Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За жило ли съм или нещо друго?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За жило ли съм или нещо друго?

    От доста време гледам един ефект със съединителя си. Има моменти, в които се натиска леко, но са доста редки. През повечето време се натиска трудничко, а по някой път влиза в някаква фаза, в която се натиска още по-трудно. При самото натискане усета е такъв, че все едно ще скъсам жилото още малко. От доста време я карам така, но не съм го късал още. Дали съм просто за смяна на жилото и как и от къде се бърка, за да проверя или да го сменя? Чух, че е било лесно да се стигне до него, ако махнеш аку-то и стойката му. Или проблема е цялостен, като примерно за нов съединител с жило и всичко?Като се кача в друга кола и тръгна с нея, още малко ще й изкарам душата, така меко им влизат съединителите, че чак не се усещам и ми е трудно да ги карам.
    Fiat Bravo 1.8 16V 96'

    #2
    Бе може да изръся някоя простотия, но дали е възможно самото жило да си отива и на моменти да задира в кожуха и затова да е зор...?
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      #3
      знаеш ли колко пъти се е оказвало жило.за начало си смени жилото

      Коментар


        #4
        ivel написа:
        за начало си смени жилото
        Ама МНОГО внимателно огледай от къде да го прекараш! Не бива да прави резки чупки. Не се подлъгвай по пътя на старото!
        Alfa 159 SW 2.4 Ti
        Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
        "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

        Коментар


          #5
          Аз като четох едни теми, как нови жила се късали от раз, направо ме е яд да сменя това, дето с такова натискане не мърда. Възможно ли да е нещо от от краят, дето дърпа? http://prntscr.com/6shevzЕто от това нещо? Гледам уплътнение има някакво, дето изглежда отишло.
          Fiat Bravo 1.8 16V 96'

          Коментар


            #6
            Добре де, махни акумулатора и стойката му и разгледай!
            Alfa 159 SW 2.4 Ti
            Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
            "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

            Коментар


              #7
              Гледах, и нищо не разбрах. За майстор не ставам. Това, което забелязах, е, че като вали и мина през няколко локви, нещата олекват. Стане ли суша и припек, се втвърдява съединителя.
              Fiat Bravo 1.8 16V 96'

              Коментар


                #8
                qnkov написа:
                Гледах, и нищо не разбрах. За майстор не ставам. Това, което забелязах, е, че като вали и мина през няколко локви, нещата олекват. Стане ли суша и припек, се втвърдява съединителя.
                Колега, то сигурно си си решил проблема, ама..Водата от локвите, макар и временна и лоша се оказва смазка на триещи се елементи.Показателно е. Мокро - отпуща. Засъхва - натяга.Можеш да огледаш, де що мърда при натискане на съединителя и да смажеш.Смазване и на самото жило в бронята му, което си е играчка, ама ако е здраво си струва.

                Коментар

                Working...
                X