Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чукане от външно каре

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чукане от външно каре

    Имам следната ситуация, която усетих предните дни:При пълен ляв или десен завой, но пълен, и при по-силно натоварване от мотора, се чува едва доловими притраквания - предполагам от каре. Но се чуват еднакво силно и в ляв и десен завои.Дали е нормално все пак да има някакъв много лек шум или каретата са тръгнали?Предполагам, че при толкова лек шум още не е за смяна. Но кое от двете трака?Аз съм минал 130 000 км с тези карета, преди мен не знам колко са карали.
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Погледни биелетките и носачите, но по-веротно е каренцата да са тръгнали. И двете :/Моето дясното хлопа здраво. Могат да карат още.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Re: Чукане от външно каре

      alvanovo написа:
      При пълен ляв или десен завой, но пълен, и при по-силно натоварване от мотора
      Виж си демпферната шайба колега. :D

      Коментар


        #4
        как се проверява демпферната шайба?
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          Ами с пипане и гледане да не е прокъсана.

          Коментар


            #6
            Предлагам ти да провериш външните карета-лесно е-нещата вървят на там-ако звукът е много бързо так-так-так.......
            Фиат Браво 1.9jtd

            Коментар


              #7
              Ако се чува и на място при навит пълен волан е по-скоро демпфирна шайба.

              Коментар


                #8
                Това са първичните симптоми,но докато чуеш тоя звук в движение на право,при натоварване.... може и да не стигне до там. :D
                Фиат Браво 1.9jtd

                Коментар


                  #9
                  Притропването се чува само в движение и е като звук от каре, но много слаб. Само не мога да определя от кое. Но може и двете едновременно. Ами ако леко се засили звука - сменям и двете. Няма какво да се чудя и после да бера ядове някъде из България.
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    тези дни ще сменя лявото каре, да не ме дразни и все да внимавам да не завъртам до край воланапоръчал съм СКФ, дан ода държи и правилно да съм диагностицирал
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Не сменяш външните карета, ако не си сигурен. Изкарай го от главината и завърти на ръка. Виж за скъсан маншон. Банков беше писал, че 2 пъти в годината им прави профилактика - маншон, грес, съчми оглеждал и сменял...Разбито каре щрака много силно на обратен завой с повечко газ. От опит дясно се хваща на ляв завой и обратно.SKF е марка, но има страшни нови боклуци. Наскоро имаше такава тема, а и аз минах по тоя път.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        wwalker написа:
                        Не сменяш външните карета, ако не си сигурен. Изкарай го от главината и завърти на ръка. Виж за скъсан маншон. Банков беше писал, че 2 пъти в годината им прави профилактика - маншон, грес, съчми оглеждал и сменял...Разбито каре щрака много силно на обратен завой с повечко газ. От опит дясно се хваща на ляв завой и обратно.SKF е марка, но има страшни нови боклуци. Наскоро имаше такава тема, а и аз минах по тоя път.
                        Вчера пак ги преглеждах - пробвах. И в двете посоки на въртене се чуваше едва едва притракване и то не винаги. Ще взема карето и ще чакам да има движение - още малко да се разтрака. Другото каре нещо изпусна грес от скобата, че ще допълня тези дни.
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          wwalker написа:
                          Не сменяш външните карета, ако не си сигурен. Изкарай го от главината и завърти на ръка. Виж за скъсан маншон. Банков беше писал, че 2 пъти в годината им прави профилактика - маншон, грес, съчми оглеждал и сменял...Разбито каре щрака много силно на обратен завой с повечко газ. От опит дясно се хваща на ляв завой и обратно.SKF е марка, но има страшни нови боклуци. Наскоро имаше такава тема, а и аз минах по тоя път.
                          Ти каква малка сложи? И как разбра кое точно се е разбило? Много ли тракаше?
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #14
                            alvanovo написа:
                            Ти каква малка сложи? И как разбра кое точно се е разбило? Много ли тракаше?
                            Чува се съвсем ясно, силно и отчетливо на обратен завой с газ. Смених оригинала със Статим, което след няколко месеца също се разтрака на обратен с газ. Това обаче се чуваше леко и при определено положение на волана при връщане от ляв завой с газ. На ръка като се завърти извадено от главината се усещаше как на определено място задържа. На колега тук наскоро някво менте му беше блокирало на магистралата, но той си писа, че се разщракало и на прав път.
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              wwalker написа:
                              alvanovo написа:
                              Ти каква малка сложи? И как разбра кое точно се е разбило? Много ли тракаше?
                              Чува се съвсем ясно, силно и отчетливо на обратен завой с газ. Смених оригинала със Статим, което след няколко месеца също се разтрака на обратен с газ. Това обаче се чуваше леко и при определено положение на волана при връщане от ляв завой с газ. На ръка като се завърти извадено от главината се усещаше как на определено място задържа. На колега тук наскоро някво менте му беше блокирало на магистралата, но той си писа, че се разщракало и на прав път.
                              благодарязначи трябва да избакам още, докато се усети точно кое е
                              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                              Коментар

                              Working...
                              X