. Километража също се лъже така да знаеш.П.п. Имам и един комплект 185 55 16, които не опират мислех ги по едно време да ги карам ама ще ми опира картера по разни бабуни и коловози, та ако решиш за 16-ките можем да се разберем нещо.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                Аз мисля че 16ки на 195/45 ще са добре. Даже и цената им е поносима.
                Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                Коментар

                Working...
                X