Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

датчик за температурата на водата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    датчик за температурата на водата

    имам един малък проблем. от скоро имам фиат пунто, 1.1 punto s 55 коня. таблото на колата ми е без оборотомер, с часовник и там където трябва да ми показва температурата на водата няма стрелка а само една лампичка, която трябва да светва като прегрее. Като купих колата, лампичаката почна много често да светва, даже сама си усещах кога ще светне, защото преди това се включваше нещо като вентилатор или и аз не знам кво... питах там един и той погледна и каза, че датмика бил развален, а тя светваше супер странно, без да има шанс да е загряла колата.. и гледах водата, гледах и си беше над минимума, ама реших да долея вода повечко да е почти до максимума, и спру проблема със лампичката. Та въпросът ми е, тая лампичка като светне, кво значи, трябва веднага да преустановя карането или означава че съм стигнала някакви определени градуси, нещо като предупреждение ама по-далечно. Гледах по всички тъпи книжки и никъде не пише тая лампичка кога светва, и защо тоя вентилатор се включва преди да светне, не трябва ли баш обратното да е. Сори ако темата е глупава, ама реших вас да питам, за да не стане белята, че нали съм момиче и ще го закъсам някъде...10x предваритално
    Punto 1.1

    #2
    Re: датчик за температурата на водата

    teti написа:
    имам един малък проблем. от скоро имам фиат пунто, 1.1 punto s 55 коня. и там където трябва да ми показва температурата на водата няма стрелка а само една лампичка, която трябва да светва като прегрее. е почти до максимума Та въпросът ми е, тая лампичка като светне, кво значи, трябва веднага да преустановя карането или означава че съм стигнала някакви определени градуси, нещо като предупреждение ама по-далечно.
    Червените лампи винаги са за аварийни стоиности -за предупреждение са жълто-оранжевите,правилно си действала-светне ли-по-най-бързия начин спираш-и търсиш помощ от сервиз-тази лампа е все едно червения сектор на уреда за измерване температурата...Отиди до свестен сервиз да се разбере причината за светенето...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      vesko.t e абсолютно прав! Червената лампа е като червения сфетофар: Спираш и тьрсиш причината, но в случая мисля, че е само датчика, щом вентилатора заработва!!!Веско, добре дошьл отново!!! Липсваше ли ти форума? И какво карат в Дубровник??? С поздрав!

      Коментар


        #4
        Re: датчик за температурата на водата

        teti написа:
        имам един малък проблем. .. питах там един и той погледна и каза, че датчика
        Може и това да е ... но най добре - ако имаш "айстор" - да го провери - става с уред ... и ако е повреден - да го смени .... а ако е здрав - да се търси причината другаде ...
        Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

        Коментар


          #5
          10x много за съветите, явно ще се наложи да посетя някой майстор, за да можем да продължим да се засичаме по пътищата
          Punto 1.1

          Коментар


            #6
            На Мерцедеса ми има такава жълта лампа и тя пресветва когато ми намалее антифриза в казанчето.Утре ще огледам на Пунтото си дали има такъв датчик в казанчето и ако има може това пресветване да е от малко антифриз в казанчето.Така си мисля аз пък вие ще кажете.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Re:..коцев

              коцев написа:
              На Мерцедеса ми има такава жълта лампа и тя пресветва когато ми намалее антифриза в казанчето.Утре ще огледам на Пунтото си дали има такъв датчик в казанчето и ако има може това пресветване да е от малко антифриз в казанчето.Така си мисля аз пък вие ще кажете.
              На Пунто няма датчик за ниво на охладителната течност,така че не търси...Датчик за ниво има /за сведение/на резервоарчето на спирачната течност-пробва се като се натисне изпъкналата част отгоре на капачката,подобна на бутон-то го и пише там-или като се развие и повдигне нагоре...трябва да светне червената лампа, "!" -която светва и при дръпната ръчна спирачка.Успех !
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар

              Working...
              X