Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто-с кой двигател??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто-с кой двигател??

    Здравейте фенове и собственици на Фиат,това е първия ми пост във форума,и бих искал да потърся мнение за Пунто.С две думи търся кола между 2002-2005г с бензинов мотор,не се търси бегачка,а по скоро кола с малък данък и двигател който да е надежден доколкото може :D и да не гори повече от 10/100 градско.Не зная обаче на кой двигател да се спра,и затова ви питам за съвет.Също така ме интересува дали са маслояди,като цяло,разбира се че зависи от конкретната кола но все пак се надявам да не е масово.Ще съм благодарен за мненията ви.П.С някога през късните 90-те имах Типо с 2.0 грантуризмо,и бях много доволен с изключение на това че на 10К км изгаряше по 1,5л масло,но беше поносимо по него време. :DДобре дошъл, колега! Запознай се с правилата на форума, като за начало!Грешен раздел-> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    1,2 ;1,2 16v,а най-добре 1,9jtd

    Коментар


      #3
      Както ти каза и колегата, избора не е голям Не горят масло безпричинно.И двата 1.2 са хубави, вече кой ще избереш, зависи от конкретната кола. Аз бих взел 16V, заради повечето кончета.Бих ти препоръчал да търсиш модел в края или след 2003, понеже ядовете с ел. усилвателя на волана са по-малко, но пак казвам, ако е запазена дадената кола, годината не трябва да те спира. Гледай да не свети лампа с формата на волан на таблото, ако пък свети, сваляй едни 200-300 лв. от цената, стига да ти харесва колата.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Re: Фиат Пунто-с кой двигател??

        n.g.v написа:
        Здравейте фенове и собственици на Фиат,това е първия ми пост във форума,и бих искал да потърся мнение за Пунто.С две думи търся кола между 2002-2005г с бензинов мотор,не се търси бегачка,а по скоро кола с малък данък и двигател който да е надежден доколкото може :D и да не гори повече от 10/100 градско.Не зная обаче на кой двигател да се спра,и затова ви питам за съвет.Също така ме интересува дали са маслояди,като цяло,разбира се че зависи от конкретната кола но все пак се надявам да не е масово.Ще съм благодарен за мненията ви.П.С някога през късните 90-те имах Типо с 2.0 грантуризмо,и бях много доволен с изключение на това че на 10К км изгаряше по 1,5л масло,но беше поносимо по него време. :DДобре дошъл, колега! Запознай се с правилата на форума, като за начало!Грешен раздел-> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
        Здравей колега аз ти препоръчвам пунто 1л2 8клапана 60 коня малко гори лесен и евтин за подръжка и много надежден мотор най надежния от бензиновите пунтота няма да съжеляваш
        FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

        Коментар


          #5
          Благодаря на всички които отговориха,ще гледам за 1,2 бензиновия двигател.ПС Извинявайте за това че съм сложил темата в грешния раздел.Забележката се приема :D

          Коментар


            #6
            1.2 8V мотора ми даваше градско 7,2 зимата и 5,5 лятото.Много здрав и непретенциозен мотор. Има проблеми с алтернатора.
            FIAT Nuova Punto 1.2 8V
            FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
            ...and justice for all

            Коментар


              #7
              Взимай 1,2 60к. Карам такъв от 2009та, много е здрав. 80000км, от които 70000 на газ сипвам масло и движа. Харчи масло от гарнитурата на капака на главата. Алтернатора наистина е слабо място, стартера също бих казал. Но, ако става дума за София и задръствания, под 10 трудно ще го свалиш. При мен е около 10 на газ зимата в задръствания. Извънградското, ако се кара с 90-100 може да падне до 6 газ/4,5-5 бензин.

              Коментар


                #8
                Остави ги тея малолитражки, един път ше излезеш на магистрала за морето с още двама пътника и като пуснеш и климатика ще се биеш по главата от яд. За да ти е малък данъка гледай да е под 100 коня..кубиците са за гражданската. Взимай дизеловата версия 80 и няколко коня са пак си малкия данък но ускорението е друго. А пък и извинявам се много но и над 100 коня да е примерно 110 ако нямаш веднъж годишно 150 лева за данък как изобщо ще имаш пари за комсумативи и ремонти.
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #9
                  Колега карам 1.2 16 V 80 коня и колицата си върви прилично. Гори малко и съм доволен като цяло :P

                  Коментар


                    #10
                    Подчертавам че не съм имал бензиновото, но от мненията, които съм чел, като че ли по-безпроблемен е 1.2 16V 80 коня. За 1.2 60 коня съм срещал мнения за проблем с пистите на компютъра, който не може да се ремонтира и трябва да се търси друг на старо, а и е доста слабичко - извънградското с него направо не си е работа.Дизеловото 80 коня, ако е читаво е хубаво, но разхода в София си му е 7 градско лятото и 8 зимата, което бензинката на газ си го бие отвсякъде, а и поддръжката и ремонтите са по-евтини на бензина.
                    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                    Коментар


                      #11
                      hsf написа:
                      Подчертавам че не съм имал бензиновото, но от мненията, които съм чел, като че ли по-безпроблемен е 1.2 16V 80 коня. За 1.2 60 коня съм срещал мнения за проблем с пистите на компютъра, който не може да се ремонтира и трябва да се търси друг на старо, а и е доста слабичко - извънградското с него направо не си е работа.Дизеловото 80 коня, ако е читаво е хубаво, но разхода в София си му е 7 градско лятото и 8 зимата, което бензинката на газ си го бие отвсякъде, а и поддръжката и ремонтите са по-евтини на бензина.
                      да и ако тури и един метан ще го бие още повече.
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        r

                        1.2 8v е мотора на пунто2 кораво животно и мн икономичен остай туй 16v
                        FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

                        Коментар


                          #13
                          Re: r

                          petar 1986 написа:
                          1.2 8v е мотора на пунто2 кораво животно и мн икономичен остай туй 16v
                          Вмятам само че веднъж му сипах нафта. Доляхме бензин и нищо му нямаше.
                          FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                          FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                          ...and justice for all

                          Коментар


                            #14
                            Re: r

                            AdViSoRa написа:
                            petar 1986 написа:
                            1.2 8v е мотора на пунто2 кораво животно и мн икономичен остай туй 16v
                            Вмятам само че веднъж му сипах нафта. Доляхме бензин и нищо му нямаше.
                            тея мотори на фиат са кучи марка фаер двг
                            FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

                            Коментар


                              #15
                              List of FIRE engines

                              petar 1986 написа:
                              petar 1986 написа:
                              1.2 8v е мотора на пунто2 кораво животно и мн икономичен остай туй 16v
                              тея мотори на фиат са кучи марка фаер двг
                              Те и 16V двигателите са FIRE(Fully Integrated Robotised Engine) https://en.wikipedia.org/wiki/Fully_...f_FIRE_engines http://www.puntosports.co.uk/models/mk2b.htm http://www.puntoracingclub.it/index.php/seconda-serie
                              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                              Търси се..

                              Коментар

                              Working...
                              X