Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой автомобил да избера?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    OpenGL написа:
    .....
    Сметката става мааалко по-различна в зависимост от автомобила и това къде и как се кара. Преди Бравата карах една ланча дедра инойшес с газов инжекцион. Тъй като карам основно в града, разходите ми са гориво са както следва: бравата между 7 и 9 в зависимост от сезона, натовареност и т.н. С ланчата под 10 газ не съм слизал в града. НО имам и немалък разход на бензин, който зимата ставаше още по-сериозен. Наскоро направих калкулация, след измината една година с бравата - разходите за гориво в града са близки, в полза на дизела. В момента обаче печеля удобство, тъй като зареждам веднъж и за следващите 500-600км не се занимавам.
    Nuova Croma - so far...so good
    Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
    Fiat BRAVA JTD - ex love

    Коментар


      #17
      Най-евтино е, ама си има и своите недостатъци.40 лв. са си фактор, що да не са. Мога да ти изредя поне 10 важни неща за които мога да ги похарча на момента :DЗа мен нормалното извънградско каране е 100км/ч. При тази скорост с газ ще ти изгори 9 литра, а с дизел ~5.3Газ 90лв./1000 км.+ по-евтино+ малко по-евтина поддръжка-- цената на ГИ (при разлика от 30 лв. в цената на горивото за 1000 км, ГИ ще се изплати за 23 000 км)- повече време за зареждане- по-малка мощност- газова бутилка в багажникаДизел - 120лв./100++ по-добър вървеж+ празен багажник+ бързо зареждане+ по-добрия вариант ако пътуваш в чужбина-- по-бавно загрява, което си е проблем зимата- по-скъпо гориво- малко по-скъпа поддръжкаГоре-долу за това се сещам.И аз карам на газ(метан) по икономически причини, но ми се иска да карам дизел Нека спрем до тук, понеже тези сметки са малко извън темата на колегата.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        За да отговоря на въпроса на OP, аз лично бих предпочел Стилото от изредените автомобили и то само заради окачването. Окачването на Алфата е много по-комфортно от това на Фиата, но и доста по-скъпо за обслужване. Може би нелош избор би бил и една Мареа комби от тия години. Мисля, че е по-масов автомобил от Стилото, а това си е плюс - повече чарколяк по моргите. Освен това мисля, че ще влезе перфектно в посочения бюджет от 3000 лв.M5kov, сетих за един плюс в ползва на газта- паралелена горивна система - палиш директно на газ. Било заради повреда в горивната система, бензинова помпа, дюзи.Наскоро ми се случи следната случка. Наложи се да паркирам на една бубуна, плътно вдясно край пътя. Не се гордея, понеже малко застъпих нещо като тревна площ. Колата с десни гуми, качени на високо се наклони наляво до степен, че взеха да ми се изсипват боклуците от барчето. Мина ми през акъла, че може да имам проблеми при палене, но се наложи да я изгася и да я оставя в това положение. Не след дълго, тръгвам да си ходя - въртя ключа, ама ние газаджиите имаме бензин, колкото да не свети ламбето. Та въртя ключа, мотора хлъцка, но палене нъцки! "Представи си стрино Пено, глътна въздух и умря" Хептен няма душа, не мога сляза от бабуната, да изравня нивото в резервоара. Обаче стария газаджия, владее газовата до съвършенство - натискам и задържам "клавиша", колата пали от четвърт, стотици коне се изправят на задни крака и отлепям със страшна сила, хвърляйки буци кал до небето.

        1.9 JTD 110hp
        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

        Коментар


          #19
          икономията от колата няма да ме направят по-богатизбирам колата за удоволствие и за това я карам
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #20
            alvanovo написа:
            икономията от колата няма да ме направят по-богатизбирам колата за удоволствие и за това я карам
            Друга песен пееше преди време, да ти ровя ли за постовете или просто ще сведеш глава ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              В конкретната ситуация може просто да слезеш и да я побутнеш Иначе да, плюс си е.Мареите вече са по на 15-20 години, колкото и да си ги тачим годинките си тежат.
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #22
                всеки един нормален човек като си купува кола гледа разхода,динамиката,мощността,а най-важно е отношението разход-мощност.изводите оставям за купувача

