Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аптечка, пожарогасител, жилетка, триъгълник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аптечка, пожарогасител, жилетка, триъгълник

    Здравейте,Трябват ми въпросните неща: аптечка, пожарогасител, жилетка и триъгълник.Откъде са най на сметка?Поотделно хубава аптечка и пожарогасител са по около 15-20 лв. Дайте идея ако сте си купували откъде са що годе евтини и не чак толкова големи боклуци.Един познат си беше купил комплект аптечка, пожарогасител и триъгълник за 15лв. от Руския пазар в Пловдив, обаче да не казвам каква подигравка е - в аптечката има една марля, една лепенка и мундщук за обдишване. Пожарогасителя е все едно дезодорант на Рефан... Просто ужас... Няякъде в Пловдив ако сте срещали евтини комплектни, които да са що годе качествени, ще се радвам да споделите.Btw... Така като карам в нелегалност, без тези неща колко ще ме одрусат ако ме хванат?

    #2
    Абе ако почнат да ти ги искат тези неща, ще ти е по-евтино да си си ги купил, ако това ти е въпроса. Хубава аптечка аз си взех от Лидл, доста пълна е, но трябва да ги пуснат. Жилетка отвсякъде, въже ако искаш да върши работа- от туристически магазин си вземи алпийско въже, с възли и куки става уникално добре, но си е занимавка. Триъгълник бих си взел от морга като имам път натам, нещо свястно, защото има по 10-15 кинта някакви рисувани боклуци. Пожарогасител вече не знам....
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Хвърли едно око в "Метро".Продават всичко и даже има избор между няколко артикула.
      1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

      Коментар


        #4
        pavyan написа:
        Хвърли едно око в "Метро".Продават всичко и даже има избор между няколко артикула.
        +1. А Въже за буксиране си купих еластично- до 2800 кг.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          Купи си хубав комплект, към 30-35 лв. са.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Аптечка от аптека. Там е пълна и има всичко по наредба. Пожарогасител мин. 1кг. прахов със сертификат пломбиран и заверен. Триъгълник от морга. На Мерцедес са много здрави. Жилетка все тая.
            Brava 1.6 EL 16V 103 hps '96 ГИ Фобос

            Коментар


              #7
              И всичко да имаш, пак могат да те глобят катаджиите, ако решат да се заяждат:Ако ти е изтекъл срока на някое от нещата в аптечката или пък не ти е проверен, заверен в срок пожарогасителя... то не е само да го имаш, а на него трябва да има стикер, че е проверен от сертифицирана лаборатория. Това се прави ежегодно...Ама аз си признавам, че откакто съм шофьор (1990), досега, никога не съм бил изряден в това отношение. И никога не са ме глобявали.Не знам как точно ги ядосвате катаджиите, че да ви глобят за подобни неща. Мен не са ме глобявали и с кола, непреминала преглед повече от година. И НИКОГА не съм им давал пари. Но НИКОГА не се заяждам с тях, а обикновено им се усмихвам и се опитвам да завържа разговор.

              Коментар


                #8
                З@еби КАТ! Вземи си хубав и ГОЛЯМ пожарогасител!От както ми се наложи да гася един Голф с тези, дето са като дезодорант, се уплаших и сега съм с два. Дано да не ми се наложи да ги ползвам...
                Alfa 159 SW 2.4 Ti
                Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                Коментар


                  #9
                  Моя съвет за въже 4 метра стоманено въже и карабинери от магазин за трактори . Заради ластично въже сменях един джам вече. Гадно е предопреждавам. Аптечка и пожарогасител от всеки супермаркет- моли се да не ти трябват и дръж едни резачи под ръка. Кабели те съветвам да си направиш не само че излизат по евтино ами и вършат работа. Триъгълник търси масивен и да не се клати от вятъра аз ползвам на волво. Всичко можеш да наредиш под задната седалка с изючение на пожарогасителя и аптечката.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Кола тръгне ли да гори, то единственото спасение е пожарогасител, който е поне два пъти по-голям от самия автомобил. :D
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      То пък ако вземе да гори все есно ше стоя да я гася, особено пък ако имам бомба под формата на 60 литрова газова бутилка пълна до горе, най вероятно след възникване на пожара ще бягаю с 10 метра в секунда.
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        В Кауфланд има комплекти за по 35-6лв.
                        Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                        Коментар


                          #13
                          gamma написа:
                          З@еби КАТ! Вземи си хубав и ГОЛЯМ пожарогасител!От както ми се наложи да гася един Голф с тези, дето са като дезодорант, се уплаших и сега съм с два. Дано да не ми се наложи да ги ползвам...
                          Също както и аз. Видях горяща кола в Слатина, София, и спрях да помагам да гася. Пожарогасителя ми изпръска в пъти по-малко от едно шампанско.След това пожарогасителя беше занесен за презареждане и проверка. Освен това си купих още един.Не подценявайте триъгълника, жилетката, пожарогасителя и аптечката.
                          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                          Коментар


                            #14
                            Също така не си дръжте аптечката за нова, ами я ползвайте на макс при необходимост, щото и такива случаи съм виждал
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Не подценявайте пожарогасителя.Гасил съм на пътя коли без пожарогасители.......
                              Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X