Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подходящи гуми за Пунто 1?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подходящи гуми за Пунто 1?

    Здравейте. Пунтото ми е 1,2 58 коня и в момента карам с гуми 175/65/14, но е време да ги сменям, защото са доста захабени. Мислех като размер да търся 185/55-60/14,но ми предложиха на хубава цена 195/45/14 и изпаднах в мисли. За височината ми е ясно, че трябва да бъда доста по-внимателен, но това което ме притеснява е широчината, по-точно дали ще опират ли някъде. Тъй като нямам серво усилвател също се подготвям евентуално за по трудно въртящ се волан, но мисля че съм свикнал. Според разни калкулатори за гуми идват перфектни или накратко уж при показание на километража 100 км/ч, ще се движа със 103 :D Проблема е че са на 200 км от мен и затова ви питам предварително дали ще станат и ако има някой да кара с подобен размер да сподели как е.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

    #2
    Re: Подходящи гуми за Пунто 1?

    Valenses написа:
    Здравейте. Пунтото ми е 1,2 58 коня и в момента карам с гуми 175/65/14, но е време да ги сменям, защото са доста захабени. Мислех като размер да търся 185/55-60/14,но ми предложиха на хубава цена 195/45/14 и изпаднах в мисли. За височината ми е ясно, че трябва да бъда доста по-внимателен, но това което ме притеснява е широчината, по-точно дали ще опират ли някъде. Тъй като нямам серво усилвател също се подготвям евентуално за по трудно въртящ се волан, но мисля че съм свикнал. Според разни калкулатори за гуми идват перфектни или накратко уж при показание на километража 100 км/ч, ще се движа със 103 :D Проблема е че са на 200 км от мен и затова ви питам предварително дали ще станат и ако има някой да кара с подобен размер да сподели как е.
    Карам с 15ки 195/50 не опира никъде нищо. И не е толкова тежък волана . Но за зимата карай с 185/60 14 по добро сцепление имат. Отклонение в скоростта не долавям, освен ,че по бавно ускорява ...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      моето го карам със 165/65/14 1,2 75кс 1997г.
      STILO 1.4 16v.

      Коментар


        #4
        Зимата съм на 13ки. Благодаря ви за мненията
        94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
        03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
        02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

        Коментар


          #5
          Valenses написа:
          Зимата съм на 13ки. Благодаря ви за мненията
          Ъъъъ как 13ки бе ? сигорно е 60 коня с малките спирачни апарати ... 1.2 75 и нагоре 13ки джанти не стават опират в спирачните апарати.
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            1.2 моно съм
            94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
            03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
            02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

            Коментар

            Working...
            X