Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на фарове Мареа с лупи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на фарове Мареа с лупи

    НЯкой чистил ли си ги е ?Може ли да се изчистят стъклата хубаво ако се бръкне с твърда тел и накрая и навит памук през дупките за дългите или друга система се ползва

    #2
    Re: Почистване на фарове Мареа с лупи

    gdd55 написа:
    НЯкой чистил ли си ги е ?Може ли да се изчистят стъклата хубаво ако се бръкне с твърда тел и накрая и навит памук през дупките за дългите или друга система се ползва
    И ако остане памука там, какво правим

    Коментар


      #3
      Двойно залепващо и е готова работата ама тва е друга тема

      Коментар


        #4
        На вчерашната консултационна среща точно обсъждахме как се отваря фара. Видяхме, че има едни щипки, които уж държат стъкло към частта с рефлектора. Но възникна въпроса, какво ще стане със силикона и какъв трябва да бъде?Колегата GTipo нека се включи и обясни как си е отворил фаровете на Типо-то си.

        Коментар


          #5
          И на мен ми се ще да взема да почистя моите. Често си задавам въпроса дали фабрично фаровете са толкова тонирани, или просто с времето се цапат, или потъмняват макар, че стъкло няма, как да потъмнява. Един колега бе описал сложна процедура с варене на фаровете при което силикона се втечнява и стъклото се сваля лесно. Не знам това, колко е полезно за рефлектора.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            пе взема да пробвам утре сас стоманена тел и памук да ги почистя през дупките за дългите защото забелязах че където са лупите е доста мрасно стъклото и лъча от лупата се събира там,а на чист фар съм виждал че не трябва да се събира на стъклото ,а и рефлектора на дългите е доста прашясъл

            Коментар


              #7
              Колегата Pecho лятото беше купил един препарат за почистване на стъкла-T-cut glass polish от Бриколаж.Аз също си взех и го пробвах.Чисти безпогрешно и оставя нещо като предпазващ слой.Няма мужда от търкане-само се нанася и след изсъхване се избърсва със суха кърпа.Според мен това е най-доброто за вътрешно почистване на фаровете.П.П.Опаковката е синя на цвят
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                lu40 написа:
                Колегата Pecho лятото беше купил един препарат за почистване на стъкла-T-cut glass polish от Бриколаж.Аз също си взех и го пробвах.Чисти безпогрешно и оставя нещо като предпазващ слой.Няма мужда от търкане-само се нанася и след изсъхване се избърсва със суха кърпа.Според мен това е най-доброто за вътрешно почистване на фаровете.П.П.Опаковката е синя на цвят
                А как стигна до отвътре

                Коментар


                  #9
                  Като свалиш лампата ,както бе писал по-горе.
                  Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                  Коментар


                    #10
                    Айде чакаме след 2 дена да открият Mr. Bricolage и да напазарим малко глезотийки за колата
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Този въпрос с разлепянето на стъклата от фара и мен ме вълнува но все още няма решение.Е има но е много скъпо.Чук в стъклото и каско т.е. нов фар.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        spark написа:
                        Айде чакаме след 2 дена да открият Mr. Bricolage и да напазарим малко глезотийки за колата
                        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                        Коментар


                          #13
                          аз пробвах да отлепя съклото на халогена като го сложих да поври малко, наистина силикона доста омекна и стъклото подаваше , но изглежда че и неговата здравост отслабна защото при малък напън и се пукна.А преди да го загрея го напъвах доста повече и си беше здраво.
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #14
                            и аз мисля да ги чистяи май ще е през отвора за крушкатадругото си е рискованоединият ми фар е потъмнял, а другия е екстране знам как е станало обачене вярвам всичко това да е мръсотияа колата не е удрянаосвен да е бил счупен само фара и след това да е сменян
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Колеги, моля всеки, който почисти фаровете след това да опише подробно процедурата и препарата, с който е чистил!

                              Коментар

                              Working...
                              X