Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвети покупка Фиат Стило 1.9 ЖТД 2002

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвети покупка Фиат Стило 1.9 ЖТД 2002

    Колеги , цяла сутрин ровя и не успях да намеря нищо което да ми е полезно (не казвам че няма :D ) за какво да внимавам когато отида да купувам колата .. Живея в Италия и ще си я купувам от тук и нямам възможност да отида с човек който раазбира ( с компютър ) и едвали ще имам такава да отида с колата в сервиз .. За това трябва да се оправям сам . Притесняваме турбото май-вече , кажете вие за какво друго да се притеснявам и да гледам и евентуално как да знам дали функционира правилно Колата е произведена август 2002 и пише , че е на 160 000 км . 116 коня според мен е 115 , но пише така

    #2
    Няма какво толкова да гледаш, при условие, че няма как да направиш диагностика.Гледай на външен вид и отвътре да те устройва. Колата трябва да пали от раз при студен двигател и да няма пушеци от ауспуха. След като загрее, пак трябва да си пали от раз. Преди паленето обърни внимание на таблото. Всички лампи трябва да са в изправност, а след като запали трябва да ти изпише чек ок и не трябва да светят или мигат никакви лампи после.Въобще, гледай за каквото се сетиш и каквото може да се види. Общо взето стило са корави коли.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Турбото рядко прави проблем. Гледай за омазняване около него.Гледай да запали от второ-трето въртене и да работи равномерно, без да изкарва масло от ауспуха.Ако свети жълтата лампа за проблем в двигателя, направо я подминавай или навивай собственика за диагностика и редуциране на цената.Често еърбега прави проблем. Ако свети лампата - намаляй цената.Прегледай маншоните на каретата/около тях за мазни следи.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Има снимка на таблото на която се вижда , че свети лампата за аербегът . Какъв проблем може да бъде ?

        Коментар


          #5
          Fre3_Man написа:
          Има снимка на таблото на която се вижда , че свети лампата за аербегът . Какъв проблем може да бъде ?
          Най често повреден кантар на пасажерската седалка . Лекува се
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Проблема с кантара е за коли преди 2003 г. Аз го излекувах по схемата описана тук във форума и ми излезе 1.80 лв, като половината резистори ми останаха. После пак ми светна, но не кантар, а нещо друго, дето нямало лекуване! С помощта на колега от форума се излекува със смяната на централата на еърбека 160 000 км за кола от 2002 г си е нормално, ако е карана от... истории много - километрите едва ли са толкова, а ако наистина са тези километри, то просто ще си личи по купето! С диагностика едва ли ще се разбере колко са, защото при мен си показва 5хил по-малко, но се падаха по 20хил на година, което си е приемливо, щото аз си въртя по 15-20 хил годишно
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #7
              Значи да не се притеснявам от тази лампа .. За какво друго да внимавам .. ?

              Коментар


                #8
                Stilo

                Здравейте, Обмислям да си закупя Stilo 1,9 EU4 multijet и това което гледам и чета изглежда много добре. Но бих искал да си направя PC-диагностика и там да я види някой сервиз. Та бих искал да попитам дали има някой който може да ми препоръчате. Ще ви бъда много благодарен

                Коментар

                Working...
                X