Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къси скорости фиат пунто 176 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къси скорости фиат пунто 176 1.2 16v

    Моля тези които имат гореспоменатия модел да кажат нормално ли е със 100км. да съм на 3500 оборота,на 120км със малко над 4000 и т.н. На 180 е на 6500 и нататък не натискам,даже таз скорост я подържам не повече от 2 мин. а колата не се тормози
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    #2
    На моето му чупих едни скорости. В момента със 100 е на 3100 оборота, 120 е на 3800. Нагоре не мога да ти кажа, че не съм гледал а карам маршрут, където 140-50 вдигам на 4 -та.Обаче друго ми прави впечатление и много се дразня. Като купих колата преди 3 години ще станат по магистралата си вървеше със 180 и дето казваш не се тормозеше освен че беше шумно като намаля музиката.Имаше си сила и 200 да си вдигне при липса на много трафик. От както счупих скоростите смених ги с други ( които малко тегавли влизат попринцип понякога), след това правих основен ремонт на главата, смяна на клапани и т.н.Кабели Беру, свещи Денсо иридиум. 140 лева дадах за инжектор, че се беше запушил единия и докато го вадех го счупих. В момента колата някак не иска да вдигне повече от 170 и то с много повече напъване от колкото преди за 200 едва ли не беше нужно. Замислям да ида да ми сложат чисто нови тръби на изпускателния тракт, че правих некви тъпотии при квартални майстори и почвам да си мисля, че е тънкяж и яко затапва изхвърлянето на газовете и затова не върви.На моменти се чудя дали скоростите не са от друг модел пунто и са просто по къси някак, нищо че по обороти съдейки по твойте не е на по- високи с нормални за каране извънградско скорости.Или че самата скоростна кутия му е някак тежка на пунтото или е в по- лошо състояние от колкото си мисля, 2 пъти и сменявах маслото да я промивам и какво ли не. Ако има и автора на темата и другите съфорумци някаква идея какво може да се направи просто да си се оправи колата, не че изявявам желание да карам с 200, просто като има проблем се усеща и с 50 с придръпване и давене и т.н.

    Коментар


      #3
      Попаднал си на "по-къси" скорости. За Пунто не знам, но аз миналата седмица сменях скорости и очаквам същото. При Браво/Мареа, дългите скорости са след 99-та година. Предполагам, че при теб е същото.Да караш Пунто със 180 км/ч си е изживяване
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Не се тормози до 180,и както казах ги даржи малко,ама си е наистина изживяване. Не мисля че може да вдигне 200,по скоро ако отиде към 7200 преди прекъсвача,или не литне от пътя. Откак смених филтъра с панелен на КН се усеща как с лекота си вдига обороти и определено изчезна нещо като виене когато беше с хартиения филтър,сякаш не се мъчи толкова във високи обороти. Нормално извънградско когато пътя позволява под 120 не падам и над 140-150 не вдигам,но сега дори на високи обороти двигателя не се чува. И аз искам колектор и генерация както и куп други глезотийки ама по нататък
        Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

        Коментар

        Working...
        X