Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси за Мареа 1.9 75 конски сили

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси за Мареа 1.9 75 конски сили

    Добър вечер колеги. Наложи се да се разделя с Бравока, колкото и да не ми се искаше, но вече ни отесня. Сдобих се с Мареа комби, с доста козметични забележки и "удивително" ускорение :D Сблъсках се с проблем който не мога да отстраня, и търся вашата помощ. Оборотомера ми не работи. Смених 2 табла и 3 датчика колянов вал и продължава да се инати, а това много ме дразни. Второто табло и двата датчика са от TD 100hp, такива имам под ръка в автоморгата, но си мисля, че това не е проблем. До колкото разбрах от подобните теми тук, оборотомера взима инфо от този датчик... Вече се съмнявам да не е от генератора. И имам под ръка TD100hp мотор, ако прехвърля турбината, дебитомера, кулра и турбо пътищата ще има ли ефект във вървенето? Налягането на входящия въздух ще се вдине, ама кой ще пусне повече гориво в цилиндрите...? Поздрави!
    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
    Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

    #2
    няма така да стане нищо.по-скоро може да прехвърлиш помпата и инсталацията с компютъра и контактния ключ и да и сложиш кулера.тогава ще си стане тд100.турбините са еднакви

    Коментар


      #3
      Повечето TD 75, които съм виждал, са без оборотомери. Просто може да няма инсталация за такова нещо.Това са най-бюджетните версии и всичко е изпилено на макс.Възможно е таблото веднъж вече да е сменяно, преди да я купиш и за това да не тръгва.Датчика за коляновия вал, ако не работи, колата няма да пали, на халос си го сменял, иначе да, от него взема сигнала.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Стана ми чудно, че до сега не съм виждал Мареа без оборотомер...
        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp-Forever in my heart - Ex
        Fiat Marea 1.9TD 75hp-Family Combi Now

        Коментар


          #5
          Е, аз пък не съм виждал Marea TD 75, а предимно Brava.За всичко си има първи път :D
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар

          Working...
          X