Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло ви горят колите ? (poll)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    muns61 написа:
    Очаквам да прочета, как на някой му връща...
    И ще му направиш изгодна оферта за смяна гарнитура глава, за отстраняване на проблема с навлизане на антифриз в маслото ?

    1.9 JTD 110hp
    Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

    Коментар


      #17
      muns61 написа:
      Очаквам да прочета, как на някой му връща...
      О веднага давам пример Един ден преди много години когато карах жигулка със всеки километър нивото на маслото ставаше все по високо.... След като беше омесила маслото с бензин от бензиновата помпа
      Powered by Emzo

      Коментар


        #18
        Re: Колко масло ви горят колите ? (poll)

        OpenGL написа:
        svetli4a написа:
        OpenGL написа:
        Колеги, проучване правя. Гласувайте, като не е лошо да коментирате какви са моторите, какво масло наливате, какъв стил на каране, колко ви пише на километражите.Предполагам, вентилките ще оглавят класациите..
        Мотора 1.4/12v. 5 литра отиват но дали 10к точно не знам минавам ги, вече не ги следя тея работи, отива 12-13 че и повече до смяна на година. Маслото ... всеки път различно, карал съм го с от МД до castrol 5/40 , сега съм с някво kaufland 10/40 втората туба привършва начи ще се сменя скоро. Стил на каране - ами зоря я доста, 60 литра газова винаги пълна, бокс който заема останалия багажник и 17-ки и хич не я жаля, почти винаги в лютеницата . Колко пише на километража - точно не се сещам към 200к вече ако не ги е минала.
        Чакай сега, виж какво разбрах от това, което каза и какво ме озадачава :Колата ти гори по 5 литра масло за 12 хиляди км и въпреки това, като ги навъртиш го сменяш с ново.Нали доливаш постоянно с прясно масло по време на тоя пробег? За какво го сменяш, като то си е достатъчно опреснено за 12К пробег ? Или направо с филтъра го изливаш..
        Доливам да, нали за това е анкетата колко доливаме. Да примерно последно взех 2 туби по 5 литра, от първата остана, довърших я и тогава почвам втората. По въпроса - ами мислих си го и това но един път годишно като я вкарам в канала за смяна на филтър купе/бензин/газ/масло, сменям и кабели свещи и през това време си пускам се точи така че не ме мота допълнително и гледам си го сменям, дали е по-добре и изобщо има ли смисъл както казваш - не знам.
        Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
        Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

        Коментар


          #19
          не повече от 500мл
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #20
            Отговорих "Пренебрежимо малко", защото е така. Lancia Dedra - 1.8 16V - 182А.2000, кара се само на бензин. При смяна на маслото се слага една опаковка Mannol Motor Doctor .
            ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
            ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
            ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

            Коментар


              #21
              Моторът е 182B6.000.7000 км от последната смяна на маслото-стои си там, където беше когато я взех от сервиза.И да е изгорила нещо, то е толкова малко, че не мога да го определя по щеката. Какво масло е слагано като марка обаче не знам. В един от форумните сервизи я карах за обслужване-в София, зад Полмо. 10W40 е някакво маслото, ама тогава не ги пoпитах за марката. За каране...кара се на бензин само, не много интензивно, тия 7000 км са навъртяни от януари до сега, като 90% от тях са извънградско.

              Коментар


                #22
                Колата е от подписа, карам вече 2 смени с Repsol Multivalvulas 10w40 и от смяна до смяна гори около 1 литър. Течове няма, всички гарнитури и семеринги са сменени. По километраж съм на 161000 км но според мен спокойно можем да ги умножим по 5
                1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                Коментар

                Working...
                X