Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой мотор на Фиат купе?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой мотор на Фиат купе?

    Колеги един притял се е зарибил по купетата. И иска да знае 1.8 мотора дали е добър или 2.0 да си вземе или турбо мотора? Какви са им слабите места и разхода наай- вече много по голям ли е на 2.0 ?

    #2
    Като ще е гарга да е 2.0 турбо - върви и звучи уникално. Колега италианец имаше такова, ама той беше маниак, колата му беше идентична с нова. Предполагам че няма да е лесно да се намери читаво такова. Най-малкото собственика му не би го продавал.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      Аз гледам в немски сайт колега. Там би трябвало да има читави. Нз той мисли 1.8 заради разхода на турбото какъв е знаеш ли ? И скъпили са частите за тях.

      Коментар


        #4
        Между 1,8 и 2,0 е спорен въпроса, едни казват че 1,8 е по добър от 2,0, други обратното. Имах преди година и нещо Купенце 1,8 и мога да кажа че беше много добро. Много е комфортно за каране . Разлика между двата мотора като вървеж мисля че не е голяма. За слаби места - не съм имал някакви по специфични проблеми с него. Сменях няколко пъти бубини на свещите и като се замисля за 5 години каране не съм има почти проблеми с него. Може би според мен като слабо място мога да кажа, че е топлообменника и вариатора. Последната година ми създаде доста проблеми наред с некадърни майстори. За 5 години съм сменял бубини, биалетки, вариатор (последната година) и консумативи само, доста здраво се оказа. Преди да го бракувам носачите вече бяха за смяна и това е. Какво каза обаче колегата за предпочитане е турбо.
        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

        Коментар


          #5
          а колко е разхода на това турбо някой може ли да ми каже?

          Коментар


            #6
            Интересен въпрос, когато става дума за 225 коня спортна кола при 5 цилиндровия мотор. Не е икономична ежедневка и не е масова, а по-скоро за ценители. Официалните данни са 14,4 градско и 7,6 извънградско. След като задаваш такъв въпрос по-добре се насочи към ширпотреба.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              wwalker написа:
              Интересен въпрос, когато става дума за 225 коня спортна кола при 5 цилиндровия мотор. Не е икономична ежедневка и не е масова, а по-скоро за ценители. Официалните данни са 14,4 градско и 7,6 извънградско. След като задаваш такъв въпрос по-добре се насочи към ширпотреба.
              Разход 14,4 градско, обаче това е минимума. Трябва да се гали лекичко педала да дава толкова . Ама то грехота да не се настъпва такава кола! Моята дава толкова градско без абсолютно никакво даване на напрежение, без да влизам в бууст. Иначе стигам до 18 - 19 градско.
              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

              Коментар


                #8
                Аз за това питам за 1.8 мотора, защото ще се кара всеки ден колата.

                Коментар


                  #9
                  joreto1405 написа:
                  Аз за това питам за 1.8 мотора, защото ще се кара всеки ден колата.
                  Един газов инжекцион да слага и ще е пей сърце, разход в София към 11-12л/100км.
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    didich написа:
                    joreto1405 написа:
                    Аз за това питам за 1.8 мотора, защото ще се кара всеки ден колата.
                    Един газов инжекцион да слага и ще е пей сърце, разход в София към 11-12л/100км.
                    Всъщност е малко повече . Разход бензин на 1,8 мотор градско е около 12. На газ би трябвало да е малко повече. Моето купе беше с газ, но обикновенна газова, а не инжекцион, градско даваше около 13, извън градско около 10 газ.
                    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                    Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                    Коментар


                      #11
                      Аз като бивш собственик на 1.8 и в последствие на 2.0 16VТ, ще те посъветвам изобщо да не се занимаваш с тоя тумор 1.8..... Щом ти трябва кола за всеки ден, по-добре си карай пунтото За читаво турбо купе ще ти трябва доста солиден бюджет, а след това разходите стават все по-големи и по-големи. На дали ще вземеш турбалан и ще го караш stock.. За 1.8-цата какво да ти кажа, не върви особено, градско харчи доста стабилно, особено ако ти е тежък крака. От доста хора съм чувал, че 1.8-ците им харчели 10 градско, не знам как се постига разход от 1.5л под каталожните данни...Най-ниския разход в София, който съм постигал е 11.2(зареждане до капачката на една и съща колонка). Обичайно беше към 13-14(сутрин и вечер се движа в най-пиковите часове). Извънградско над 150 картинката става доста грозна....
                      ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
                      Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
                      Jet Black E46 M3

                      Коментар


                        #12
                        injekciona написа:
                        Аз като бивш собственик на 1.8 и в последствие на 2.0 16VТ, ще те посъветвам изобщо да не се занимаваш с тоя тумор 1.8..... Щом ти трябва кола за всеки ден, по-добре си карай пунтото За читаво турбо купе ще ти трябва доста солиден бюджет, а след това разходите стават все по-големи и по-големи. На дали ще вземеш турбалан и ще го караш stock.. За 1.8-цата какво да ти кажа, не върви особено, градско харчи доста стабилно, особено ако ти е тежък крака. От доста хора съм чувал, че 1.8-ците им харчели 10 градско, не знам как се постига разход от 1.5л под каталожните данни...Най-ниския разход в София, който съм постигал е 11.2(зареждане до капачката на една и съща колонка). Обичайно беше към 13-14(сутрин и вечер се движа в най-пиковите часове). Извънградско над 150 картинката става доста грозна....
                        Напълно съм съгласен!
                        Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                        Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                        Коментар


                          #13
                          По добре пунто 1.8 HGT значи.

                          Коментар


                            #14
                            Купе 2.0 16в предлагам аз, с един порт на главата и генерация ще завърви доста прилично.
                            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                            Коментар

                            Working...
                            X