Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с паленето на фиат мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с паленето на фиат мареа

    ЗДРАВЕИТЕ колеги имам фиат мареа 2000кубика до вчера никакв проблем варви безупречно но сутринта отивам на работа колата работи перфекно след обяд си трагвам от смяна качвам се и няма палене варти като побаркана и неиска да запали дарпаха ме пак неиска изобщо нямам ток до свештите а не е бутона под седалката ако някои се е сбласквал с това моля пишете.

    #2
    Лампата за проблем свети ли?Ако свети - диагностика.Бензин има ли достатъчно?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      има бензин никаква лампа не свети помпата си варти имам над 30литра бензин

      Коментар


        #4
        Ама светва и изгасва или въобще не свети? Говоря за лампата, която прилича на горивна дюза.Лампата на имобилайзера с ключа (жълта) и тя трябва да гасне след контакт.Възможни причини:Имобилайзер, датчик КВ, заминала бобина/и.
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          свети когато е на контакт но мисля че това е нормално след като запали си изгава но не иска да запали лампата на клуюча си изгасва и бутона под седалката не е задеистван този номер ми го направи преди 4-5 месеца драпнаха ме и запали но сега и с дарпане не пали нито на бензин нито на гас

          Коментар


            #6
            Щом няма ток на свещите си е заминал най вероятно:1 датчик на коляновия вал, или 2. датчик на разпределителния вал.вариант 1 лесен за смяна можеш и сам да се справиш цената ако не се лъжа към 80 лева. Вариант 2 за да смениш този датчик е необходимо да се свали ангренажа . Въпросният датчик е под зъбчатите колела на разпределителните валове. Не помня цената но не е скъп . Задължително диагностика да видиш кой от двата е. Не е задължително да ти свети лампата за грешка ,датчика е индуктивен и е възможно в даден момент да сработи ( студен двг) а може и да е тотал щета.Успех
            weekend hlx 2.0 20v

            Коментар


              #7
              killah_baby написа:
              ...... Не е задължително да ти свети лампата за грешка ,датчика е индуктивен и е възможно в даден момент да сработи ( студен двг) а може и да е тотал щета.Успех
              Това няма как да стане. Ако не пали от тези два датчика задължително свети чека.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                killah_baby написа:
                Щом няма ток на свещите си е заминал най вероятно:1 датчик на коляновия вал, или 2. датчик на разпределителния вал.вариант 1 лесен за смяна можеш и сам да се справиш цената ако не се лъжа към 80 лева. Вариант 2 за да смениш този датчик е необходимо да се свали ангренажа . Въпросният датчик е под зъбчатите колела на разпределителните валове. Не помня цената но не е скъп . Задължително диагностика да видиш кой от двата е. Не е задължително да ти свети лампата за грешка ,датчика е индуктивен и е възможно в даден момент да сработи ( студен двг) а може и да е тотал щета.Успех
                а вазможно ли е да е бобина ? никои не иска да ми направи диагностика на миасто, като имаш предвид че сам в пловдив, всеки иска да му я закарам в сервиза за диагностика, а в момента варианта с дарпането не е удачен,затова талувам и аз какво може да е и се надявам да е вариант 1.

                Коментар


                  #9
                  Да! С колко бобини си? Ако си с 2 и едната е заминала трябва поне да почне да се чуди дали да запали на 2 цилиндъра. Ако е датчик кол. вал -нема палене ни на газ ни на маз.
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    #10
                    [quote:e6d6ff48bc="veselin10"][quote:e6d6ff48bc="killah_baby"]...... ГЌГҐ ГҐ çàäúëæèòåëíî äà ГІГЁ Г±ГўГҐГІГЁ ëàìïàòà çà ãðåøêà ,äàò÷èêà ГҐ èíäóêòèâåí ГЁ ГҐ âúçìîæíî Гў äàäåí ìîìåíò äà ñðàáîòè ( ñòóäåí äâã) Г  ìîæå ГЁ äà ГҐ òîòàë Г№ГҐГІГ .Г
                    weekend hlx 2.0 20v

                    Коментар


                      #11
                      трябва ти да погледнеш ел инсталацията в аутодатата.имаш реле за еку-то,реле което задейства верига към бобината и предпазител за съответното реле.датчиците си имат стойности и лесно могат да се проверят.не забравяй,че в много от случаите ,дори не се записва грешка.поздрави

                      Коментар


                        #12
                        lubo_Y10 написа:
                        Да! С колко бобини си? Ако си с 2 и едната е заминала трябва поне да почне да се чуди дали да запали на 2 цилиндъра. Ако е датчик кол. вал -нема палене ни на газ ни на маз.
                        ама е с 5, така че и една да е пробила с 4-ри все ще запали, но все пак не е лошо да се погледне общата им маса, както и изобщо помпата дали работи.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Сори зе йероглифите незнам как е станало. Ясно е че си трябва диагностика. Щом е проблем репатрирането до сервиз провери имаше някъде тема за взаимопомощ по градове ,дали няма да намериш някой усложлив колега да ти я закачи с лаптопа(срещу съответната почерпка разбира се) ,или чата със срещите в града ти все някой ще удари едно рамо за диагностиката. Иначе само гадаеш какво и е на колата както и ние .
                          weekend hlx 2.0 20v

                          Коментар

                          Working...
                          X