                Коментар


                  #23
                  emzo написа:
                  alvanovo написа:
                  икономията от колата няма да ме направят по-богатизбирам колата за удоволствие и за това я карам
                  Друга песен пееше преди време, да ти ровя ли за постовете или просто ще сведеш глава ?
                  дай да видя
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #24
                    alvanovo написа:
                    emzo написа:
                    alvanovo написа:
                    икономията от колата няма да ме направят по-богатизбирам колата за удоволствие и за това я карам
                    Друга песен пееше преди време, да ти ровя ли за постовете или просто ще сведеш глава ?
                    дай да видя
                    Веско май така е както казва Емо.И незнам тоя Фиат кво удоволствие може ти достави,ма щом си го харесваш карай си го :P .Аз да ти се похваля..Взех си БМВ е46 318 с нов газов инжекцион Ланди-Рензо.Еми да ти кажа това ми е 28-та кола и няма наистина нищо общо ни с Фиат-а ми,ни с Опела дето стои сега на паркинга,нито с Тойота-та,ни с Голфа,Пасата,Форда и така до 28 броя таралясници.Просто си личи качеството и майсторлъка на всичко по тая кола.Но в това се убедих едва когато минах около 2000км с него.Отделно пък всички спират като видят,че срещу тях идва БъМъВъ :D .Тоя вътрешен оргазъм с последните Опела,Ситроена и Фиат-а го нямах.Отделно е много икономичен-карах го на прибиране от София до Бургас по магистралата около 2 часа след полунощ тръгнах така,че до Бургас минах около 10-тина коли на магистралата.За теб лъжа за мен истина по ДжиПиес поддържах около 190км/ч по хубавите участъци на магистралата.По-лошите т.е на излизане от София до малко след Пловдив плътно около 150км/ч.И познай дойде около 10,5 литра газ на 100км .Още и аз не мога да го осмисля тва как стана.Но мисля,че се дължи на смяната на маслото с най-скъпото на пазара,смяната на всички консумативи още в първия сервиз след покупката.Разкарване на катализатора и средното гърне с права тръба и гуми с намалено уж съпротивление.Какво повече да искам от една кола,та тя няма даже ангренажен ремък,а е с верига и няма кво да и ровя по маторя ей тъй просто да се ровя.А смених и свещите с най-евтините Денсо от по 4лв бройката,щото като изкарах старите те просто нямаха централен електрод .Талянеца некъв Даниел Серджио никога явно не ги е сменял.И пак палеше от оборот и вървеше като змей.Кабели за свещи на тая кола не се сменят.Тамън на Фиат-а да не смениш кабели да видиш за кво паткане и кюфкане ще иде реч :P
                    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                    Коментар


                      #25
                      За тоя разход от 10.5 при скоростите, дето си посочил се обърни към emzo. Той даваше награда от 1000 лв. за всеки, който измине 100 км със скоротст от над 140 и разход под 10 л. газ.Какво е това масло "най-скъпото на пазара" и тия гуми с намалено съпротивление, дето ти смъкват толкова разхода ?Значи викаш, че всички спират, като видят срещу тях БМВ 318 ? С кой мотор е това БМВ - 116 коня или 143, щото по каталог една Мареа 115 е на кантар със 116 коньовото, що се отнася до ускорение от място.За веригата ясно, ама и на alvanovo не се сменят кабели на свещи, понеже няма такива, та не знам за какво паткане и кюфкане става въпрос.

                      1.9 JTD 110hp
                      Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                      Коментар


                        #26
                        мани ги тия бмв-та и мерцедеси,че ми се повръща като трябва да ги правя.пък този дето ги хвали,да не скача да спори ,че хиляда кусура,ще им спомена на тези скъпи и сложно конструирани боклуци,та те за това и са си за бизнес класа,сиреч,хора ,които не им пука колко пари дават за поддръжка

                        Коментар


                          #27
                          За мен лично 40 лв са фактор. Минавам по над 2500 км на месец и имат значение парите, които давам за гориво .Купи си такава кола ,която на теб ти допада и в зависимост от твоите критерии.На колегата с 28 сменени коли сега му харесва БМВ, аз си държа макарона ,защото искам да ми е евтино.
                          Play Golf ,but not drive golf!!!
                          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                          Коментар


