Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцащ звук при натискане на съединителя.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцащ звук при натискане на съединителя.

    Здравейте,Забелязах, че когато натискам съединителя се чува един шум все едно се свива или разпуска ръждясала пружина или нещо от сорта... едно леко пукане и скърцане едновременно. Чува се само когато колата е на място и не е запалена, защото е по тихо, иначе изобщо не се чува.Дали не трябва да смажа нещо? Къде да гледам евентулно и какво? Става дума за Стило катаКомби 1,9 JTD.

    #2
    Не искам да те плаша, но си за смяна на съединител. Преди години се получи същото на Бравото и се оказа, че лостчетата на притискателя бяха станали на дроб.

    Коментар


      #3
      naskobg написа:
      Не искам да те плаша, но си за смяна на съединител. Преди години се получи същото на Бравото и се оказа, че лостчетата на притискателя бяха станали на дроб.
      Еее, не с лошо де... При теб откъде се чуваше тоя звук отвън, отвътре?

      Коментар


        #4
        user951260 написа:
        Еее, не с лошо де... При теб откъде се чуваше тоя звук отвън, отвътре?
        За съжаление това беше проблемът.Как отвън и отвътре?При натискане се чуваше - нещо като хрупане беше.

        Коментар


          #5
          Щом го чуваш на изгасена кола може да е помпата над педала. Сигурно оста е ръждясала. Заври се под таблото с фенерче и огледай. Смяната е лесна, но е неудобно и е цапаница. Чувал съм, че на Пунто 2 така скърца педала на съединителя и няма оправия, просто свикваш и не го чуваш.
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            И притескателят се чува на изгасена кола колега. :D

            Коментар


              #7
              По-скоро този шум се чува отвън. Когато съм вътре, затворен, се чува осезаемо по-слабо, когато вратата е отворена, се чува по силно и като че ли е някъде под колата.Отвътре се чува леко триене на метал в метал, но то е и при 3те педала когато се натискат, та едва ли е ненормално.

              Коментар


                #8
                В момента съм с такъв проблем на Пунто. При мен, като загрее колата започва да скърца и педала остава долу. При мен поне е помпа на съединителя, която ще се сменя утре.

                Коментар


                  #9
                  Минах с мареата по този път. Скърцаше 3 дни и накрая изсвири.Лагера излезе на парчета, притискателя и той беше красив...Отивай някъде на канал - някой от горе да натиска педала, ти от долу слушай от къде идва скърцането. Като пипнеш скоростната кутия се усеща ако е съединителя.Дано да се окаже помпа при теб.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                  Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                  Коментар


                    #10
                    Ии моя скърцаше ....... след срещата на педала със ВД40 спря да скърца...вече втора година.
                    Powered by Emzo

                    Коментар

                    Working...
                    X