Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресене при скорост над 80 км/ч и отпускане педала на газта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресене при скорост над 80 км/ч и отпускане педала на газта

    Здравейте, имам следния проблем. Когато вдигна скорост над 80 км/ч и отпусна газта се усеща едно гадно тресене (лашкане) наляво- надясно, на по ниските предавки това го няма (1,2,3), Нямам все още голям опит като шофьор и бих се радвал ако някой може да ми каже от какво може да е този проблем.Редактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Локализирай къде е лашкането, отпред или отзад. Може да е крива гума/джанта, тампон, кормилен накрайник, каре.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Може и някой спирачен апарат да задържа.
      Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
      И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
      .

      Коментар


        #4
        Аз залагам на крива гума или джанта, но не изключвам възможноста и за някои тампон

        Коментар


          #5
          А като пуснеш волана дърпа ли на някъде (ляво, дясно) .
          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
          .

          Коментар


            #6
            Провери и дали са ти затегнати всички болтове на гумите.

            Коментар


              #7
              Така, лашкането се усеща отпред,само на скорост ,а когато натисна съединителя съответно - утихва, баланс съм правил преди 5 дена, но няма промяна, волана си е ок, питал съм близки , но и те не ми казват точно къде е проблема.... ако някой може да каже къде е проблема ще съм му благодарен, нямам пари за пилеене по сервизи ...

              Коментар


                #8
                Все още си мисля за крива гума(вдигни на крик леко колкото да се отлепи гумата от земята и завърташ колелото опре ли в земята крива е.направиго с всички гуми)другото за което ми идва на ум е разбит шарнир но тои ще тропа ужасно и би се досерил сам

                Коментар


                  #9
                  Имам съмнение за вътрешно каре и то само ако е тройка.Незнам на твоята кола какво е,най вероятно нее такова.Преди време имах Рено 19 и на баир с около 100 почваше да мота/лашка/ от дясно.Оказа се че е вътрешното каре.Беше влязла вода през маншона и едната ролка се беше малко разбила.Това без разглобяване не минава.

                  Коментар


                    #10
                    Лагер?

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, няма как да е крива гума или каре и да изчезва при натиснат съединител. Провери тампоните на двигателя.
                      Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                      ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                      ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                      Коментар


                        #12
                        TopnegoTo написа:
                        Колеги, няма как да е крива гума или каре и да изчезва при натиснат съединител. Провери тампоните на двигателя.
                        +1 При мен беше точно това. Скъсан болт на задния тампон. При малко по-висока скорост но същия ефект.
                        Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                        Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                        Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                        Коментар


                          #13
                          Immortal написа:
                          Провери и дали са ти затегнати всички болтове на гумите.
                          Точно така имах същия проблем преди години и се оказа точно развити болтове
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #14
                            Гледам тук вървят някакви залагания, та викам и аз пък да заложа на вътрешно каре. Прави го когато е на скорост, защото тогава реално е натоварено.
                            FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

                            Коментар

                            Working...
                            X