Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тресене при потегляне без газ при Fiat Punto 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тресене при потегляне без газ при Fiat Punto 1.9 JTD

    Здравейте! Колата е Fiat Punto 1.9 JTD 80 к.с. 2001г. и имам следният проблем. Когато потеглям без да натискам педала за газта, дори и на равно, колата започва да се тресе (все едно, че ще изгася) и ако не и подам стабилно газ почват едни придърпвания и насичания (знаете как е, когато иска да изгасне). Във форума прочетох няколко теми за съединител, но моя няма тези симптоми, които повечето колеги казват. При съвсем леко отпускане отделя и колата потегля. Единствено ми прави впечатление, че е доста по твърд за натискане отколкото на други коли, на които съм се качвал където натискането е много лесно. Скоростите ми влизат лесно - нямам никакъв проблем с тях. Аз съм свикнал вече да подавам доста газ при всяко потегляне, но забелязвам, че за пешеходци особено когато потеглям всички поглеждат към мен все едно, че ще излитам :D. Над педала на съединителя има един датчик за положението му (натиснат или не), който е много паянтов и при мен се клатушка доста. Разбрах, че при потегляне ЕКУ-то взима състоянието на датчика и ако е отпуснат впръсква гориво без да се налага да се натиска газта, което би трябвало да подобри потеглянето. Датчика го тествах с Multiecuscan - работи и го наместих, така че отчита и грешката за него повече не се е появявала, но потеглянето продължава да е ужас.При вас как е потеглянето? Имате ли подобен проблем?Също така искам да попитам регулира ли се от някъде твърдостта на педала на съединителя?

    #2
    Съединителя ти е твърд, понеже сигурно е оригиналния, те са такива.Принципно се регулира само височината на положението в което отделя, а не твърдостта. На твоята кола няма възможност за регулиране.Къде усещаш че отделя? Горе високо или към средата?При така описания проблем, бих заложил на маховик, но няма как да съм сигурен
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      По принцип като натисна до дъно и около 1 см като отпусна и потеглям.

      Коментар


        #4
        Същите симптоми имах от разбит лагер на полуоската (този хванат в картера), демпферна шайба колянов вал и от фрайлауф шайба на генераор.Не винаги проблема е в маховика. При смяната на съединителя огледахме маховика. За смяна е, но въпреки това колата потегля нормално.
        veskoy написа:
        ...При съвсем леко отпускане отделя и колата потегля....
        Голяма заблуда, че всичко е наред.... Моя съединител отделяше по същия начин и въпреки това беше стигнал почти до нитовете.Брава 1.9 JTD.
        04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

        Коментар


          #5
          И мойта има проблем а потеглянето, но не винаги го прави няма значение дали е загряла или не. Прави ми впечатление, че като потеглям на втора няма такова мазно потегляне, незнам каква е логиката. Другия месец влиза в бокса че ми тракат каретата и нещо откъм ролките се чува , пък знае ли се може да е там проблема
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар

          Working...
          X