Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Grande Punto въпроси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Grande Punto въпроси

    Привет имам няколко питания от по-общ характер. 1. Има ли някакъв шанс да се изкара малко повече пъргавина от двигателя, 1.2 65 коня. Не съм някакъв състезател. Ясно ми е, че с чип тунинг не става, ЕКУ-то не може да се настройва и т.н. Не, че е лоша колата, но има моменти когато се усеща доста неприятна в градска среда. Сравнение правя с поло и корса от сходни години пак с 1.2 двигател без турбо, значително по-пъргави, а са пак стокови. Чета противоречиви неща за K&N въздушен филтър. Освен чисто технически дали ще има полза и дали ползата ще си заслужава инвестицията личното ми предпочитание е да не прави колата ми прекалено шумна, тоест не бих желал да съм от хората които събуждат целия квартал. Бягам от този ефект, не карам Ферари, а Пунто все пак. 2. Има ли готови варианти за шумоизолация под предния капак, също и кора под двигателя? Ако няма колко би струвало да се направи и всякакви други съвети биха били от полза3. Много неприятен шум се чува при преминаване през неравности, което напрактика е постоянно. Не е от ходовата част. По-скоро нещо като тракане от страничните стъкла и пластмасите по купето. На доста места ми казаха, че едва ли е възможно да се оправи.4. Капачето под огледалото някой тъпанар ми го изкърти. Оказа се, че да си поръчам ново е над 30 лева. По моргите искат да ми продават цяло огледало за 80 лева което не ме устройва. Засега съм го запълнил със смола и боядисал. Хората може да не го виждат но мен ме дразни, освен това едва ли ще издържи много след автомивки и прочие.5. Взех си нови стопове. Човекът беше написал, че са за Гранде пунто, но както и ми изглеждаха излязоха такива от Ево. С различен конектор са и доколкото съм чел дори и да си направя сам клемите ще излизат доста грешки на бордовия компютър. Ако си купя кабел ще мога ли сам да се оправя да си изчистя грешките на лаптопа. В противния случай имате ли идея за някакъв quick fix.6. Добър сервиз във Варна който да се справи с конкретните ми задачи?Благодаря предварително.

    #2
    А колата е ???Пунто 1.2 65 коня ама коя година ?
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      todorshalev написа:
      А колата е ???Пунто 1.2 65 коня ама коя година ?
      Какво значение има? 2010 е закупена.

      Коментар


        #4
        Тук ще ти свършат работа 100 % http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=72699
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          #5
          Искам да те питам какво пишеше в противоречивите мнения за КН филтъра,ако не ти е проблем да ме информираш. Аз сложих преди повече от година панелен такъв,и смея да твърдя че пунтото диша прекрасно,дросела лъщи отвътре а колата работи по добре,не се мъчи при настъпване,и по лесно ускорява.
          Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

          Коментар


            #6
            Ivan Malchev написа:
            Искам да те питам какво пишеше в противоречивите мнения за КН филтъра,ако не ти е проблем да ме информираш. Аз сложих преди повече от година панелен такъв,и смея да твърдя че пунтото диша прекрасно,дросела лъщи отвътре а колата работи по добре,не се мъчи при настъпване,и по лесно ускорява.
            Най-малкото, че ако не вкараш студен въздух да идва отпред повече ще я спъваш отколкото да имаш полза.

            Коментар


              #7
              по т.1 - двигателя е с 8 клапана и до 3500 об/мин върви добре (има по-висок въртящ момент от този с 16 клапана), но над 3500 об/мин се предава. На мен за градско е идеален има си мощност на ниски обороти и е еластичен. На мен проблема ми е извън града, там за подържане на нормална средна скорост и изпреварване трябва да се развърта здраво и разхода ми на бензин градско и извънградско почти се изравняват - но за почти 1 тон кола и 65 кс е добро.по т.4 - на автомивка ми откраднаха същото капаче на дясното огледало и си купих цяло огледало(афтърмаркет) от Авто 1 на добра цена, по-ниска от тази която ти искат в моргата.

              Коментар

              Working...
              X