Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за фиат браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за фиат браво

    Колеги, търсим фиатка за баща ми. Попаднах на тва http://www.cars.bg/c1154295 някои ще даде ли някакво мнение относно обявата, ходих да я гледам на живо и за тия пари малко смъкна де..та фиата е 1.4 12в. Добри ли са имаше външни забележки, струва ли си колата?
    Фиат Пунто 96'' 1.7ТД

    #2
    За 1100 лв кола в движение с платена гражданска и газова, че и гуми има май.Те в надин ги дават за 500 лв.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

    Коментар


      #3
      Двигателят добър ли е по принцип- 1.4 12в?
      Фиат Пунто 96'' 1.7ТД

      Коментар


        #4
        Хайде нека започне хуленето на 1,4 12в.Лично аз съм си много доволен от моята. Не ми е създавала проблеми. Ако търсиш кола, която да върви - определено не го взимай. 1,4 просто не върви. Но за да се движиш от т.А до т.Б е супер. В града е лакома 12/100, зимата може и 14/100. На дълго, ако я караш с 80-110 разхода и е 7-8/100. Говорим за газ. ЕКУ-то и е непритенциозно и повредите, които може да имаш ще са механични. Просто устроено е. Да ти кажа, никога не съм виждам на обява на 1,4, някой да е правил снимка на двигателя. Повечето имат проблем в разпределителния вал и течове на масло. Тази, като я гледа как ти се струваше двигателя? И друго ми е любопитно (ако трябва ми отговори на лично) колко ти свали от цената, понеже тази обява я гледах в друг сайт днес и пишеше, че спешно се продава.По принцип 1,4 е най бъгавия двигател, но ако го пазиш и не го товариш ще си върви. Зависи как е стопанисван преди теб.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #5
          За 1000 лв. няма какво толкова да го мислиш, при положение, че е в движение и работи нормално.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Със изключение на маслото по двигателя което ме притеснява, но двигателя се чуваше добре не тракаше, а пък въртре като се качих и затворих вратите, двигателя пък изобщо не го чувах. Дръжките на вратите бяха изгоряли от слънцето. На капака имаше дупка с малко ръжда. но не е врапиращо за тия пари толко.
            Фиат Пунто 96'' 1.7ТД

            Коментар


              #7
              sevisevi16 написа:
              Със изключение на маслото по двигателя което ме притеснява, но двигателя се чуваше добре не тракаше, а пък въртре като се качих и затворих вратите, двигателя пък изобщо не го чувах. Дръжките на вратите бяха изгоряли от слънцето. На капака имаше дупка с малко ръжда. но не е врапиращо за тия пари толко.
              Да, той и моя се чува добре, ама тече от 100места
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #8
                Къде си видял масло?Дръжките, един колега продаваше 2 броя за 15 лв.
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  Значи това е лошо :D
                  Фиат Пунто 96'' 1.7ТД

                  Коментар


                    #10
                    Е лошо, човеко може просто да не е уцелил улея като е наливал, за това питам къде си го видял?Моята ако я снимам отпред, ще кажете, че я карам без глава, толкова красиво успях да я омацам...
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      M5kov написа:
                      Къде си видял масло?Дръжките, един колега продаваше 2 броя за 15 лв.
                      Предполагам по главата на блока и покрай картерната вентилация.към автора: Имаше ли точки от масло по земята? да беше омазано покрай скоростната кутия или покрай ангренажния?Абе не се притеснявай. За тези пари, ако всичко и работи си е идеална.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #12
                        Еми по главата и по блока имаше масло другаде не видях...
                        Фиат Пунто 96'' 1.7ТД

                        Коментар


                          #13
                          Бих си взел 1,6 поне, не, че нямам. Много здрава кола излезе
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            pr_00f написа:
                            За 1100 лв кола в движение с платена гражданска и газова, че и гуми има май.Те в надин ги дават за 500 лв.
                            Абе нашето Браво го дадохме за 1400 лв и беше, смея да кажа, перфектно.При това с метанова уредба, годишна винетка за 2015 и 2 гуми чисто нови на 2 месеца.Вечен ауспух Supersprint, кожен салон и оригинални Lancia Delta Integrale джанти.Жалко, че никой съфорумец не го оцени. Колата замина за чужбина.Това Е нормалната цена на тези коли, а двигател 1.4 12v не препоръчвам.Пък който както иска, така да го разбира.

                            Коментар


                              #15
                              Като бивш собственик на 1.4 12в мога да ти кажа да не го взимаш. Карах го 7 години. Причини да го хуля:- Заводския проблем с лошото мазане на главата, което рано или късно те отвежда в сервиза, няма собственик на този двигател дето да не е минал през това.- Диференциала на скоростната кутия е слабо място и направо чупи корпуса на кутията. Пак изпитано.- Компютъра е super shitty. 7 години ми свети лампата с инжектора на таблото. Грешка имаше. Късо съединиение към маса(2 и трета пътечка от потенциометъра) Смених направо цялата моноинжекция и лампата пак светеше. Еми така си карах.- 100 /ч се вдигат за 30 секунди по усещане. По хронометър са към 16-17. - След 120 мощността пада тройно- На газ гори 17/100 в града с обслужен изпарител. Извън града 10 със скорост 120 и 8-9 със 100-110. - На бензин гори като Нисан ГТР(според заводските данни). - Ако има климатик просто не може да се кара, лятото трябва да ходите с друга кола на море. - Частите са толкова скъпи, колкото едно JTD ако си вземеш.- След като си ремонтирал главата и 100-200 пъти ти е претраквала на път идва в момент който пак ще е за ремонт(както в моя случай) и понеже я бях отписал вече я карах докато:- Скъса ангренажния ремък, което води до:- Единствения плюс на тази кола - взех 300 лева от моргата и си възстанових 1/30-та от разходите по колата за 7 години. Да да точно така. За 7 години с тоя разход и цената на частите имам над 30 000 лева хвърлени....по сметки 24 000 лева са само за гориво. Да да не се чудете 180 000 км навъртях на това животно. даже 185 000.Една от най-големите грешки на автомобилостроенето е точно този двигател, но аз съм тъп и упорит и не съм от тея дето се отървават от моргите си и набутват други хора. Карам докато се счупи и хвърлям.Сега съм собственик на JTD мотор пак на това поколение и ти препоръчвам точно този вариант. Срещу 500 лева отгоре ще си намериш.
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                              Коментар

                              Working...
                              X