Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жило на километража, а дали е ТО??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Жило на километража, а дали е ТО??

    От известно време - месец-два в купето се чува едно странно - потропване / прискърцване / жужене и аз не мога да го опиша точно, но лично на мен ми мяза на търкане на жило в оплетката му и тъй като се чува зад таблото клоня най-мното към Жило на километража.Шумът (честотата на претракване) е пропорционален на скоростта на автомобила!!!! Взимайки предвид факта че пунтото е 98-ма и аз го закупих на ~87к по километраж - нормално е да се предположи че е връщан въпреки много доброто/запазено състояние.Та питането ми е следното:1. възможно ли е от това триене да се скъса жилото!!!!!!!!2. Лесно ли се сваля таблото и респетивно жилото3. ако го натъпча с грес дали ще се оправи, че този шум ми скъсва нервите Казвайте специалисти
    ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
    o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

    #2
    а дали има специалисти съмнявам се само моя километраж да е връщан :D
    ● MB Е320 CDI 4 Matic 11.2007 ● Mazda 3 BL 08.2011 ● Toyota Hilux 2,5 D-4D 05.2007 ● Punto 1,2 SPI 10.1998 ●
    o Експертни оценки на имоти. Бизнес оценки o

    Коментар


      #3
      И при мен се чува същият звук. Колкото е по-висока скоростта, толкова е по-интензивен. Понякога го няма. Като взех колата жилото беше скъсано. Смених го и се започна с шума. Според мен причината е в зъбчатите колелца в самото табло на километража, които жилото върти. Разхлабени ли са, изхабени или нещо друго не зная, но и принудителното връщане на километража може да е оказало влияние. Увеличаваш музиката и това е..... :D
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        Re: Жило на километража, а дали е ТО??

        KPAHK написа:
        1. възможно ли е от това триене да се скъса жилото!!!!!!!!2. Лесно ли се сваля таблото и респетивно жилото3. ако го натъпча с грес дали ще се оправи, че този шум ми скъсва нервите Казвайте специалисти
        1.Възможно е2.Отвиват се двата болта/виждат се отпред/ и таблото с приборите се вади напред-излиза от жилото -няма гайка,а само водач.3.Пробваш с мазане и ако не се оправи-ново...Да се увериш че наистина е от жилото,откачи го от ск.кутия-отгоре е до м-ма за превключване
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Може да го откачиш за проба, НО НЕ от скоростите, защото маслото от скоростите ще се излее през отвора. Откачи го откъм скоростомера! Ако е от жилото - или ново или смажи сегашното с гъсто трансмисионно масло (може и НЕГРОЛ руско масло) или 85W90 някакво, става и с грес. Процедурата е следната. Края, който е откъм уреда се вдига високо и се пълни със спринцовка кожуха докато се напълни целия и почне да прелива, после се "бодва" в уреда. Може предварително да се раздвижи с акумулаторна бормашина или отверка или с ръчни въртеливо/постъпателни движения Също така прегледай за прегънато някъде или дали е много износен квадрата на накрайника на жилото!

          Коментар

          Working...
          X