Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Check engine - проблем Fiat Croma 1,9 16V multijet 2006

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Check engine - проблем Fiat Croma 1,9 16V multijet 2006

    Здравейте,Всичко почна по следния начин: Заредих гориво догоре (дизел) и след 10-15 км. усетих, че колата няма никаква мощност при даване на газ. Качих се на магистралата и се наложи да ускорявам , но турбото не се чуваше и усещаше изобщо. Реших да форсирам малко и достигнах 150 км/ч и след което се появи предопредителната лампа "engine check" . Спрях на една бензиностанция , като си помилисх, че може да са ми сложили бензин вместо дизел, но се оказа че горивото е точно (по касовата бележка и по миризмата на горивото). След като проверих горивото се върнах до Пловдив обратно , но проблема си остана. Някой има ли идея какво може да се е случило и какво ме чака? Сега колата е на диагностика и ще пиша какво са ми казали.
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    Re: Check engine - проблем Fiat Croma 1,9 16V multijet 2006

    staik написа:
    Здравейте,Всичко почна по следния начин: Заредих гориво догоре (дизел) и след 10-15 км. усетих, че колата няма никаква мощност при даване на газ. Качих се на магистралата и се наложи да ускорявам , но турбото не се чуваше и усещаше изобщо. Реших да форсирам малко и достигнах 150 км/ч и след което се появи предопредителната лампа "engine check" . Спрях на една бензиностанция , като си помилисх, че може да са ми сложили бензин вместо дизел, но се оказа че горивото е точно (по касовата бележка и по миризмата на горивото). След като проверих горивото се върнах до Пловдив обратно , но проблема си остана. Някой има ли идея какво може да се е случило и какво ме чака? Сега колата е на диагностика и ще пиша какво са ми казали.
    Нещата от които може да се случи това са десетки. Тук само ще гадаем. Само в сервиза ще ти кажат най-точно. И един съвет, пази си касовата бележка!
    Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

    Коментар


      #3
      Диагностика колега!

      Коментар


        #4
        croma

        здравей, при мен с 1.6 16v multijet светна лампата на engine chek след диагностика се оказа актуатора на турбото . ремонта се състоеше от презапояване на студени спойки на платката следяща работата на турбото .

        Коментар


          #5
          105 или 120 коня ?---------автора на темата - да беше написал кода на грешката от диагностиката, щото темата му ще тръгне поне в 5 различни насоки.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Здравейте, след диагностика на колата се оказа че има проблем с EGR клапана. Необходимо беше само да се почистат турбо пътищата. В тях имаше доста сажди . След почистването на пътищата, колекторите и грешката всичко се оправи. Всичко това ми струваше 140 лв.@emzo 150 коня е.
            Grande Punto 1.3 75 hp
            Croma 1.9 Multijet 150 hp

            Коментар


              #7
              А самият ЕГР клапан не го ли чистиха? Ако не са само са ти взели парите.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар

              Working...
              X