Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преминаване от джанти 14" към 17"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преминаване от джанти 14" към 17"

    Харесах си едни джанти, но са 17" и се чудя дали ще станат за Бравата. И другото, което ме интересува е вдига ли се разхода на гориво и ако да приблизително с колко ?
    Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

    #2
    То хубаво си харесал, но от какъв модел фиат са, ако изобщо са от фиат? Междуболтово разстояние? ЕТ? По каталог бравата си я дават с 14" така ,че всичко друго освен за гъзария си е в минус. Те и без това бравите си возят като каруци, представям си със 17" - ки и с ниски гуми какво ще е...

    Коментар


      #3
      17-ки от стило
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Вижте ЕТ колко е и пробвайте. Тези джанти без фланци ли са сложени?

        Коментар


          #5
          Никаква представа, снимката е от гугъл.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Джантите, които съм харесал, са оригинални от Браво 2. Ето я и обявата на колегата, който я е пуснал. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=114581
            Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

            Коментар


              #7
              Поне с литър, освен това ще спре да върви съвсем и на последно място ще ти се вдигнат разходите за уролог.

              Коментар


                #8
                Вижте за инфо в нета на джантите. Ако са 4х98 и ЕТ(което силно ме съмнява) съвпада сигурно ще станат, само ще трябва да се види какви гуми ще се ползват. Ще стане по стабилна в завои, но и най-вероятно по-мудна и друсаща. Не съм слагал никога на бравата ми такъв цолаж, нека други колеги които са слагали да споделят.

                Коментар


                  #9
                  Ще се вдигне разхода поне с литър, ако си със стоковото окачване отзад като седнат 2ма човека ще опира каквото и ЕТ да е. Плюсовете са по-стабилна в завоите и по-добра визия.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря, явно няма да стане с тези. Не мога да си намеря някакви хубави джанти за Бравата. Изобщо не ми харесват масово предлаганите, да не говорим за оригиналните...
                    Fiat Brava 1.9 JTD, 105hp

                    Коментар


                      #11
                      Потърси теми във форума за джанти 4х100, на форд мисля че беше това междуболтово разстояние и ставаха на фият с леко преправяне, макар че аз лично никога не бих пробвал, защото обичам само оригинални части, без какъвто и да е тунинг, но различни хора различни интереси. Каквато и джанта да сложиш, гледай така да стане, че да не се отрепеш заради гъзарията... да не дава Господ.

                      Коментар


                        #12
                        Сложи едни хубави 15-ки или 16-ки в най-добрия случай...Не си разваляй комфорта заради едната гъзария...Пък както както каза колегата по-горе ,не си заслужава да се претрепеш с кофти джанти или гуми...Едни яки 15-ки ще са супер за твоята кола ,пък и няма да мислиш за разход и дали ще опират...Пък и няма да я скопиш толкова...Не ти налагам мнението си ,но аз така бих направил...
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар

                        Working...
                        X