                            #28
                            OpenGL написа:
                            За тоя разход от 10.5 при скоростите, дето си посочил се обърни към emzo. Той даваше награда от 1000 лв. за всеки, който измине 100 км със скоротст от над 140 и разход под 10 л. газ.Какво е това масло "най-скъпото на пазара" и тия гуми с намалено съпротивление, дето ти смъкват толкова разхода ?Значи викаш, че всички спират, като видят срещу тях БМВ 318 ? С кой мотор е това БМВ - 116 коня или 143, щото по каталог една Мареа 115 е на кантар със 116 коньовото, що се отнася до ускорение от място.За веригата ясно, ама и на alvanovo не се сменят кабели на свещи, понеже няма такива, та не знам за какво паткане и кюфкане става въпрос.
                            .....http://topoil.bg/motul/motul-8100-x-...0l....Това е маслото,което струва 1/10 от кошера ти,а това са 4-те гуми,които струват колкото трофея ти,че и отгоре.....http://www.barzgumve.com/product/D-109556....Бмв 318 със 116к.с няма.Има със 87кВт или 118к.с.А пък да сравняваш БМВ със Фиат-аре нема нужда .И си мноо прясно регистриран за да водиш такива "светски" спорове точно с мен и точно като се опитвам да обадя на Веско каква дроб-сърма да му следващата .Щото видиш ли преди около 4 год,когато не си фигурирал нийде искаше да докарам отвън Бмв.Ти даже и името му незнаеш а му викаш alvanovo
                            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                            Коментар


                              #29
                              ivel написа:
                              мани ги тия бмв-та и мерцедеси,че ми се повръща като трябва да ги правя.пък този дето ги хвали,да не скача да спори ,че хиляда кусура,ще им спомена на тези скъпи и сложно конструирани боклуци,та те за това и са си за бизнес класа,сиреч,хора ,които не им пука колко пари дават за поддръжка
                              Всяка марка и модел си имат своите болежки.Когато през 2008г си търсех Мареа-та бях воден единствено от фактора дизеловия и двигател да е с Директно впръскване на горивото.Бмв ТДС не отговаряше на изискванията.БМВ 320д със 136к.със кекавата помпа Бош ВП 44 струваха около 18000-20000лв,а фейслифта със 150к.с,който е Комън-Рейл около 25000-30000лв в зависимост от състоянието.Аналогични бяха цените на Мерцедес Ц-класа ЦДИ мотор.Естествено за 5 (ПЕТ) Пъти по-малко пари си купих Фиат и да си призная много ма беше яд,но нямах кинти за нещо по-сносно .А пък "майстор" в кавички го пиша да обърнеш внимание дето му се повръща като трябва да прави КАКЪВТО И ДА Е АВТОМОБИЛ---хе ти ебем и майстора . П.П ...Точно на тези хора им пука колко пари дават за поддръжка
                              EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                              Коментар


                                #30
                                OpenGL написа:
                                alvanovo написа:
                                икономия от кола не чакайвземи най-мощната
                                Колега, имам същата сива Мареа седан като твоята, но я купих с газов инжекцион. В София градско ми харчи около 13 л./100 км. От както я купих миналата година съм изминах около 15000 км, което е 150 пробега по 100 км. Цената на пропан-бутана е 0.99 лв ; на бензина е 2.19 лв. На всеки пробег от 100 км, спестявам грубо по (28.47-12.87) 15.6 лв, което за целия пробег прави 150 * 15.6 = 2343 лв.Сега малко сметки в сравнение с дизела :При пропан-бутан, цената на всеки 100 км пробег ми е 12.87 лв. при разход от 13 л./100 км. и цена 0.99 лв. При дизела на цена на литър от 2.29, за да постигна същия разход в лева на 100 км (12.87 лв) трябва да харчи 5.6 градско, което за някое ново дизелче, като Браво 1.6 Multijet 16V (105 Hp) например е постижим разход.
                                Ами разход на бензин 0 литра ли е ?Зимата няколко месеца как е пак ли 0 на сто ?Айде да включим и бензина и да смятаме пак че стана много тънко / и аз съм на гас /

                                Коментар

                                Working...
                                X